441 Shares 7938 views

Burnet: zastosowanie i właściwości użytkowe

Zakład, który będzie omawiany tutaj, ma bardzo ciekawą nazwę i nie mniej ciekawe właściwości użytkowe. Może być stosowany do różnych celów, ale zdają sobie sprawę z tego, nie wszystkie.


Roślina o niezwykłej nazwie jak Burnet, należący do rozovotsvetnyh rodziny. Jest to bylina zielna. Jego kłącza jest dość gruba i drzewiastych. Wysokość Burnet może osiągnąć jeden metr. Łodyga jest prosta, a jej płetwa. W górnej części staje się rozgałęzione. liści podstawowych odbywają się na długich szypułkach. Kwiaty tej rośliny mają kolor ciemnoczerwony.

Burnet, stosowanie i korzystne właściwości, których w tym artykule będą brane pod uwagę, to najczęściej na Dalekim Wschodzie, na Uralu, Syberii Zachodniej i Wschodniej. Można go znaleźć nawet na Kaukazie. Szukać należy na brzegach rzek, polany, łąki i doliny, które są w pobliżu źródła wody. Leki, które są wykonane w oparciu o niego (lub siebie) do zakupu przystawki. Jednak wiele z nich nadal starają się zbierać samemu

Do produkcji leków i wykorzystuje kłącze i korzeń Burnet. Należy to zrobić w czasie, gdy roślina zaczyna przynosić owoce. Górna część jest cięta, podkładka korzenie z ziemi wymyte, tnie się na kawałki, a następnie suszy. Suszenie jest najlepiej prowadzi się w temperaturze w zakresie od czterdziestu pięćdziesiąt stopni Celsjusza. Nie jest zalecane, aby zrobić coś żelaza, jak w tym przypadku zakład może stracić wszystkie swoje własności.

Trawa, najlepiej jest zbierać w okresie kwitnienia. Tutaj wszystko jest bardzo prosta: część gruntów jest odcięty, a następnie suszy się na świeżym powietrzu.

Co znajduje się w Burnet

Krwiściąg, właściwości i zastosowania, które uważamy taki cenny roślin z tego powodu, że zawiera duże ilości tanin (do siedemnastu procentach), jak również wiele elagovoy i kwasu galusowego, skrobia, olejku eterycznego Poterin, barwniki karoten i kwas askorbinowy. Jest to bardzo cenna substancja i nie jest zaskakujące, że wyciąg z Burnet jest tak użyteczne. Nawiasem mówiąc, większość swoich korzystnych właściwości były znane ludziom na wiele wieków temu.

Burnet: application

Leki, które są dokonywane na podstawie swoich kłączy i korzeni, w stanie zatrzymać krew, ale także posiadają właściwości przeciwbakteryjne i znieczulających. Mogą być również stosowane w różnych stanach zapalnych.

Garbniki, które w wielu Burnet, umożliwiające zastosowanie tej rośliny jako lek do, żołądka, jelit, jak krwawienia macicy. Medycyna dla ludzi cierpi na choroby dziąseł, będzie również Burnet. Jego zastosowanie w stomatologii jest dość szeroko.

W medycynie stosuje się go dvadtsatiprotsentnym alkoholan Burnet. Może być stosowany do inhalacji z krwotokiem płuc. Odbieranie wewnątrz przepisane do tych pacjentów, którzy znajdując się jelit lub krwawienia z macicy, wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub coś podobnego. Lekarze używać do leczenia ran, który powstaje podczas pracy usunięciu migdałków.

Również często używają wywar z Burnet. On jest dobrym lekarstwem na krwawienia żołądka, jak również choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy.

Często jego nalewka jak nektar przewidziany dla osób starszych, które cierpią z funkcjonalnego jelita grubego. Jednak leki te mogą pomóc bardzo dobrze ze skóry i dermatozy, owrzodzeń troficznych, mogą być używane do mycia ropiejące rany.

Burnet, zastosowanie i właściwości użytkowe że przyjrzeliśmy się, że jest bezpieczny, ale mimo wszystko jest on przeciwwskazany u kobiet w ciąży.