487 Shares 9600 views

Esperanto – to jest zabawa! Historia i posiada unikalny język

Każdy język ma dziwaczną historię, ale z reguły rozwijają się spontanicznie, a dokładna data występowania nie może być określona po prostu. Języki te istnieją tak samo jak u ludzi. To jest zupełnie inny – Esperanto. Ten sztuczny język wymyślony w 1887 roku. Dlaczego jest to potrzebne, a który stał się jego twórca?


Pomysł Łazarz Zamenhof

W 1887 roku lekarz Warszawa wpadł na pomysł stworzenia języka, idealny do komunikacji międzynarodowej. Łazarz Zamenhof postanowił wymyślić system, który pozwoli ludzie z różnych krajów, aby komunikować się z łatwością. Nowy język powinien być neutralny i bardziej dostępne do badania. Pomysł okazał się być istotne, oprócz Esperanto szybko stał się wartość kulturowa. To mówi wiele różnych dzieł literackich. Interesujące jest to, że taki projekt nie jest ani pierwszym, ani jedynym, – tworzyć sztuczny międzynarodowy język ludzi nie spróbować ponownie. Jednak tylko esperanto znany na całym świecie i może być uważana za model na wiele sposobów. Zamenhof stworzył to nie jest sam. On przygotował projekt, który został ukończony w trakcie używania języka. Prace nie kończą się – każdy, kto zaczyna uczyć się esperanto może przyczynić się do swojego słownika.

Dlaczego istniejące języki nie są odpowiednie?

Wielu wierzy, że Anglicy – to język międzynarodowy. Zrozumiałe jest na całym świecie i uczy się w różnych szkołach w kraju. Jednak esperantyści uważają, że istnieją lepsze rozwiązania. Jak również każdy język narodowy, język angielski jest dość skomplikowany, aby studiować to wymaga czasu i pieniędzy. Ponadto, jego użycie może być dyskryminacja innych. Anglojęzyczny ludzi od urodzenia będzie zawsze wiedzą lepiej niż ci, którzy nauczyli go jak dorosłego. Esperanto – to świetny sposób na to do wszystkich sekundę. On jest o wiele łatwiejsze do wszelkich istniejących krajowych. Każdy, kto zdecyduje się uczyć niezbędnego minimum kosztów, a wszystkie są na równi.

Ile głośników?

Dokładna liczba osób, którzy używają esperanta jest nieznany. Według różnych szacunków, to waha się od stu tysięcy do kilku milionów. Nawet najbardziej pesymistyczne dane Esperanto nie może być mniejsza niż dwadzieścia tysięcy. W tym sensie język międzynarodowy nie jest w najgorszej sytuacji – na krajowy czasami mówi nawet mniej nośnika, niekiedy postać jest dwa cenione. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że esperanto jest tylko sto piętnaście lat, liczba ta nie jest zła. Ponadto, język jest bardzo rozpowszechnione geograficznie – służy w setkach krajów. Nawet jeśli Esperanto w trochę pomóc im zebrać elektronicznych kalendarzy spotkań i katalogów z adresami.

Jak używać języka?

Esperanto – jest to doskonały język do korespondencji i doustnych wywiadów. Ale istnieje cała przestrzeń kulturowa. Stale opublikowany napisany w języku esperanto i jego książek w tej audycji język stacji radiowej, to wychodzi około stu magazynów. Nosiciele łatwo znaleźć w Internecie. Ponadto, są one często wykorzystywane przez naukowców. Esperanto – jest językiem roboczym konferencji, sympozjów, a cała Akademia Nauk w San Marino. Również służy jako pośrednik w tłumaczeniu na inne języki. literatura oryginalna zawiera teksty różnych gatunków. Tłumaczone imponującą ogrom – na przykład, praktycznie wszystkie rosyjskie klasyki można znaleźć bez problemów. Jest to łatwe do znalezienia i dziennikarstwo oraz podręczniki. Czasami prace stworzone w Esperanto, tłumaczone na języki lokalne.

Co daje trening?

Dlaczego trzeba znać język międzynarodowy esperanto? Istnieje wiele różnych przyczyn. Po pierwsze, każdy przewoźnik obsługuje sprawiedliwości w stosunkach międzynarodowych, tolerancji i równości między wszystkimi narodami. Po drugie, esperanto rozmówca można znaleźć w każdym zakątku Ziemi. Data przewoźników związanych z oryginalnych tradycji, towarzyszy im niepowtarzalnej atmosferze. Esperantyści często dają sobie nawzajem darmowe zakwaterowanie, goście patrząc na specjalnym programie dla młodzieży. Ponadto, język jest inny ciekawy i wieloaspektowy kultura. Jest ona dostępna dla każdego obywatela, jak z każdym zidentyfikowania konkretnej osoby. Student nie musi stracić swoją własną kulturę. Czwartym powodem jest możliwość poszerzyć percepcję świata. Zrozumienie, że kontakt z innymi osobami z dowolnego kraju może być łatwe i niedrogie, mam wiele poglądów na temat życia. Esperanto pomaga zyskać wolność od uprzedzeń. Wreszcie, to jest po prostu sposobem na ciekawe znajomości. Esperantystów – niezwykłych ludzi, często z doskonałą edukację i wiele hobby. Ostateczna przyczyna może być wywołana ulga nauki innego języka. Każdy, kto zna esperanto szybko uczyć się obcych słów i gramatyki niż ten, który rozpoczął się od nowa uczyć się angielskiego lub francuskiego.