865 Shares 3062 views

Jak się zachować, gdy zaatakowany przez psa? Co robić? Wskazówki obsługi

Każdy wie, oświadczenie, że pies jest przyjacielem człowieka. Ale przypadki i sytuacje, w których nie jest to atak psa na ludzi. Ponadto, czasami atakują siebie nawzajem, i był świadkiem takich przypadków może być zarówno dzieci jak i dorosłych. Wiele osób uważa, że ataki psów nagle, bez wyraźnego powodu. Jednak co do zasady, nie jest to prawdą. Jeżeli ataki psów, co zrobić w tej sytuacji, jak zareagować na atak, szybkim zrozumieniu przyczyn jego zachowania i podjąć niezbędne środki.


Przyczyny ataku

Powody, dla których zwierzę może zaatakować, nie tak dużo. Przyczyny agresji u psów może być następująca:

 • Ochrona własnego terytorium. Co do zasady, terytorium, aby chronić i bronić swoich atakujących potencjalnych wrogów, psy. samice psy robić to rzadko. Zapewne wielu zauważył sytuację, w której zwierzę towarzyszy wam w pewnym miejscu, a potem nagle zatrzymuje się i wraca. Obszar ten, który zabrał psa do człowieka wierzyła własnych posiadłości i dlatego chroni ją.
 • Ochrona ich potomstwa. Pies zawsze będzie chronić swoje potomstwo jednak, jak będzie to zrobić, zależy od każdej poszczególnej osoby, jej skał i tak dalej. Niektórzy po prostu stać się warczenie, grożąc uśmiechu i innych szczekanie ogłuszający i nawet próbują atakować przechodniów.
 • Niewystarczające, słabo wykształcony, nie szkolony Komendy pies. Istnieją również właściciele, którzy uważają, że ich zwierzę powinno przystawki na innych, tym samym pokazując, że chroni swojego właściciela.

Jak uniknąć ataku psa

psy atak na ludzi – nie jest rzadkością. Ale najlepszy był pierwotnie zrobić wszystko, aby tego uniknąć. Aby rozpocząć zrozumieć, dlaczego jest tak samo zwierzę, oceny sytuacji i zobaczyć, czy jest tam liczba jego potomstwo, czy jest agresywny w sobie. Może pies czuje się zagrożony wobec swego pana lub zazdrośnie chroni terytorium, które stało się jej. W takich sytuacjach, po prostu przejść się po stronie psa, ale w każdym razie, nie uciekaj! Zwierzę może pogrążyć cię do pościgu w celu zastraszania.

Tak, jak się zachować, gdy atak psa:

 • Najważniejsze – nie panikuj. Jeśli zaatakowany przez psa, co zrobić w pierwszej kolejności – jest zachować spokój.
 • W żadnym przypadku nie należy włączać bokiem do psa lub bardziej do tyłu, to jest bezpośrednim wyzwaniem do ataku zwierzęcia. Odwrócić go i całe ciało twarz.
 • Nie próbuj uciekać od psa, mają silny instynkt pogoni za ucieczki, a więc zamarznąć i stać spokojnie, nie ruszaj się.
 • Nie pokazuj, że się boisz. Zwierzęta czują strach, gniew, więc spróbuje ataku.
 • Jeśli prowadzisz psa, ale odległość między wami jest nadal wysoka, można spróbować zrobić tak: gwałtowny skok z przodu, prosto ku niej, może to być mylące, a zatrzyma, jeśli nie zostawić.
 • Wspomaga działanie takie: ostry zakręt w dół i udawał, aby podnieść się z ziemi i wyrzucić go bruku. Jeśli pod nogi toczyć kamienie, kije, chwycić je i rzucać w nadchodzącym na ciebie psem, nawet lepiej garść drobnych kamieni. W ten sposób dajesz zwierzęciu aby zobaczyć, kto jest silniejszy, a takie nie atakują, oczywiście, jeśli nie są zakażone wirusem wścieklizny.
 • Jeśli nie ma żadnych kamienie pod stopami, a inni, użyj torby, parasole, klucze, wszystko, co jest pod ręką.
 • Kolejny prosty sposób – to głośny krzyk u zwierzęcia. W „Fu” ma być powiedziane głośno, zrównoważony, pewny siebie głos.

Porady kynolodzy

Specjaliści pracujący z psami jest zalecany w potencjalnie niebezpiecznej sytuacji z nimi podjąć prawidłową postawę i zwracać uwagę na zwierzę lub bezpański. Za radą koparki psów gdy zaatakowany przez psa, zaleca się zrobić:

 • Staraj się utrzymać równowagę, to jest bardzo ważne. Po tym wszystkim, pies rzuci na ciebie z siłą, która może powalić, może spaść, a następnie będzie musiał odeprzeć znacznie trudniej być wielkim obszarem stosowania ukąszenia, w tym twarzy.
 • Istnieje możliwość, że trzeba zabić zwierzę, broniąc jego życie. Bo trzeba być psychicznie przygotowany do tego.
 • Weź pozycję ciała, w którym jedna noga jest narażona naprzód – postawy walki. Kiedy będziesz rzucać psu ostro wystawiać naprzód rękę, to będzie coś, że wpadła w pierwszej kolejności, to znaczy, że jest to czerwony śledź. Stopa następnie uderzył ją w głowę.
 • domowy pies, atakując będzie próbował ugryźć rękę. Ale bezpańskie psy atakują od tyłu, najczęściej wyrzucane na nogi, robi to po kryjomu.

Wszystkie powyższe wskazówki odnoszą się przede wszystkim do osób zdrowych nie zakażonych wirusem wścieklizny. W przypadku szalony krzyczeć tak głośno, jak to możliwe, staramy się przyciągnąć uwagę innych, niezależnie odrzuceń. Po tym wszystkim, aby uniknąć ugryzienia zainfekowanego zwierzęcia ze wścieklizną jest prawie niemożliwe, ale trzeba walczyć do rany były zgodne z życia.

Co zrobić, jeśli nie można uniknąć ugryzienia

Najważniejszą rzeczą, aby zrozumieć: nie jest konieczne, aby mieć nadzieję, że pies, który ugryzł cię, nie jest zaraźliwa. Jeśli masz nadzieję, że nie jest do lekarza w czasie, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Istotne jest, aby rozpocząć podawanie szczepionki przeciwko wściekliźnie rozwijających się, a następnie potencjalnie śmiertelne.

Jeśli pojawi się bezpośrednie wskazanie, że pies jest niewystarczająca lub zakażone wścieklizną, ślina kapie z niej, ona rzuca wściekle na wszystko widzi dookoła, wszystko w ruchu, nie może kontrolować siebie, być ostrożnym. W tej sytuacji konieczne jest, aby zapobiec zgryz. Po wirusa wścieklizny w ślinie. A jeśli masz ugryzienie, ślina wirus może dostać się do organizmu.

Jest to, jak skuteczne podawanie szczepionki zależy od terminowości obsługi. Ponieważ natychmiast po ukąszeniu, skontaktować się z najbliższym centrum medyczne. Jeśli jesteś poważnie ranny albo jesteś z dala od wsi, natychmiast wezwać karetkę.

Sposoby ochrony przed atakującymi psami

Kiedyś w takiej sytuacji, wiele z nich jest stracone, zwłaszcza ze strachu przed ukąszeniem lub z niewiedzy. Jeżeli ataki psów, co zrobić w pierwszej kolejności, starając się zminimalizować szkody lub nawet ich uniknąć? Pamiętaj następujące wskazówki:

 • Kiedy rzuca zwierząt na ramieniu lub osoba w momencie, gdy zbliża się do punktu atakowany, natychmiast wykonać następujące czynności: jeśli pies wybrał atak punktowy dłoń nagle odejść z miejsca, w którym staliśmy, szybko go zginać w łokciu, pchnąć do klatki piersiowej. Jeśli celem ataku była twarz, więc chronić je od ukąszenia, posiadające pobity pies łokieć i ochrony dłonią po twarzy.
 • Nagłe odstawienie od miejsca, gdzie po prostu były, aby uniknąć ciało ugryziony, zwierzę może złapać tylko ubrania i latać samodzielnie.
 • Gdy pies łapie na piechotę, znowu nagle odejść od punktu stojąc i głowy repel ręką. Kilka razy go opuścić, jesteś zniechęcony do niego i był po prostu nudzi się, aby zaatakować.
 • W sprzedaży można zobaczyć własny odstraszający psy: wszystkie rodzaje sprayów, spreje, aerozole. Ale z nich nie korzysta, ponieważ w prawie wszystkich przypadkach, tylko ataku rozgniewany zwierzę jeszcze bardziej, powodując kolejną agresję.

Jak chronić się od walki psów ras

pies atak lub bezpański pies w domu, tylko pilnuje swego pana – nie jest tak źle. Nawet okaz czasami mniej niebezpieczne niż agresywnych ras bojowych wściekliźnie. Jeżeli ataki psów, które wykonują mniej lub bardziej jasne z porad wymienionych powyżej. Rany goją, szczepionka nie da się wirusa do opracowania, a osoba odzyskuje w szpitalu do natychmiastowego leczenia.

