483 Shares 8191 views

Moc po usunięciu pęcherzyka żółciowego: co można, a czego nie mogą?

Po cholecystektomii trzeba wykonać pewną dietę dla życia. Faktem jest, że po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego u ludzi nie ma gdzie zbiornik jest przechowywany żółciowego i dróg żółciowych, w tym nie może być wiele. Tak, że teraz musi jeść często i ułamkową rozładować je stale. Jeśli żółć nie jest regularnie usuwana stamtąd, gromadzi, jest zastój i kamienia formacji.


Tak więc, moc po usunięciu pęcherzyka powinna być część, co najmniej sześć razy na dzień, nie powinien zawierać tłuszcz ogniotrwałego, która znajduje się w produktach zwierzęcych. Jedzenie powinno być o niskiej zawartości tłuszczu, ponieważ wydzielają enzymy pęcherzyka żółciowego potrzebne do trawienia tłuszczów. I po usunięciu ich liczba zmniejsza się gwałtownie.

Odżywki do usuwania pęcherzyka musi składać się z żywnością, na parze (za pomocą hartowania i cieplnej). Jest to spowodowane tym, że jeżeli produkt jest smażone, że utrzymuje elementy, które przyczyniają się do aktywacji wydzielania soków trawiennych, a także przyczynia się do podrażnienia błony śluzowej jelit. I to jest nie do przyjęcia w przypadku braku pęcherzyka żółciowego.

Istnieje wiele produktów, które powinny stanowić ludzkiej diety po cholecystektomii. Zatem moc po usunięciu pęcherzyka żółciowego powinny obejmować:

 1. Pierwsze dania, które są przygotowywane na podstawie słabego bulionie warzywnym z dodatkiem zbóż.
 2. Dania główne, którego podstawa składa się z chudej wołowiny lub kurczaka.
 3. dania z ryb: częstotliwość ich stosowania nie powinna przekraczać dwóch dni w tygodniu. Najbardziej użyteczne rodzaju owoce morza – ryby morskie, ponieważ promuje przyswajanie tłuszczu.
 4. Potrawy z serem (budynie, pudding, twaróg), które są najlepiej spożywane na śniadanie lub kolację.
 5. Wolno jeść omlety i jajka na twardo (nie gotowane).
 6. olej roślinny i trochę masła. Tłuszcze nie można całkowicie wykluczyć z diety, ponieważ są one zaangażowane w procesach metabolicznych.

Pamiętaj, że moc poprzez usunięcie pęcherzyka żółciowego powinny koniecznie zawierać zboża, warzywa i owoce, ale słodkie. Zaleca się, aby dodać marchew i potraw z dyni, ale są one dopuszczone do jedzenia, a w jego czystej postaci. Deser może składać się z małą liczbą jam, prawoślazu, miód galaretki lub bez barwników.

Pamiętaj, że władza po usunięciu pęcherzyka żółciowego wymaga całkowitej abstynencji od alkoholu. Jest jeszcze pewna ilość produktów, które mają zostać wykluczone z diety:

 1. Żywność, podrażniać przewód pokarmowy: przyprawy, czosnek i cebulę, rzodkiewki i rzodkiewka, i grzyby. Nie obejmuje używanie marynaty, ryby lub grzybów brzeczki, jak również ogórki, wędzone oraz żywności z kwasami.
 2. tłustych mięs.
 3. Słodki (słodycze, ciastka, słodkie napoje gazowane, itp ..).
 4. Pokarmy, które zawierają włókna surowego w dużych ilościach (np, fasola, groch, chleb pełnoziarnisty).
 5. Produkty zimne (galarecie, galaretka, lody). Ta żywność wywołuje skurcz dróg żółciowych.

Ważne jest, aby zrozumieć, że władza po usunięciu pęcherzyka żółciowego powinny opierać się wyłącznie na odbiór produktów dietetycznych. Nieprzestrzeganie tych zasad może kosztować ich życie człowiekowi.

Istnieją przypadki, kiedy nawet w ścisłej diety zaobserwowano pogorszenie. Może być nieuzasadnione gorączka, stolec blednie, nudności, wymioty zawierać domieszkę żółci. Z reguły przyczyną jest naruszenie odpływu żółci i jej stagnacji. W tym przypadku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Powinna ona nieco zmodyfikować swoją dietę i przypisać inny z nieznacznym wzrostem ilości tłuszczu.