413 Shares 9165 views

Co to jest plik: definicja i rodzaje

Każda organizacja jest monitorowany i dokumentacji księgowej. Powinien on być umieszczony w specjalnym dziale. kartoteka wymaga bank, biblioteka oraz wiele innych instytucji. Jest on używany do określenia jakichkolwiek danych lub na żądanie klientów. Co to jest plik? Ten dział instytucja, w której znajduje się ważne informacje.


ewidencjonuje dokumenty są w specjalnym pomieszczeniu. Są one w szpitalach, bibliotekach, bankach i innych instytucjach. Systematyczny układ dokumentów pozwala utrzymać je w porządku i pod kontrolą.

pojęcie

Indeks karta nazywa dokumentów księgowych, ułożone w porządku alfabetycznym. Może to być również podział dat tematy. Bo wszystko jest w jednym oddziale firmy, aby znaleźć wszelkie informacje nie będzie trudne.

Co to jest plik w bibliotece? To katalogi, aby szybko znaleźć książkę, ponieważ wszyscy czytelnicy przychodzą do konkretnych informacji. Bez nich trudno byłoby poruszać się w każdej bibliotece.

funkcje

System katalogu, w tym kartę biblioteczną, należy wykonać następujące funkcje:

 • pończocha, rejestracja, przechowywanie dokumentów, udzielania informacji, metodycznego i prac badawczych;
 • rachunkowości i rejestracji;
 • wyszukiwanie informacji;
 • edukacja.

W zależności od typu pliku instytucja wykonuje inne funkcje. Jest w dokumentacji w każdej instytucji.

Sektor bankowy

Co to jest plik w banku? Termin ten uwzględnia dokumenty płatności, które nie spełniają banku. Ich instytucja jest pod kontrolą. kartoteka może być różnych typów, w zależności od przyczyny niespłaconych zobowiązań.

Mogą to być zamówienia nie zrealizowane z powodu braku funduszy. Następnie pracownik wykonuje rejestracji dokumentu w formie elektronicznej i papierowej. Taka wypłata będzie pozabilansowe. Właściciel konta poinformował, że dokument jest w kolejce. Po otrzymaniu środków zostały przelane na właściwy rachunek. W plikach przechowywanych dokumentów, za które trzeba wyrazić zgodę na realizację transakcji płatniczych, jak również tych, którzy czekają na swoją kolej.

Dostępność zgłoszenia wynika, że spółka ma niestabilną sytuację finansową. Jeśli nie ma posiadacza rachunku, bank oferuje linię kredytową lub wew. finansowania.

Po nazwie kolejność realizacji zleceń płatniczych. Jest on zatwierdzony przez prawo. Dokumenty te nie są wykonywane przed kolejce. Jeśli konto ma wymaganej ilości, to wszystko idzie według daty. W przypadku braku niezbędnych funduszy powinna być następująca wszystkim:

 • Odpowiadając na prośby o naprawienie szkody;
 • wypłata wynagrodzenia, zwolnienia lekarskiego;
 • Płatności podatkowe;
 • Wysyłanie pieniędzy do funduszy;
 • inne wymagania.

gra kula

Co to jest plik w branży gier? Materiały tego badania z ciekawych i rozwijających zajęć dla dzieci. Kartoteka gier zawiera informacje niezbędne do realizacji działań, jak również listę niezbędnego wyposażenia. Nie jest wskazany wiek oraz potrzebę opieki osoby dorosłej.

kartoteka gier tam w przedszkolach i innych placówkach oświatowych. Dzięki obecności szybko znaleźć odpowiednią informację dla zabawy wypełnione zajęć dla dzieci. Wszystkie gry są wymienione w porządku alfabetycznym.

biblioteka

Kartoteka literatury zajmuje ważne miejsce w instytucji edukacyjnej. Aby uzyskać informacje o swoich czytelników uzyskać poprzez:

 • informacji wizualnej;
 • działania, rozmowy, wycieczki z przewodnikiem;
 • dzień bibliografia;
 • publikacja podręczników;
 • stosowanie form i metod działań bibliotecznych.

Zarządzane katalogów i kart systemowych w bibliotece za pomocą planowania, koordynacji, monitoringu. Pracownicy pracują w tej dziedzinie jest przygotowanie planów, opracowania dokumentacji, działań następczych. Każda karta biblioteczna jest przedmiotem zarządzania i edycji, za które odpowiedzialne pracowników w opisie stanowiska pracy.

typy katalogów

kartoteka zawiera zestaw katalogów, który może być różny cel, pokrycie funduszu przez grupy, tworzenia i korzystania z technologii.

Jeśli weźmiemy pod uwagę zadania, istnieją katalogi i obsługa czytelników. Są to, na przykład, ciekawe informacje dla czytelników. Docierają fundusze katalogi mogą zawierać przydatnych informacji na temat instytucji, jak również na konkretną jednostkę bibliotece.

Zgodnie z metodą grupowania kart są następujące:

 • alfabetyczne;
 • systematyczne.

Po raz pierwszy zaprezentowany w formie katalogu, gdzie dane są rejestrowane w kolejności alfabetycznej. Aby szybko znaleźć konkretną książkę, trzeba spojrzeć na nazwiska autora lub nazwę produktu. Aby skorzystać z takiego katalogu jest bardzo wygodne.

Systematycznie skierowana do katalogu, w którym można znaleźć informacje na gałęziach wiedzy. Wykorzystuje zasady Biblioteka bibliograficzna Klasyfikacji, który określa zasady grupowania informacji. Jeśli wziąć pod uwagę rodzaj tworzenia i użytkowania, szafki są tradycyjne i elektroniczne.

Warunki przechowywania dokumentów

Archiwum jest specjalny pracownik pracuje na podstawie opisu stanowiska pracy. Pracownik zapewnia odbioru, rejestracji i przechowywania dokumentów. Wykonuje działalność informacyjną i odniesienia, jak również organizacyjne i metodyczne.

Każde archiwum przedsiębiorstwo znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu. Tylko w wyjątkowych przypadkach stosowane są regały, szafy, sejfy, pełniącego funkcję dokumentacji bezpieczeństwa. Zdefiniowany okres przechowywania – 3 lata, ale może być zmniejszona.

Po tym okresie zostanie ustalone, czy użyć dokumentu, lub jest on umieszczony w pliku na stałe. Ponadto istnieje możliwość zniszczenia. Co dokładnie trzeba wykonać jest ustalane na podstawie komitetu ekspertów.

Cechy kartotek w szpitalach

Karty dla kartotek zawierać niezbędne informacje o pacjencie. Można tam znaleźć informacje na temat stanu zdrowia, historii medycznej, przepisał lek. Dokument pozwala na przesyłanie danych z jednego lekarza do drugiego.

Karty przechowywane na specjalnych stojakach, gdzie wszystko jest w porządku alfabetycznym. Meble dla dokumentacji można zamawiać pod określonym rozmiarze. Stojaki mają głębokość od 18-25 cm, szerokość – 1000 mm. Wiele firm są zaangażowane w produkcji mebli na zamówienie na podstawie preferencji klienta.

jest ruchoma szyna meble dział archiwalny. Będzie to kompaktowy, umieścić materiały w małych obszarach. Sala rejestru może być stacjonarne lub regały meble kombinacja. Prawidłowe umieszczenie dokumentacji pomoże Ci znaleźć właściwą kartę szybko.