776 Shares 9515 views

Dwusuwowych silników Diesla: zasada działania, urządzenie, plusy i minusy

Nowoczesne silnik wysokoprężny – jest skutecznym urządzeniem o dużej wydajności. Jeśli wcześniejsze diesle zostały umieszczone na maszyn rolniczych (ciągniki, kombajny itp P.) W chwili obecnej są one wyposażone w zwykłych samochodów miejskich. Oczywiście, osoba związana z napędowym czarnego dymu z przewodu wylotowego. Przez pewien czas było, ale teraz układ wydechowy jest uaktualniony, a takie nieprzyjemne efekty prawie żadne. Rozważmy silniki wysokoprężne dwusuwowych i ich funkcje.

Niektóre ogólne informacje

Kluczową cechą silnika wysokoprężnego jest jego zwiększona wydajność. Jest to spowodowane większym stopniu paliwo, które jest 15% sprawny. Jeśli spojrzeć na paliwie na poziomie molekularnym, tutaj widzimy długich łańcuchach węglowych. W związku z tym wydajność wyjściowa oleju napędowego jest nieco wyższa niż benzyny.

Zasada działania klasycznego silnika wysokoprężnego jest przekształcenie ruchu posuwisto-zwrotnego mechanizmu korbowego (korbowego) na pracę mechaniczną. Kluczową różnicą wewnętrznego silnika spalinowego pracującego na benzynie w procesie wytwarzania i zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej.

W mieszaninie napędowego formowanie odbywa się bezpośrednio do komory spalania. Odpowiednio, gdy występuje maksymalne ciśnienie zapłonu mieszanki. Dobre lub złe, zajmiemy się później, a teraz zastanówmy się najbardziej interesujące.

Dwusuwowy silnik wysokoprężny

Tego typu silnik ma obecnie mały rozprzestrzeniania, jak silnik z tłokiem obrotowym. Składa się z turbiny gazowej, która jest niezbędna dla przemiany energii cieplnej w energię mechaniczną i dmuchawy. Zasada ostatnich etapów jest zwiększenie wydajności poprzez zwiększenie ciśnienia. W efekcie – zmniejszenie zużycia paliwa.

Cylindrów silnika są usytuowane naprzeciw siebie w położeniu poziomym. Właściwie dlaczego silniki dwusuwowe są tak nazwane? Wynika to z faktu, że cylindry działają tylko jednego obrotu wału korbowego. Czyli mamy dwa zegary.

Działających w cyklu Diesla dwusuwowego jest następujące. Gdy tłok opada do najniższego punktu, cylinder jest wypełniony powietrzem. W pewnym momencie zawór wydechowy otwiera się i przez niego gazy. W tym samym czasie, przez dolną część okna w cylindry zasilane powietrzem.

Zasada działania silnika wysokoprężnego dwusuwowego

Warto zauważyć, że w tych dwóch typach silników spalinowych wykorzystywane czystkę: okna i zawór szczelinę. Gdy cylinder pudełka są wykorzystywane do wlotu i wylotu – to system okienny. Jeśli problem jest regulowana poprzez specjalny zawór w butli i wlot przez okna, to układ zaworowy-szczelinie. Ta metoda czyszczenia i płukania bardziej optymalne. Wynika to z faktu, że nie całe powietrze w lewo w cylindrze. Część z nich znajduje się poza silnikiem. Tak zwany system czyszczenia przepływu bezpośredniego zapewnia optymalne usuwanie produktów spalania z cylindrów.

Dwusuwowy silnik wysokoprężny może pracować przez jakiś czas. Wynika to z mniejszej działanie mechaniczne w cylindrze. Ponieważ tłok zaczyna swój ruch od dolnego martwego punktu. W tym czasie, zawór wlotowy zamyka się i przez okno. W związku z tym, rozpoczyna się proces kompresji. Dysza znajduje się w górnym martwym punkcie. Paliwo jest zapalany za pomocą gorącego powietrza. Gdy tłok w dół produktu spalania jest rozszerzony.

Zawór płuczący szczelina

Znaczny wzrost można osiągnąć tylko wtedy, gdy sprawność silnika powietrza przebiega wzdłuż osi cylindra. Jeśli pierścień płukania stosowany w pierwszych silników dwusuwowych, które nie dają właściwego rezultatu, a później stosować tylko zawór szczelinę. Ten system jest zdolny do zmniejszenia ilości nie napowietrzane miejscach w cylindrze. System pozwolił trochę za wcześnie, aby zamknąć zawór wylotowy. To podejście znacznie zmniejsza straty świeżego ładunku i ulepszonego doładowania. Dzisiaj, oczyszczanie zawór szczelinowy stosowany na statkach i sprzętu wojskowego.

