238 Shares 8163 views

Alan Arkin: twórczość i życie

Alan Arkin, którego biografia jest związana z filmem, a nie tylko amerykańskiego aktora, laureata wielu nagród American Academy of Motion Picture Arts and Sciences, ale także reżyser, producent, scenarzysta, piosenkarz i kompozytor.

rodzice

Urodził się 26 marca 1934 w Brooklyn, syn żydowskich imigrantów z Rosji i Niemiec. W 1946 roku przenieśli się z Brooklynu do Los Angeles, California. Jego ojciec, David Arkin i pracował jako nauczyciel został zwolniony za odmowę odpowiedzi na pytanie o jego powiązaniach politycznych. To było w latach 50-tych XX wieku, kiedy Stany Zjednoczone panowała atmosfera strachu zagrożenia komunistycznego. Dawid przyniósł w czarnej liście podejrzanych o bycie sympatykiem komunizmu. matka Alana – Beatrice Arkin pracował jako nauczyciel i dzielić poglądy męża.

młodszych lat

Alan Arkin w młodości lubił muzykę i gry aktorskiej, był zaangażowany w kołach teatralnych od 10 lat. Ukończył Franklin High School, studiował w City College w Los Angeles w 1951-1953, a w Bennington College w Vermont od 1953 do 1954 roku. W czasie studiów śpiewał w grupie folkowej i udział szkoły teatralnej. Arkin wyszedł z college'u, kiedy stworzył grupę ludowej Tarriers, gdzie był solistą i gitarzysta. Współautorem hitu «The Banana Boat piosenki» (1956), który zajął 4. miejsce na liście Billboardu. Choć Arkin starał się stworzyć grę urzeczywistniającym bitowe części w telewizji i teatrze. Ale pieniądze dla życia przyniósł mu pracę kuriera, zmywarkę i opiekunkę. Od 1958 do 1968 roku pracował z zespołem ludowym dzieci Bejbis.

teatralny kreatywność

W 1958 roku Arkin rozpoczął swoją karierę teatralną pracuje w Nowym Jorku. W następnym roku dołączył do trupy „Compass” z St. Louis. Nie zauważył reżyser Bob parapety z Chicago Theater „Second City”. Po przeprowadzce do Chicago, Alan doskonalił umiejętności dramatyzmu i stał się jednym z czołowych aktorów trupy. W 1961 roku Arkin zadebiutował na Broadwayu w musicalu „z drugiego City”, dla którego pisał teksty. W 1963 roku zagrał w komedii „Wyjdź ze śmiechem”, za którą otrzymał nagrodę „Tony”.

kierunek

W 1966 roku Alan Arkin, którego zdjęcie jest znany wielu fanów amerykańskiego teatru i kina, próbował zastosować się jako reżyser w spektaklu „A?”, Który zadebiutował młody aktor Dustin Hoffman. W 1969 roku zdobył nagrodę „Teatr Drama Desk Award” za reżyserię spektaklu „Mały morderstwo.” Druga nagroda „Drama Desk Award” nie trzeba było długo czekać. Otrzymał ją w 1970 roku za spektakl „Sprawa morderstwa w Białym Domu”. Alan był reżyser spektaklu „The Sunshine Boys”, który jest ponad 500 razy!

Najbardziej znanym dziełem

Alan Arkin, filmografia, który dzisiaj jest naprawdę imponująca, został nominowany do nagrody „Oscar” dla aktora sensacyjnym debiucie w komedii „Russian iść! Rosyjski Go! „(1966). W filmie grał Lt. Rozanov Radziecki Submariner który jest wzięty za szpiega, gdy jego okręt podwodny działa na mieliźnie gdzieś w Nowej Anglii.

Arkin pokazał swoją dramatyczną talent w roli psychopatycznego zabójcy w filmie w „Doczekać zmroku” (1967).

Za rolę głuchoniemego w „sercu samotny myśliwy” dostaje drugą nominację do nagrody „Oscar” dla najlepszego aktora.

W ciągu 70 lat Alan Arkin pracował przez kilka lat dyrektorem w telewizji. W 1976 roku powraca na duży ekran w roli doktora Zygmunta Freuda w „krytycznych decyzji”. I na początku lat 80-tych wystąpił w trzech filmach wraz z synem Adamem, pisarz stoi jego żona, Barbara Dana.

W 90 Arkin pojawił się w kilku znaczących ról. Jest to dawny piłkarz, który nie rozwinął karierę w filmie 1993 „Cooperstown”. Funny psychiatra lub w połączeniu z Dzhonom Kyusakom w "Grosse Pointe Blank" (1997). Zdobył uznanie krytyków za ojca rolach rozwiedziony, który usiłuje swoich dzieci w szkole Beverly Hills z filmu „Slumsy w Beverly Hills” (1998). Arkin dał genialny gry z Robinom Uilyamsom w filmie o okupacji Polski – „Jacob Kłamcy” (1999).

Potem wraca na scenę w Nowym Jorku, gdzie w 1998 roku został złożony przez dyrektora, współtwórcą i aktorem w sztukach Power Play. A w 2006 roku, rolą rozmowny dziadka, kochanka kokainy w „Małej Miss” Alan przyniósł pierwszy „Oscar”.

Inne działania

O Alan Arkin można powiedzieć, że nowoczesny człowiek renesansu. W uzupełnieniu do jego dokonań jako aktor, reżyser, muzyk i producent, można dodać co Alan napisał kilka książek. Te opowieści sci-fi, a osiem produktów dla dzieci. przyszedł pamiętniki Alana Arkina „improwizowana Life” w 2011 roku. Prace te zostały docenione zarówno przez fanów aktora i reżysera, jak i krytyków.

życie osobiste

Arkin został trzykrotnie żonaty i ma trzech synów – Antoni, Adama i Mateusza, którzy są również aktorzy. On jest zwolennikiem ekologicznego stylu życia, ochrona środowiska. Prowadzi odosobnione życie. Jest znany jako aktor, który nie dba o prestiżowych nagród, ale docenia dobrą rolę i uznanie kolegów. Według jego własnych słów, chce „nie wychodzić z domu przez co najmniej trzy miesiące i może żyć tak spokojne życie.”

Osoba ta poczyniła ogromny i nieoceniony wkład w rozwój kina, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie. Jego gra zarówno na scenie, jak iw kinie hit jej elegancki i bez zarzutu. Krytycy teatru i kina wielokrotnie chwalony Alana, hołd dla jego talentu, a nawet umieszczenie go na przykładzie innych artystów. I rzeczywiście, w pracach Alan został wychowany nie jedno pokolenie aktorów, którzy próbowali do pewnego stopnia odgrywać wielką Arkin.