Ale tu walki atak psa jest bezpośrednio zagraża życiu, może łatwo zranić, nie pozostawiając część ramion lub nóg, a nawet zabić. Jak więc postępować, jeśli walki psów ras napastnik? Najważniejszą rzeczą – jest znaleźć coś, co chroni przed ukąszeniami: może to być kurtka, torba, parasol, każda rzecz, że nie dostanie się do ciała.

Należy również pamiętać, że głównym celem ataku psa szyja jest bojownikiem za, to gdzie jest skierowany. I nie zostawiają cię w spokoju tak długo, jak wziąć zdobycz. Można trafić jak najwięcej między oczami, aby ją przestraszyć, tak dalece jak to możliwe, i dostać zdezorientowany. Jeśli uda Ci go, popychając ją dowolny obiekt w ustach, więc wzięła go za trofeum lub łupów, to przestać atakować i pozostawić.

Spadek po ataku psa

Najgorsze, gdy pies jest w stanie powalić i powalić człowieka na ziemi. W takiej sytuacji bardzo trudno jest dać jakąś radę i środki samoobrony nie pomoże, bo człowiek już zaczyna działać instynktownie, odruchowo biorąc położenie, w którym otrzyma najmniejszą ilość uszkodzeń. Powstały szok nie myśleć i działać konstruktywnie. Jeszcze spróbować w tej sytuacji też wziąć się w dłoni. I pamiętaj, że jeśli pies atakuje, co zrobić po upadku:

 • wymachując rękami i nogami, postarać się nos psa;
 • od straży myśliwca i ukryć szyję;
 • Jeżeli pies porusza się dość powoli, złapał ją za uszy i pchnął ją na ziemię lepiej siebie i zaczynają się dusić;
 • w najbardziej ekstremalnych przypadkach, zaatakowany i policja mają prawo do zabicia zwierzęcia.

Najstraszniejszy opcja – jest próbą ataku pakiet pies. Ale tu ważne jest, aby nie panikować i odjechać przynajmniej jedno opakowanie, pokazując w ten sposób innym, że jesteś silniejszy. A atak można uniknąć.

Rowerzysta i pies atak

Zaatakować zwierzę może nie tylko piesi, ale także na człowieka na rowerze. Co więcej, ta sprawa jest dość częste. Jestem pewien, że wielu, dzięki czemu jazda rowerem, psy zauważyć, że ostro zacząć biegać, próbuje gryźć nogi, wykręcając pedałów.

Najważniejsze – nie panikuj, nie okazywać strachu. To nie jest konieczne w każdym przypadku znacznie zwiększyć szybkość poruszania się, ponieważ jest to nie dość, że tylko sprowokować zwierzę, oprócz pies jest w pełni zdolny wstać do przyspieszenia więcej swoich znacznie szybciej. Jeśli jednak chwyciła moją nogę, mocno nacisnąć na hamulec. Ze względu na bezwładność atakującego wrzucić psa do przodu. Po tym, wysiąść na rowerze i umieszczenie go między siebie i zwierząt jako tarczy.

Atak inne psy na właściciela psa

Pomijając fakt, że zwierzę może zaatakować tylko w The Walking Man, wypadkach i sytuacjach podczas spaceru z własnym zwierzakiem, można natknąć się agresji przez inne psy, czy to w domu z właścicielem lub ulicy, bezpańskich psów.

Jeżeli przestępstwo zostało popełnione, nie jest konieczne, aby rozciągnąć zmagał psy, będzie to tylko pogorszyć sytuację. Lepiej wyrzucić z szalikiem na głowie zwierzęcia do przodu, szalik, kurtka, wszystko, co obniży jej mylić, STOP, aby zobaczyć cel ataku. Zwierzę jest w tej chwili, aby wypuszczać smyczy, będzie on albo uciekać, albo odeprzeć napastnika. Jeśli to możliwe, zmoczyć grappled hity wody.

Jeśli jesteś w sytuacji, w której atak jest możliwy tylko, ale jeszcze nie popełnione, starają się go unikać: Daj psu komendę „siad”, a ten, który próbował zaatakować i odjechać. W ten sposób dać do zrozumienia, że zwierzę zostanie zdemontowany z sytuacją na własną rękę, a tym samym uniknąć, że zwierzę nie zmagał się z napastnikiem.