699 Shares 2068 views

Jako rozwodu bez zgody małżonka?

Coraz więcej osób interesuje się, czy rozwód jest możliwy bez zgody ich małżonków. Często okazuje się, że jedna osoba chce zerwać związek, a drugi przeciwko niemu. Naprawdę konieczne jest w tej sytuacji szukać zgody osoby, która opowiada się za zachowaniem stosunków instytucjonalnych? Wszystkie funkcje dzisiejszego procesu będzie musiał zbadać w całości. Po rozwodzie – jest to poważny krok. Nawet najmniejszy błąd w przygotowaniach do tego procesu jest w stanie spowodować niezdolność do rozwodu.


Jest to zawsze hodowane

Co zrobić, jeśli chcesz zakończyć związek z mężem / żoną, a on / ona nie jest? Należy zapoznać się z obowiązującymi przepisami. W Rosji istnieją specjalne przepisy, które są przewidziane przez prawo. Odnoszą się one do relacji między mężem i żoną.

Na przykład, rozwód bez zgody jednego z małżonków jest możliwe. Co więcej, to zawsze ma miejsce, gdy ktoś z pary mają prawdziwe pragnienie, aby zerwać stosunki prawne. Zasady te zostały przedstawione w artykule 22 kodeksu rodzinnego. Jednak zgoda małżonka na rozwód, wiele zależy. Na przykład władze publiczne odbyło opisany proces.

gdzie się udać

Chodzi o to, że rozwód bez zgody współmałżonka – nie jest to bardzo prosta operacja. Wymaga to szczególnej uwagi. Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym, jeśli para mąż i żona postanawiają zerwać stosunki, możemy to zrobić w urzędzie stanu cywilnego. Jak postępować w przypadku braku porozumienia?

W tym przypadku, tylko rozwód za pośrednictwem sądu zagrożone. Bez zgody współmałżonka nie może iść do rejestratora oraz zakończyć związek oficjalnie zarejestrowany. Jest to wskazane w Kodeksie Rodzinnym, artykuł 21.

W związku z tym trzeba będzie odwołać się do sądu. Albo idziesz do sądu sędzia lub Dystryktu (zaakceptowanej sue w miejscu zamieszkania pozwanego). To wszystko zależy od sytuacji jako całości.

Sędzia pokoju

Mogę dostać rozwodu bez zgody małżonka? Tak, pod warunkiem, że liczba przypadków, w których proces ten odbywa się w Rosji. Oczywiście, jeżeli umowa była, potem rozwód wystąpił łatwiejsze. Ale nie zawsze w parze są zarówno gotowe do zerwania stosunków.

Przez magistrat w tej kwestii najlepiej jest stosować w określonych sytuacjach:

 • lub gdy nie ma sporu co do zakwaterowania dzieci;
 • lub pod warunkiem, że właściwość cywilny, który ma być rozdrobniony, nie przekracza 50 000 rubli.

Oznacza to, że teoretycznie, magistrat może pochodzić z wnioskiem o rozwód tylko w przypadku braku znaczącego majątku wspólnego. