427 Shares 1681 views

"Pagliacci" (Opera): Podsumowanie, aktorzy, recenzje

„Pagliacci” (operator), której streszczenie znajduje się poniżej, – jest jednym z najbardziej znanych dzieł włoskiego kompozytora Ruggiero Leonkavallo, który jest również autorem i jego libretto. Płyty gramofonowe, kasety i dyski zawierające aria vesti la Giubba przez wielkiego Enrico Caruso i miliony egzemplarzy są sprzedawane dzisiaj.

autor

Ruggiero Leoncavallo napisał ponad 20 oper. Był wyznawcą verismo i starał się ich dzieła odzwierciedlają prawdę o życiu, przynosząc na scenę jako bohaterów zwykłych ludzi. Mając wraz z muzyką wykształcenie doktora literatury, często stał autor libretta jego dzieł operowych. Ponadto Leoncavallo był doskonały pianista i akompaniator koncertował w całej Europie.

Najczęściej w imię kompozytora przyjść do głowy „Pagliacci” (opera, oraz podsumowanie jej podmiotami są zazwyczaj określone w programie, dała publiczność w teatrze).

Historia powstania

W jednym z wywiadów powiedział dziennikarzom Leoncavallo jak pisał swoje najlepsze dzieło „Pagliacci” (Opera). Treść libretta, zdaniem autora, nie była prawdziwa podstawa, i uczynił go, kierując się jego wspomnienia z dzieciństwa głośnego procesu, który doprowadził jego ojciec sędzia.

Jednak większość badaczy mają tendencję do myślenia kompozytora, że pomijane rzeczywistość próbuje mieszać zainteresowanie premierą we włoskiej prasie, a nawet inspirowane gra kompozytora Katyulya Mendesa z spacerujących graczy.

Jednocześnie należy zauważyć, że działanie spektaklu „Pagliacci” (opera, podsumowanie cm. Poniżej) odbywa się we Włoszech, w miejscowości Montalto, gdzieś w latach 1865-1870, które nie jest daleko od rodzinnego Leoncavallo oraz w okresie kiedy był dzieckiem.

prolog

„Pagliacci” (opera, której streszczenie znajduje się poniżej) rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na scenie przed clown kurtyny Tonio. Odwraca się do widowni i powiedział, że show, które widzą, urodził się z serca autora. Następny clown przypomina aktorów, jak również wszystkie osoby obdarzone są uczucia i namiętności, które są głównym tematem spektaklu. Kończy otwarcie arię na najwyższym soli i otwiera kurtyna.

Libretto „Pagliacci” opera: podsumowanie pierwszej akcji

Wsi pochodzi wędrówki trupa komediantów prowadzonych przez Canio i jego żony Nedda. Radośnie witany chłopów. Canio zapowiada tego wieczoru pogląd, i zaprasza przyjść i śmiech w komedii, która będzie konkurować na swoich aktorów.

Clown Tonio pokazuje galanterię i chętny do pomocy Nedda iść wózki. Jednak jej mąż usuwa bezczelny i daje rękę do żony.

Rolnicy są zaproszeni komicy pić do sukcesu ich wydajności. Aktor Beppe trupy Canio i zaakceptować, ale Tonio chce pozostać. Wtedy jeden z chłopów uwalnia prymitywne żarty o tym, że zamierza odzyskać Nedda ze współmałżonkiem. Pierwszy śmiech Canio jest wraz z każdym, ale potem marszczy brwi. Jest jedna rzecz, kiedy wyśmiewali trakcie realizacji, a co innego, gdy staje się celem dla kpin w życiu, zwłaszcza jeśli chodzi o jego żonę.

Niemniej jednak, cała firma, z wyjątkiem Nedda Tonio i zostaje odesłany do tawerny. Sama z żoną właściciela trupy, organy te wyznaje swoją miłość do niej. Jednak kobieta naśmiewa się z biedaka, a kiedy wciąż próbuje zbliżyć się do niej, uderzając bezczelną bata.

Zapartym przestępstwo, clown chowając się za osłoną, aby usłyszeć, co mówią Nedda Silvio młodego chłopa. Okazuje się, że kobiety mają długie wędrówki zmęczony życiem, stałą pozbawienia i zazdrości Canio. Ona łaskawie słucha uznanie Silvio i nagradza go pocałunkiem.

