537 Shares 6314 views

Jak pielęgnować cyklamen perski


Cyclamen persicum jest szeroko rozpowszechniony w wschodniej części Morza Śródziemnego i jako roślina uprawiana jest znany nam od początku 18 wieku, a już w 19 wieku wiele różnych form roślin ogrodowych zostały wycofane. Najczęstszym kolor kwiatów – czerwony, różowy, fioletowy i biały. Cyklamen perski jest dość duży liście, które mogą osiągać średnicę 15 centymetrów.

Jeśli dzikiej cyklamen łodygi kwiatowe były wysokie, nowoczesne odmiany mają małe łodygi, czasem kilka centymetrów. Cyklamen perski jest bardzo ciekawe korzenie, bulwy, które są podobne w kształcie do balonu. W niektórych narodów miała ona nazwy „chleb z wieprzowiny”, który został ze względu na fakt, że jest to ulubione gratka dzików.

Cyclamen persicum nie tylko piękne kwiaty, ale ma też bardzo pięknych liści. Są one malowane w jasnym kolorze zielonym i jest całkowicie pokryta rodzaju wzór, który ma kolor szaro-srebrny. Kwiaty tej rośliny przez długi czas, okres kwitnienia może trwać do 4-5 miesięcy.

Jak dbać o cyklamenu perskiego

Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie cyklamenu, jest stan korzeni i liści – on powinien je mieć żadnych śladów zgnilizny. Jako roślina zaczyna kwitnąć w październiku, w tym okresie, to najlepiej kupić i. Duża liczba pąków na kwiat wskazuje, że jest ona prawidłowo rozwinięte i jest zdrowa.

Przy prawidłowej pielęgnacji cyklamen ma długi okres życia, który może wynosić 20 lub więcej lat. Osobliwością sadzenia tej rośliny jest to, że jego główny o jedną trzecią powinna wyglądać na ziemi. Również dla bujnych roślin (i uniknąć gnicie korzeni) musi być uprawiana w małych cyklamenu doniczkowych.

Podczas kwitnienia roślin nie lubi temperatura jest zbyt wysoka, to musi być w przedziale 12-15 stopni, a cyklamen lubi świeże powietrze. Dla bujnego kwitnienia potrzebują dużo światła słonecznego, ale nie tolerują Cyclamen bezpośrednie promienie od nich, szybko zanika, można zmniejszyć (lub nigdy start) okres kwitnienia.

Cyklamen lubi regularnego podlewania, ale lepiej to zrobić na patelni. Ważne jest, że wystających korzeni rośliny, jak i młodych pędów bez wody. Silne uwilgotnienia gleby może doprowadzić do tego, że roślina umrze. natryskowe może być przeprowadzane wokół roślin, a tym samym nasycając ją wilgoci, ale należy uwaga kontaktu przepływu wody z kwiatów, liści i bulw.

Cyklamen perski: Pielęgnacja po kwitnieniu

Jak już wspomniano, dla cyklamenu, w odróżnieniu od innych roślin, spoczynek zaczyna się na wiosnę. W tym czasie, zatrzymuje kwitnienie i opadanie liści występuje. W tym stanie, instalacja wymaga znacznie mniej wilgoci, a zatem zmniejsza podlewania. Zazwyczaj, liście spadają siebie, ale zdarza się, że niektóre z nich nie spadł. W tym przypadku muszą być cięte lub pomniejszyć tak blisko jak to możliwe, aby bulwy, ale dlatego, że to nie boli.

Pot z zakładu jest lepiej przenieść się do chłodnicy i zacienionym miejscu, konieczne jest, aby upewnić się, że gleba nie wysychają. Roślina lubi wilgotne powietrze, tak, że jest konieczne, na monitorze.

Fakt, że zakład wyszedł z hibernacji, zasygnalizuje wygląd liści. W tym czasie możliwe jest przeprowadzenie cyklamenu przeszczepu. W takim przypadku należy usunąć martwe lub zgniłe korzenie. Po przeszczepione kwiat, to należy umieścić w jasnym miejscu, ale że nie było bezpośredniego nasłonecznienia. Podlewanie jest pierwszy raz przesadzane rośliny powinno być z umiarem, a w ciągu miesiąca można spędzić jego podawania.

Jeśli zdecydujesz się rozprzestrzeniać cyklamen, można to zrobić zarówno przez nasiona i przez podział bulwy. Należy zauważyć, że te cyklamen, które zostały wyhodowane z nasion, lepiej czują się w warunkach otoczenia niż te, które są propagowane przez podzielenie bulwy.