627 Shares 5816 views

Lincoln – marka motoryzacyjna: powstawanie, historia, rozwój

Samochody amerykańskie okazały się być wystarczająco wiarygodne, nietypowe maszyny. Na rynku światowym, żelazne mustangi zajmują zasłużoną niszę gospodarczą. Niewątpliwie popyt na te samochody rośnie każdego roku. Szczególnym miejscem wśród innych samochodów z USA jest samochód Lincoln.


Powstanie firmy

Lincoln to marka samochodów, która powstała w 1917 roku. Założycielem firmy jest Leland Henry, który w momencie założenia spółki miał 70 lat. W procesie rozwoju produkcji próbowano próbować różne warianty nazwy, a logo marki również nie zmieniło się jeden raz.

W 1927 roku logo przedstawia psa psów rasy, która symbolizowała łaskę, szybkość. Obecny emblemat pojawił się znacznie później, nie jest jasne, co oznacza ten znak. Niektórzy uważają, że jest to kompas wskazujący na wszystkie strony świata.

Lincoln – marka samochodów: historia

Marka samochodu w pierwszych latach jej istnienia kierowała "Cadillac". Pomimo wszelkich starań Lincoln (marka samochodowa) nie miał znacznego popytu wśród kupujących.

Zwiń i ratuj

30. dwudziestego wieku charakteryzuje początek upadku amerykańskiej gospodarki. Jednocześnie założyciel firmy umiera, kierownictwo przechodzi do syna, który rozumie, że jeśli nie zostaną podjęte różne środki, Lincoln przestanie istnieć. Marka samochodu uległa zmianie. Powstały eleganckie i niedrogie samochody, które znacznie wyprzedziły konkurencję na rynku.

Połączenia

Pomimo wszelkich starań firmy, w ciągu 70 lat istniała kombinacja firm Ford i Lincoln. Zdaniem ekspertów ten proces poprawił tylko samochód. Po kilku udanych modelach do roku 2000 firma nie zaskoczyła opinii publicznej nowymi produktami, bardziej przylegającymi do tej pozycji: sprawdzona jakość jest lepsza niż bankructwo. W tej chwili Lincoln jest częścią troski Forda.

Fakty dotyczące firmy

Prezydent John F. Kennedy został zabity dokładnie w samochodzie tej firmy, pomimo tego amerykańscy prezydenci wciąż używają samochodów tej marki.

Pierwszy CD został zainstalowany w samochodzie Lincoln w 1989 roku. W 1939 r. Firma zakończyła zlecenie dla Franklina Roosevelta, instalując pierwszą radiotelefonię w samochodzie. 2013 Lincoln MKZ wyposażony jest w największy na świecie szklany dach.

W samochodzie tej firmy zainstalowano najpotężniejszy silnik w historii światowej konstrukcji samochodów. Samochód tej marki jest najbardziej kochany wśród mieszkańców Teksasu, według sondaży socjologicznych, co drugi rezydent lubi samochód tej marki.