899 Shares 3451 views

Nazwy największych płyt Ziemi. Wersje powstawania planet

Skąd kontynenty i wyspy? Co określa nazwę większych płyt na Ziemi? Skąd naszej planety?


Jak to wszystko się zaczęło?

Każdy kiedykolwiek zastanawialiście się co do pochodzenia naszej planety. Dla ludzi głęboko religijnych jest prosta: Bóg stworzył ziemię w ciągu 7 dni – okres. Są wytrwali w swoich przekonań, nawet znając nazwisk wielkich płyt litosfery, powstała w wyniku ewolucji powierzchni planety. Dla nich, narodziny naszego grodu – to cud, i żadne argumenty geofizyków, naukowcy i astronomowie nie są w stanie przekonać ich inaczej.

Naukowcy mają jednak inne zdanie na podstawie hipotez i założeń. Imeeno one spekulować, wciśnij i zwolnij pridumavayut wokół nazwy. Większość dużych płyt Ziemi ma również wpływ.

W tym momencie nie wiadomo, w jaki sposób nasza firma istnieje, ale istnieje wiele ciekawych opinii. Że uczeni jednogłośnie zgodzili się, że kiedyś nie było ani jednego giganstsky kontynent w wyniku katastrof i naturalnych procesów na podzielonymi częściami. Ponadto, naukowcy mają pochodzić nie tylko z nazwy większych płyt Ziemi, ale także zidentyfikować małe.

Teoria na granicy fantazji

Na przykład, Immanuel Kant i Per Laplas – naukowcy z Niemiec – wierzyli, że wszechświat wyłonił się z gazowego mgławicy i Ziemia – planeta jest stopniowo stygnie, skorupa jest – nic podobnego schłodzonej powierzchni.

Innym naukowiec Otto Yulevich Shmidt, uważa się, że na słońce przechodzi przez część jego chmurze pyłu wychwyconego gazu tyłu. Jego wersja jest taka, że nasza Ziemia nigdy nie była całkowicie stopiona substancja i pierwotnie był zimny planeta.

Jeśli wierzyć teorii brytyjskiego naukowca Fred Hoyle, słońce gwiazda-twin, który eksplodował jak supernowa. Prawie wszystkie elementy rzucone na ogromne odległości i niewielkiej liczby pozostały wokół Słońca zmieniła się w planetę. Jeden z tych fragmentów i stał się kolebką ludzkości.

Wersja jako aksjomat

Najczęstszym występowanie historii Ziemi przedstawia się następująco:

 • Około 7 miliardów lat temu stanowiły podstawową zimną planetę, a następnie jego zasobów stopniowo zaczął się nagrzewać.
 • Następnie, podczas tak zwanego „wieku księżyca” płonącej lawy wlewa w ogromnych ilościach na powierzchnię. Doprowadziło to do tworzenia się powietrza pierwotnego i bodźcem do tworzenia skorupy – litosfery.
 • Ze względu na atmosferę w pierwotnej planety pojawił oceany, przez co ziemia była pokryta gęstą skorupkach, reprezentujących konturów baseny oceaniczne i kontynentalne występy. W tych dniach powierzchnia wody jest znacznie bardziej rozpowszechnione niż obszar gruntów. Nawiasem mówiąc, skorupa ziemska i górnego płaszcza nazywa litosfery, stanowiąca płyt litosfery, które tworzą ogólny „kształt” Ziemi. Nazwy największych płyt odpowiadają jego położenia geograficznego.

Podział gigant

Ponieważ kontynentach ukształtowane i litosfery płyt? Około 250 milionów lat temu Ziemia wyglądała zupełnie nie tak, jak jest teraz. Potem planeta był tylko jeden, tak samo, gigantyczny kontynent zwany Pangea. Jego powierzchnia jest imponująca i jest równa powierzchni wszystkich obecnie istniejących kontynentów, w tym wysp. Pangea ze wszystkich stron przez ocean, który był nazywany Panthalassa. Ten ogromny ocean zajęły resztę powierzchni planety.

Jednak istnienie superkontynentu był krótkotrwały. Wewnątrz Ziemi wrzało procesy, w wyniku których substancja płaszcz zaczął rozprzestrzeniać się we wszystkich kierunkach, stopniowo rozciągając kontynencie. Z tego powodu Pangea pierwszy wyłączony na 2 części, tworząc dwie kontynentach – Laurasia i Gondwanie. Następnie kontynenty stopniowo podzielone na wiele części, które stopniowo poszli własnymi drogami. Oprócz nowych kontynentów, pojawiła płyt litosfery. Z tytułu największych płyt staje się jasne, w jaki zostały utworzone miejsca olbrzymich szczelin.

Resztki Gondwany – to wiemy, Australii i Antarktydy, a także RPA i afrykańskich płyt litosfery. Jest udowodnione, że te płytki i z czasu stopniowo inna – od prędkości przemieszczania się 2 cm rocznie.

Odłamki Laurasia przekształcony dwóch płyt litosfery – Ameryki Północnej i Eurazji. W tym przypadku, Eurazja jest nie tylko z fragmentu Laurazji, ale także część Gondwany. Nazwy największych płyt, które tworzą Eurazję – Hindustan, arabskich i Eurazji.

W tworzeniu kontynentu euroazjatyckiego bezpośrednio zaangażowany Afryki. Jej płyta litosfery powoli zbliża się do Eurazji, tworząc góry i wzgórza. To właśnie z powodu tego „sojuszu” pojawiły się Karpaty, Pireneje, Rudawy, Alp i Sudetów.

Lista płyt litosfery

Nazwy największych płyt przedstawiają się następująco:

 • Ameryki Południowej;
 • Australijskie;
 • Eurasian;
 • Ameryki Północnej;
 • antarktyki;
 • Pacific;
 • Ameryki Południowej;
 • Hindustan.

Talerze średniej wielkości – są:

 • guma;
 • Nazca;
 • Szkocja;
 • Filipiński;
 • kokosowy;
 • Strait of Juan de Fuca.