Zalety silnika dwusuwowego

Pierwszy taki silnik został wprowadzony do świata w tym samym czasie, gdy klasyczny 4-suwowy silnik wysokoprężny. Stosunkowo niedawno, były silniki benzynowe 2-stroke. Kluczową cechą – niewielka masa. Tutaj możemy mówić o zmniejszenie masy ciała o 40-50% od klasycznych silników wysokoprężnych do turbiny. Dość ważną cechą nowoczesnego samochodu, gdy deweloperzy próbują jak najwięcej, aby zmniejszyć masę samochodów.

Kolejną zaletą jest to, że urządzenie jest silnik dwusuwowy diesel nieco prostsze jego brat. Mniej części czynią obsługę łatwiejszą i tanio. Podczas gdy ten ostatni może być i nie kłócić, bo wszystko do czynienia z tego typu silnika. Taka jednostka napędowa może przebudować i naprawy z minimum narzędzi. W rzeczywistości, jest to uproszczona wersja silnika spalinowego. Ponadto obecność doładowania oszczędza paliwo znacznie. Około 40-50% oleju napędowego zapisywane dzięki konstrukcji push-pull. Oczywiście, wszystkie silniki mają swoje wady i zalety. W niektórych przypadkach bardziej istotne wady, ponieważ ograniczają one uniwersalne zastosowanie.

słabości osobiste

Ponownie, jeśli lista wszystkich wad listy, pamięć przychodzi silnik rotacyjny. Fakt, że tu trzeba wyróżnić następujące wady:

  • Wysokie koszty utrzymania;
  • Brak części zamiennych;
  • super cena na silniku.

Pierwszym punktem jest to spowodowane brakiem warsztatach gdzie gotowych do podjęcia naprawy dwusuwowego silnika Diesla. Jest to zupełnie naturalne i logiczne, ponieważ nie wielu producentów masowej produkcji tych silników, jeszcze mniejszą liczbę zestawów samochodów. W konwencjonalnej stacji benzynowej jednostki napędowej jeśli tak, to jest drogie.

Ale zazwyczaj jest tylko minus trzeciej – nie ma potrzeby do części zamiennych. Dokładniej, są, ale tylko pod zamówienie. Mogą poczekać miesiąc lub więcej. Jeśli w dużych miastach i będzie w stanie naprawić taki silnik spalinowy i znaleźć części, w buszu, aby to zrobić jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Oto plusy i minusy tego jest diesel. Teraz jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych szczegółów.

Trochę o układzie smarowania

Jak mamy rozumieć, to silnik wysokoprężny ma swoje mocne i słabe strony. Niezwykle ważną częścią układu smarowania. Jest odpowiedzialna za sprawne funkcjonowanie tarcie części i chłodzenia, pieniądze z kaucji. Wszyscy od dawna wiadomo, że do tych celów jest używany olej silnikowy zalecany przez producenta. W naszym przypadku, wszystkie takie same.

Kilka słów chciałbym powiedzieć o przepływie płynu smarującego. Nie trzeba czekać na gospodarkę. Jest to spowodowane dodaniem środka smarującego bezpośrednio w paliwie do normalnego działania elementów trących. Logiczne jest, że zostanie wydane bardzo szybko, i będzie musiała być dodawane regularnie. Ponadto, mały głód olej może bardzo szybko uszkodzić silniki wysokoprężne dwusuwowych. Przynajmniej na celu wcześniej niż normalnego silnika benzynowego. Dlatego system smarowania jest raczej słaba niż silne strony i nie powinniśmy o tym zapomnieć.

na środowiska

W ostatnich latach inżynierowie ciągle starają się zmniejszyć ilość szkodliwych substancji emitowanych układu wydechowego do atmosfery. ekologia pytanie jest dość ostry. Jeśli kraje europejskie już dawno wprowadzono normy środowiskowe, jest o wiele gorsza niż w Rosji. Jak dla silników Diesla w ogóle, i to od dawna stosowane specjalne filtry cząstek stałych i olejów o niskiej popiołu, które znacznie zmniejszają emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

W naszym przypadku był to, że olej jest spalane w komorze. Ma wadę z punktu widzenia ekologii. Ponadto, część mieszanki paliwowo-powietrznej jest niepalny i widzi na zewnątrz. Wszystko to wraz z układem wydechowym powodując poważne szkody dla atmosfery. Dlatego silniki Diesla dwusuwowe są najbardziej odpowiednie do zastosowania w technice wojskowej i lotnictwa.

lotnictwo diesel

Powszechne te typy silników otrzymał w technice lotniczej. Najczęściej stosowany w lekkich samolotów. Wysoka wydajność przy niewielkich wymiarach – były decydującymi czynnikami w wyborze zespołów napędowych dla samolotów. Ponadto, obecność i przy braku zapłonu doładowania odtwarzać tylko na lepsze. działanie ICE zatrzymuje się dopływ paliwa i mieszanki powietrza.

