844 Shares 5307 views

Ikona „Smutek i żal pocieszenie”: opis, zdjęcia, ważne. Historia ikony, Akatyst, ikona modlitwa

Wśród wielu obrazów Królowej ikonę Heaven „w smutku i żalu pocieszenia”, zdjęcia, które zostały przedstawione w tym artykule ma szczególne miejsce, pomimo faktu, że jej oryginał nie zostanie osiągnięte do dnia dzisiejszego, a także w cerkwiach, to tylko kopia. Ten przybytek był dar złożony przez ziemi rosyjskiej od starożytnego górze Athos, a zjawisko to niesławny przez jej cudów.


Pojawienie się obraz świętego pierwotnego

Przez żyjący list nie jest łatwo zorientować się, jak wyglądała ikona „W smutku i żalu pocieszenia”. Opis można go również znaleźć w zachowanych dokumentach. To był mały rozmiar zastawki trójdzielnej tryptyku, którego środek został umieszczony obraz z Dziewicy z Dzieciątkiem Pre-wiecznego w ramionach. Mieli St. Ioann Predtecha i Ioann Bogoslov.

Chrystus trzyma berło w lewej ręce, prawo do błogosławi wszystkim, którzy przyjęli jego naukę. W dolnej części ikony, jak na skrzydłach bocznych przedstawiających figury świętych, ich uwielbiony wyczyny Pana. Jest to obraz Matki Bożej stał się znany jako „The smutku i żalu pocieszenia”.

ikona Historia

Ma swoje korzenie w starożytnej Bizancjum. Ikona Matki „smutek i żal pocieszenia” po raz pierwszy wspomniano w dokumentach odnoszących się do XVII wieku. Wiadomym jest, że należał Konstantynopol patriarsze Afanasii III, a następnie kanonizował wymagalności świętego. Wraz z nim, po raz pierwszy przybył do Rosji w 1653 roku, gdzie po jego błogosławiony spokój przeniósł się do jednego ze starszych Athos Vatopedi klasztoru.

W dawnych czasach, patriarcha Atanazy III mieszkał na górze Athos, w klasztorze Vatopedi. W 1849 roku, w miejscu, gdzie jego komórka została otwarta który stał się znany później klasztor św Andrzeja, pierwszego opata z których Vissarion, jako błogosławieństwa otrzymane od opata klasztoru ikonę, jak to było głównie za zamkniętymi drzwiami sposób ja tu prymas żył Kościół bizantyjski.

Pierwszy wygląd ikon na Świętej Rosji

W ciągu tych lat, zbierając fundusze dla świętej siedziby, wśród innych braci, zaangażowanych i skierowanych w tym celu w Petersburgu mnich Teodoret. Aby wesprzeć mnicha w tej trudnej, ale niezwykle istotny fakt, że ikona „W smutku i żalu pocieszenia” został wysłany, jak w życiu religijnym i tych, i inni obfitują.

W sierpniu 1853 roku została wysłana drogą morską do Odessy, a następnie dostarczane za pośrednictwem poczty do Petersburga. Podobno w XIX-wiecznej rosyjskiej postu to działało lepiej niż jest dzisiaj, ponieważ obraz świętego podczas sposób otrzymał znaczne szkody. W mieście nad Newą przebywał przez sześć lat, towarzyszący ieromonahu Teodoret przez swoje posłuszeństwo i nazywając ją błogosławieństwo Królowej Niebios. Kiedy w 1859 roku powrócił do góry Athos, święty obraz pojawił się ponownie w klasztorze.

Cudach dokonanych w prowincji Kursk

W tym czasie, zaledwie cztery lata ikona „Smutek i żal pocieszenia”, która odbyła się pod greckim niebem, i znów jego drodze leżał w Rosji, obecnie w prowincji Kursk, który stał mnich Paisius taki sam cel, jak jego poprzednik, Teodoret – zbiórki pieniężne za braci. To z sława cudów objawionych przez jej Królowej Niebios, sprzedawane we wszystkich częściach kraju.

Przypadki uzdrowień, które nastąpiły dzięki modlitwie, wstąpił Maryję przed jej cudownego obrazu, zarejestrowanego w specjalnej książce przechowywane przez lata w celu wzmocnienia wiary i pobożności ludu. Pierwszy z nich pochodzi z 1863 roku. Sama sprawa jest wyjątkowa sama w sobie, a zatem należy spojrzeć na to bardziej szczegółowo.

Student, zaniemówiła

Jak można zauważyć z ksiąg kościelnych w kościele parafialnym wsi dzielnicy Kyrmyzh Vyatka, jeden student Vyatka szkoły religijnej, który pochodził z rodziny bardzo religijnej na ganku przy wejściu do świątyni, został zatrzymany przez nieznajomego, który poprosił go, aby przekazać jakąś wiadomość do ojca młodego człowieka, który stał się w momencie kapłan-zakonnik.

Chłopiec bezmyślnie zaniedbane jego prośbę. Wkrótce wizja nocy ujrzał trzy świetliste mężczyzn upreknuvshih go do przestępstwa i obietnice rychłej kary. Następnego ranka, student zaniemówiła. Przez sześć lat milczał. W tym czasie odwiedzili ikonę Świątyni „w smutku i żalu pocieszenia”. Towarzyszyć jej na koniec służby modlitewnej, młody człowiek nagle w języku gorączką i natychmiast zyskał moc mowy.

