700 Shares 6125 views

Perfekcjonizm – to zaleta czy wada?

Chcesz, żeby wszystko było idealne? dużo czasu spędzasz na ciągłe doskonalenie: wygląd swojego otoczenia pracy, przyjaciół i krewnych? Można by pomyśleć, że „non-ideał” nie będzie miłość? Perfekcjonizm … Ta godność lub poważnym problemem? Czy warto zachęcać i pielęgnować, albo muszą sobie z tym poradzić?


Większość z nas ustawić się pewne, często bardzo wysokie standardy. Dla niektórych rodziców od dzieciństwa uczy, że trzeba walczyć o miłość, aby być lepiej, mądrzej, bardziej pracowity. Ktoś zawsze stara się konkurować z innymi ludźmi przed nimi w ogóle, głodnych uznania i akceptacji. Perfekcjonizm – to nadmierne dążenie do nieosiągalnego ideału. Byłoby przewagę (i często jest w oczach innych ludzi, którzy widzą rezultaty naszych dokonań lub pracy), jeżeli nie powodują dużo wewnętrznego napięcia.

Jako ironiczne, jak się może wydawać, perfekcjonizm – przeszkodą w realizacji naszego prawdziwego potencjału. Dlaczego? Z tego prostego powodu, że w dążeniu do perfekcji, czasami zapominamy o najważniejsze: o sobie, o życiu w celu naszej pracy i zmartwień. Stajemy się mniej skuteczne. nawet wtedy, gdy skończymy jedno zadanie, ciągle wracamy do tego, aby zobaczyć, co może lub nie zmieni się na lepsze. W rezultacie, nie mamy poczucie satysfakcji, a projekt, który mamy Corp. bez końca, i jest „niedoskonała”. Wydajemy na naszej działalności i pracy znacznie dłużej niż to konieczne.

Czasami ulepszenia nie są nie tylko poprawić to, co masz pracował, ale także zaszkodzić staraniom płodu. Przykładem może być, powiedzmy, prezentacja projektu. Uważamy, że temat nie został jeszcze w pełni ujawnione, możemy ugrzęznąć w niekończących się szczegółów i dodając szczegóły, odniesień i cytatów. W efekcie, projekt traci swoją przejrzystość i klarowność. Pamiętaj, że to jest bardzo dużo lepsze – prawdziwy wrogiem dobrego.

Perfekcjonizm – jest również ciągle czeka na „idealny” moment. Które najprawdopodobniej nigdy nie nadejdzie, ale bez których nie możemy podejmować decyzje. Można to porównać z wyrażeniem „czekać na pogodę na morzu.” Zawsze znajdzie się coś, do których można narzekać: jest zbyt mętny, niewidomych słońce, potem zbyt zimno, nieznośnie gorąco. Przywiązanie do małych rzeczy, tracimy z oczu perspektywy większego obrazu.

Jakie inne złożoność generuje perfekcjonizm? To napięcie i niepokój wzrósł. Oczekujemy problemów zanim one faktycznie występują w panice i wymyślić dla nich rozwiązań. Staje się obsesją , aby zapobiec ewentualnym powikłaniom. Jednak większość problemów które albo nie są wyświetlane lub są nieistotne. Perfekcjonizm w psychologii uważany przede wszystkim z punktu widzenia stresu i niepokoju, które generuje. Chociaż ta cecha pomaga stale dążyć do wyższych standardów i stać się lepszym, frustracji jest nieuniknione. I to jest po frustrację, poczucie znikomości, utrata pewności siebie.

Jak radzić sobie z perfekcjonizmu i czy to zrobić? Jeżeli nieruchomość jest nabyte charakter nerwicy obsesyjnej, psychoterapia może pomóc niektórym. Jednak osoba będzie w stanie zrobić wiele dla siebie. Ale nie przestał być perfekcjonistą, i nauczyć się zarządzać ich stan.

Dowiedz się, aby spojrzeć na cały obraz, aby wyizolować najważniejsze. Starają się ściśle przestrzegać planu. Na przykład, jeśli wykonanie działalności został wybrany przez 2 godziny, po upływie zrobić sobie przerwę, nie pozwól zbędny detal i szlifowanie połknąć nawet pół dnia. Uczyć się i powiedzieć sobie: „Stop”. Tak, wiesz niedoskonałość rzeczy lub projektem i że można jeszcze coś dodać i poprawić. Ale kontrast rzeczy, które zostały uzyskane z przeznaczeniem. Jeśli jest ona wykonana w głównym, spróbuj wyłączyć i zrobić coś innego. Może zadaniem odlewania świeże oko, zdajesz sobie sprawę, że wszystko jest już wystarczająco dobry.