858 Shares 3684 views

Urządzenie wyjściowe komputera

Od początku rozkładu masy obliczeniowej wszystkie termin „urządzenia nadawczo-odbiorczego” są spotykane częściej w mowie potocznej. Pod nim ukrywa całą grupę urządzeń. W tym artykule prezentujemy najbardziej popularne opis obu grupach (urządzeń wejściowych i wyjściowych) w odniesieniu do komputera osobistego w gospodarstwie domowym.

Wielu zna zabawną historię, kiedy zapytał: „Co to jest komputer” użytkownik, naprawdę nie myśli, odpowiedział: „Samsung”, przeczytać tytuł na ekranie. Wesołych nawet wymyślić podobną anegdotę. To wydaje się być śmieszne, ale nawet teraz wciąż są ludzie odpowiedzialni za dobrze. Oczywiście, można zwrócić uwagę na błąd, ale jest o wiele bardziej efektywne, aby wyjaśnić, jakie są urządzenia wyjściowe.

Komputer, który nie ma możliwości w jakiś sposób do wydawania ich wyników, celem samym w sobie i całkowicie bezużyteczne. Urządzenia wyjściowe przeznaczone do dostarczania wyników. Wśród nich jeden z najważniejszych jest reprezentowana przez monitor. Komputer regularnie wykonuje zadania i stanowi odpowiedź na monitorze. W tym przypadku, „odpowiedzi” to nie tylko liczby, ale również wszelkich informacji wizualnej. Nawet oglądając film – jest reprezentowana na wyświetlaczu na ekranie w obliczeniach. Jest oczywiste, że pytanie o komputerze nie można odpowiedzieć czytając nazwę monitora. To dwie różne rzeczy, tylko pośrednio związane.

Urządzenia wyjściowe nie są wyczerpane tylko jeden monitor. Nie mniej funkcja popytu karta dźwiękowa: nawet pierwsze komputery były w stanie odtworzyć stosunkowo skomplikowane kompozycje przez głośnik (PC speakera), a teraz nawet niektóre aplikacje nie chcą działać, jeśli system nie wypełnić kartę dźwiękową.

Następny popularne urządzenia – drukarka, której cechą charakterystyczną jest to, że za pomocą komputera jest w stanie do danych wyjściowych na papierze. Ceny mają teraz znacznie zmniejszone, tak często drukarka natychmiast zakupiony z komputerem.

Oprócz powyższych elementów, istnieją wyspecjalizowane urządzenie wyjściowe dane w domu, które są rzadko używane.

Aby dodać do problemów z komputerem, są urządzenia wejściowe. Ich lista jest znacznie szerszy niż w poprzedniej grupie. Jest to bardzo proste wyjaśnienie: osoba we wszystkich pięciu zmysłów, a najbardziej prosto i skutecznie współdziałać z nimi, ale metody wprowadzania danych dostępnych dla człowieka, wiele więcej.

Jednostka główna – klawiatura. Wprowadza się go za pomocą 90% informacji do przetwarzania. Od wielu lat próbuje go nacisnąć, zastępując czymś bardziej optymalny. Na przykład, jest bardzo kusząca idea wprowadzania głosowego: pisarze science fiction już dawno zrozumiał swoje zalety i jego opowieści o zwyczajnym klawiatura ledwo pamiętam.

Zasada działania programu wejściowego głos na podstawie analizy wypowiedzianych ludzkimi słowami i konwertować je do wprowadzonych danych. Wygląda to tak: uruchom program łączy komendy mikrofon i kontroli są podane lub recytować dane tekstowe. Kiedy „zminimalizować okno”, słowo pochodzi składane, itp I wpisując jest dość proste, ponieważ komputer przejmuje funkcję stenograf. Niestety, poziom rozpoznawanie wypowiadanych słów jest nadal niska.

Manipulator typu „myszka” jest znany wszystkim. Wraz z pojawieniem graficznego był w wielkich interfejsów programowania popyt.

Tendencje rozwojowe wskazują, że wkrótce pojawią się również stają się dostępne dla kosztu monitora ekranem dotykowym.

Na półkach elektroniki sklepach można spotkać różnorodne joysticki a nawet high-tech kół zainteresuje fanów gier komputerowych.

Artyści i projektanci w swojej pracy za pomocą lekkiego pióra, dzięki którym są rysowanie obrazu natychmiast wpada w komputerze.