258 Shares 8972 views

11 cytaty z Buddy, które ułatwią swoją duszę

Słowa wielu wybitnych osobistości religijnych i filozoficznych przyjść do nas w czasie. Ale czasami ludzie nie przywiązują wagę do nauk moralnych. Jeśli umieścisz w jego koszula cytując wybitnego twórcy, to nie znaczy, że zacznie pracować. Konieczne jest, aby włączyć swój umysł, aby zastanowić się nad stwierdzeniem, nauczyć swoje prawdziwe znaczenie, a następnie czekać na wyniki. W niniejszej publikacji przedstawiamy 11 cytaty z Buddy, które są w stanie złagodzić swoją duszę.


„Droga nie jest w niebie. Biegnie przez serce "

Słowa, które mają niewiele duchowy w słowach, duchowość musi znajdować się wewnątrz człowieka. Nigdy nie możemy żyć życiem duchowym bez rozpoznawania i wydobywania zalety wybranej ścieżki. Ponadto, nie należy przeciwstawiać się światu.

„Największym darem – to wielkie, największe bogactwo – zadowolenie, najlepsze relacje – lojalność”

Człowiek jest w stanie w pełni doświadczyć wszystkich uroków tego świata, tylko wtedy, gdy jest on w dobrym stanie zdrowia. Ciało, umysł i dusza powinny być kierowane do niego równoważne.

Bogaty człowiek nie jest ten, kto ma dużo pieniędzy, lecz ten, kto jest w harmonii z samym sobą i ze światem. Satysfakcja – jest znacznie bardziej wydajne i użyteczne narzędzie niż materialnego bogactwa.

Tylko wiarygodność i wybrana ścieżka nie pozwoli Ci zabłądzić.

„Każdy człowiek jest twórcą własnego zdrowia”

Nasze wyniki zależą od wielu czynników, z których każdy tworzymy własnymi rękami. W dzisiejszych czasach istnieje wiele interesujących badań, w jaki sposób różne urazy i pewne emocje mogą wpływać na powstawanie chorób. Wszystko to nie ma zastosowania do zdrowia noworodka, jego stan tylko odpowiedzialnych rodziców. Ta mądrość jest w pełni odzwierciedla wpływ długoterminowy z naszych myśli i działań na jakość naszej fizycznej egzystencji. Jeżeli osoba jest często chory, że musi przemyśleć istnienie i nauczyć się żyć w zgodzie ze swoimi emocjami.

„Nie rozpamiętywać przeszłości, nie marzyć o przyszłości, skupić się na teraźniejszości”

Ten moment – to wszystko, co mamy do naszej dyspozycji. Możemy rzucić okiem w przeszłość i prognozowanych przyszłych celów. Ale koncentracja myśli o przeszłości lub przyszłości zabiera od nas teraz. Dlatego brakuje tak oczywistych możliwości. Osoba może przejść przez piękny park słoneczny dzień września, a więc nigdy nie podniesie spojrzeć na otaczające piękno. On zanurza się w ponurych myślach o przeszłości i myśleć o tym, co będzie dalej. Dlatego niesamowite piękno przyrody ucieka jego uwagę, a on nie może zatrzymać, oddychać głęboko i cieszyć się chwilą. Podobny obraz wyłania się w innych aspektach życia.

„Nikt nie oszczędza nas, ale sami”

Człowiek sam musi przejść swoją drogę. zawsze może czekać i mieć nadzieję, że ktoś przyjdzie, aby pomóc rozwiązać problem i zapisać go od cierpienia. Nawet dobrowolnie pomaganie innym, nie należy polegać na łasce ich odpowiedzi. Więc trzeba upaść i wstać, próbować i próbować, aby iść i szukać. Jeśli to nie realizuje swój plan, nadszedł czas, aby zmienić siebie. Jednak zmiany te powinny być celowe i pożądane, w przeciwnym razie nie będzie działać. Trzeba tylko zrobić krok i iść prosto w kierunku, czy dana osoba jest skazana chodzić w kółko.

„Nie ma żadnych różnic między Wschodem a Zachodem. Ludzie tworzą rozróżnień w głowie, to wierzyć, a następnie propagować "

Każda osoba postrzega sytuację na swój sposób, przez pryzmat własnej świadomości. Jeśli ktoś wyraża opinię, to nie znaczy, że będzie on równie postrzegane przez różnych ludzi. Dlatego każdy człowiek ma swoją własną prawdę. I zaakceptować wyrok innych do ostatecznej prawdy – jest głupie i beznadziejne. Dlatego nie bierzemy cudzych słów na własny koszt do serca. Wszyscy wiedzą o sobie. To powinno działać w przeciwnym kierunku. Nie należy przyjmować innych ludzi dyskryminować, pozwól, aby otworzyć swój umysł i serce.

„Trzy rzeczy nie da się długo ukryć: słońce, księżyc, a prawda”

Jak dwóch stałych rzeczy, które towarzyszą nam w niebie, dzień i noc, prawda nie może być ukryte przed innymi przez długi czas. Prędzej czy później to wyjdzie i pokazać się. Ta prawda jest ludzie lubią być traktowane jako „tajne zawsze staje się jasne.”

„Łatwo jest zobaczyć błędy innych, ale o wiele trudniej zauważyć własne niedociągnięcia”

Osoba może pokazać słabości innych ludzi, doprowadzając je na widok publiczny i rozrzucając jak zboża na wietrze. własne wady zawsze będą ukryte przed innymi, ale osoba odgrywa roli przebiegłego gracza, ukrywając swoje własne mapy. To nie jest poprawne. Trzeba być pokornym i otwartym. Otwartość pomaga rozpoznawać własne błędy, ale skromność nie pozwoli wskazać na błędach innych. Prawdziwa moc uczciwości, miłości i otwartości.

„Musimy utrzymać organizm w dobrym stanie, w przeciwnym razie nie możemy utrzymywać umysł mocny i jasny”

Zdrowie jest ważne dla dobrego i produktywnego życia, i rozmawialiśmy o tym. W naszym społeczeństwie istnieje wyraźna rozbieżność pomiędzy emocjonalnego, duchowego i fizycznego komponentu. Im bardziej będziemy się troszczyć o własne zdrowie, tym bardziej negatywny jest stan wpływa na nasze myśli. Ale musimy zacząć tylko do utrzymania zdrowia fizycznego, jak twierdzę ciała widzimy dramatyczne zmiany w naszej świadomości.

„Stajemy się co myślimy”

Kiedy umysł jest czysty, radość podąża za nim jak cień, bez pozostawiania jakichkolwiek minutę. Co myślimy, mamy ogromny wpływ na nasze istnienie jako całości. Zostało udowodnione, milion razy, a dziś ta mądrość może stać się najważniejszym postulatem.

„Praca – to zbawienie. To sprawia, że jest to możliwe, aby nie polegać na innych "

własnego życia, aby utrzymać pod kontrolą. Oznacza to, że być utrzymywane pod kontrolą i własnym losem i własnym rozwoju. Nie oczekuj litości od innych i nie szukać zatwierdzenia. Wierzymy, że twoje życie jest tylko w twoich rękach. Nie odłożyć rzeczy na jutro i mam nadzieję, że pewnego dnia wszystko magicznie odważy się.