Warto zauważyć, że dwusuwowy marine diesel nie boi się zmian temperatury. Co więcej, często duże zamarzaniu jest dodatkowe chłodzenie silnika spalania wewnętrznego, który jest bardzo dobra. Wszystko to, wraz z zastosowaniem stosunkowo niedrogiego paliwa, co czyni ten olej napędowy jest niezwykle popularne. Prawdziwa dystrybucji ograniczonej złożoności instalacji i konserwacji sprężarki. Ponadto paliwo należy dodać środek smarujący, który również koszt nie jest tanie. W lotnictwie ogólnym jest świetnym rozwiązaniem, ze względu na powyższe czynniki.

Zwiększone obciążenie cieplne

Przeanalizowaliśmy główne cechy tego silnika. Na przykład, teraz wiesz, jakiego rodzaju masy silnika i jakie są jego mocne i słabe strony. Chciałbym jednak wziąć pod uwagę kilka cech konstrukcyjnych jednostki napędowej. W szczególności skupimy się na układzie chłodzenia. Fakt, że silnik napędowy do silników dwusuwowych jest ciepło wprowadzono zamiast 4-udaru. Wynika to ze zwiększonej częstotliwości tłoka. Otrzymuje się go, co znacznie podwyższa temperaturę w komorze. Jest to konieczne, w celu zmniejszenia efektywnego chłodzenia. Jeśli mówimy o lotnictwie, wszystko jest jasne. Wysoka prędkość przepływu powietrza i nadjeżdżających wykonują swoją pracę. To samo odnosi się do eksploatacji w ciężkich mrozów, gdy niska temperatura otoczenia jest tylko plus.

W innych przypadkach konieczne jest chłodzenie wodą. Zazwyczaj jest to system klasyczny. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę, więc jest to na serwisowanie wszystkich systemów. Przegrzaniem, nawet krótkotrwałe, może to doprowadzić do zakleszczenia lub inne problemy. W każdym razie taka możliwość powinna być usunięta.

diesel zasobem

Szczególną uwagę należy zwrócić silnik planowania zasobów. Faktem jest, że samo w sobie jest mniej opłacalne niż diesel agregatu benzyna. Wynika to z zastosowania rodzaju paliwa. Pozostawia depozyt w komorze spalania i wtryskiwaczy. Wszystko to znacznie zmniejsza żywotność. Jeśli chodzi o silnik spalinowy dwusuwowy z silnikiem wysokoprężnym, to wiele zależy od warunków pracy i terminowe usługi. Jeśli olej zmienia się w czasie, a silnik nie przegrzewa, można go uruchomić 200.000 kilometrów. Dla opancerzonego zasobu znacznie mniej i rzędu 100.000 kilometrów.

ważne szczegóły

Nowoczesny dwusuwowy silnik wysokoprężny cechuje się zaawansowanym układem paliwowym. jest uruchomiony silnik cicho i płynnie. Ale nie zawsze tak było. Pompa mechaniczna ma swoje osobliwości. W szczególności, każda dysza była oddzielną linię. Takie podejście ma jednak słabe, ale znane ze swojej niezawodności i wysokiej konserwacji. Później pompować ulepszony i stać się o wiele bardziej skomplikowane. Był to system „Common Rail”. Szyna paliwowa tego rodzaju utrzymuje ciśnienie rzędu 2 milionów kilogramów na centymetr kwadratowy. Dysze są bardziej wrażliwe na jakość paliwa. Słabe paliwa prowadzi do ich szybkiego uszkodzenia.

podsumować

W ogóle, silniki wysokoprężne dwusuwowych będą rozwijane i udoskonalane. W każdym razie, jak silnik spalinowy z wirującym tłokiem, są źle napisane. Jednak w najbliższej przyszłości będą one zajmują niszę w branży motoryzacyjnej. Dziś są one wykorzystywane w samolotach i dużych statków handlowych i wojskowych. Jest to niezawodne i stosunkowo oszczędny silnik, który z należytą starannością będzie działać prawidłowo. W tym samym czasie, to nie jest bez problemów i. Na przykład, poważny problem chłodzenia i smarowania. Jeszcze ważniejsza jest kwestia ekologii. Wymaga skomplikowanego systemu filtracji w celu spełnienia norm środowiskowych. Z tego prostego powodu, masowej produkcji, zastosowanie tych silników wszystkich typów samochodów jest trudna i nie jest jeszcze możliwe. Ale poprawa systemu oczyszczania spalin jest w stanie rozwiązać ten problem i doprowadzić do tego, że silniki dwusuwowe będą szeroko rozpowszechnione.