W Tonia dojrzewa zemsty. Prowadzi Canio, właśnie w chwili, gdy jego żona obiecujący młody chłop należeć do niego tej nocy.

Słysząc to, Canio usiłuje złapać przeciwnika, ale Silvio ucieka, a zazdrosny osoba nie może zobaczyć jego twarzy. Drżąc z wściekłości, że domaga się Nedda powiedziano mu imię kochanka. W ostrej zazdrości Canio huśtawki na żonę z nożem. Beppe nie pozwala mu umieścić go w tej sprawie, ale jego żona przekonała się zmieniać, jak zbliża się termin składania.

Canio zostawić w spokoju. Był w rozpaczy, ale trzeba grać w grę …

Podsumowanie druga akcja

Pod rurowych i bębnowych dźwięków zgromadzonych na widok publiczny. Gra rozpoczyna się w naprędce skleconych desek. To jak aktorzy to:

  • Clown (Kanio);
  • Bronią (Nedda);
  • Arlekiński (Beppo);
  • Taddeo (Tonio) sługą.

Według fabuły gry Columbine czeka kochanka. Do jej mieszkania odpowiedniego Harlequin. Śpiewa miłosną serenadę. Babe pozwala mu się do domu przez okno. Kochankowie postanawiają uciec tamtej nocy. Clown przychodzi i słyszy ostatnie słowa bronią. Jak na ironię, to samo zdanie, które Nedda powiedział Silvio, obiecując być jego noc.

Canio stara się zachować zimną krew, ale od tego momentu grał farsy komików, a jego prawdziwa rodzina dramat przeplatają. Już nie odgrywa rolę w spektaklu i po prostu żyć na scenie. Canio żąda małżonek nazwał uwodzicielem. Nedda próbuje obrócić wszystko w żart, ale wewnętrznie dreszcz, bo wie, jej mąż jest straszny w gniewie. Jednak nic nie może być poprawiony. Canio blokuje drogę żoną i wbija ją. Umierająca kobieta rozmów Silvio. Chłopiec skacze w górę i prowadzi do Neddy, chcąc ją ratować. Zazdrosny mąż zabija go.

Chłopi Montalto przychodzą bieg do miejsca, w którym doszło do zbrodni. Przerażony Canio upuszcza nóż. Był w rozpaczy. Tonio informuje publiczność, że komedia jest skończona.

Najsłynniejsze produkcje rosyjskie

W naszym kraju pierwszy „Pagliacci” widział mieszkańców Petersburga. Rosyjska premiera odbyła się w 1894 roku. Firma wdrożyła inscenizacji IP Zazulina. Ta praca jest często wykonywana w okresie radzieckim. Szczególnie znane wydajności utworzonego Boris Pokrovsky w Bolszoj teatru, które zaangażowane atlantydzkiej G. V. Kalinin, V. Bogachev V. Verestnikov i Grigoriev. znanym dziełem dzisiaj Leoncavallo można zobaczyć nie tylko w stolicy, ale także w innych rosyjskich miastach. Na przykład, opera „Pagliacci” został niedawno wystawił w Krasnodarze.

Treść libretta jest, że producenci często wykonują działania zabaw w naszych czasach, zwłaszcza z powodu zazdrości motywy miłości i zdrady są wieczne. Być może z tego i pokrewnych pracach ogromnej popularności Leoncavallo.

opinie

Chociaż dziś opera jest znacznie gorszy do popularności muzyki pop, ma wielu fanów. Wśród występów, które pobierają pełne domów, specjalne zainteresowanie jest „Pagliacci”.

Zazwyczaj przeglądy przedstawieniach tej opery są pozytywne, jak wspaniała aria Leoncavallo trudno zepsuć. Na przykład, oświadczenie reżysera Petersburg Alekseya Stepanyuka Krasnodar stało się jasne wydarzeniem w życiu miasta. Według tych, którzy już widzieli, jak aktorzy zasługują na pochwałę i baleytmester, a zwłaszcza kostiumograf Olga Reznichenko.

Teraz, gdy wiesz, kto i gdzie „Pagliacci” (opera) zostały napisane. Streszczenie pracy również wiedzieć, że dostanie więcej przyjemności z tego występu, jeśli chcesz go zobaczyć.