Obfitość cudów ujawnił ikonę

Ta uderzająca sprawa została wniesiona w książce kościoła i certyfikowane przez podpisami licznych świadków. Od tamtej pory cuda wylany obficie na wszystkich, którzy z wiarą i nadzieją, przystąpił do świętego obrazu. Przeglądając pożółkłych przez karty czasu dowiadujemy się, że w tym samym roku, w dniu 20 października, podobny cud z żoną miejscowego Sexton Akulina Frolova, dziecko cierpiał ekstremalne onieśmielony.

Miesiąc później, zdrowie dano filisterskiej Savely Ermakova, przez wiele lat obłożnie paraliżu nóg, a następnego dnia został zapisany umierają z puerperal gorączka żoną młodego handlowca Lizawieta Martynova. Wszystkie przypadki opisane w książce, nie listy, a ilu z nich pozostają nieznane dla potomności!

Dar rosyjskiej ziemi Świętej Góry Athos

Gdy hieromnich Paisius przyszedł czas na powrót do góry Athos, cudowna ikona z nim opuścił ziemię Kaluga. Sanktuarium ludzi lewo, tak wiele wspomnień z uzdrowień otrzymanych przez niego, który jest wysyłany do Holy Mountain Rosji setki listów z prośbą, aby powrócić go przynajmniej przez krótki czas.

W 1876 roku, ku wielkiej radości Rosjan, ikona Matki Bożej „smutek i żal pocieszenia” pojawił się na naszej ziemi, wniesioną w Rostowie, aw 1890 roku bracia z St. Andrew klasztoru postanowił wysłać wszystko do Petersburga, gdzie warto czas odkryto Athos stoczni. Towarzyszyć cenny dar powierzony przyszłego opat klasztoru, hieromnich Józefa.

Droga do brzegu Newy

Przez całą drogę do miasta nad Newą przybytek został urządzony z niezwykłą powagą. W Odessie, z okazji jej przyjazdu serwowane usługę uroczyście w katedrze, podczas której cudownie uzdrowiona dwóch opętanych kobietę. Następnie ścieżka ikonę był w Rostów nad Donem, gdzie istnieje również świadczyć o tym, został zesłany przez nią na cierpienie łaską Bożą.

To samo stało się, a następnie, po pierwsze w Novocherkassk, a następnie w Moskwie, aż wreszcie święty obraz miał nie przybył na dziedzińcu klasztoru Athos w Petersburgu, gdzie został powitany przez bicie dzwonów u zbiegu wielu pielgrzymów. Całej drogi mnicha Józef starannie zanotował w ciągu przypadkach notebooków uzdrawiania, które przynosi modlitwę ikonę „smutek i żal pocieszenia”, nie zapominając poświadczyć swoje podpisy świadków. im takich epizodów było ponad dwadzieścia.

Czujny modlitwa przed ikoną

Szczególne znaczenie ikony Bogurodzicy „w smutku i żalu pocieszenia” nabyte w czasie pierwszej wojny światowej. Istnieją dowody na to, że metropolita Piotrogrodu Vladimir (Epiphany) w 1915 roku nakazał wykonać przed jej czujnym modlitwie, aby zesłał wojska rosyjskie pokonać wroga. To było po odczytaniu Akatyst, specjalnie napisany dla tego cudownego obrazu, z których każdy kończy się IKOS petycją o uwolnienie od zła i wszelkiego smutku, ponieważ w tym celu został przyznany ikonę ludzie „w smutku i żalu pocieszenia”.

Akatyst w pełni wyraża znaczenie, że cudowna ikona była dla wszystkich tych, którzy uciekają się do jej pomocy. To był rodzaj związku między rzecznik Nieba i ludzkiego, za grzechy swoich rannych smutków i kłopotów. Modlitwa przed otworzyła możliwość bezpośredniej komunikacji z Matki Bożej, nieustannie modląc się za nami przed tronem Jego Syna.

Listy z cudownym obrazem

O, że w przypadku gdy oryginalna ikona nie jest obecnie znana. Według niektórych doniesień, że zabrał mnichów z góry Athos klasztoru, gdzie w 1929 roku zostali przymusowo przesiedleni z Leningradu do wsi Slavyanka, ale nie ma dowodów na to nie ma. Ślady niej giną w wir wydarzeń z tamtych lat. Dziś wszyscy, którzy chcą wstąpić do jej modlitwy do Matki Bożej, można znaleźć w cerkwiach tylko dotarł do Listy są też obdarzone mocą cudów.

Wśród nich – kopia wykonana w 1863 roku na zlecenie znanego rosyjskiego prawnika i historyka KA Nevolina, otrzymanej przez modlitwy przed ikoną uzdrowienie choroby. Został on ozdobiony odzieży, specjalnie wykonane przez mistrzów górze Athos, i został umieszczony w klasztorze Vjatskom Narodzenia Chrystusa. Rok później, kiedy jego własny udział w Vyatka mieć kolejny cud pracujący kopię ikony wykonane do katedry św Mikołaja.

Wiadomym jest, że matka przełożona klasztoru Przemienienia w 1882 roku na ślub dał jej NMP, zbudowany na cześć tego świętego katedry obrazu w Vyatka, która utrzymywała się przez długi czas, specjalnie napisany dla niego ikoną „smutek i żal pocieszenia”. Wartość jej pobożnych czynów wykracza poza aktem czysto religijnych. W tym samym roku, kiedy kraj jeszcze nie ustąpi smutek dla niewinnych ofiar do cesarza-Liberator Aleksandra II, zrobić kopię słynnej ikony i budowa świątyni na niej na wiele sposobów przyczynił się do przywrócenia pokoju i spokoju w społeczeństwie obywatelskim.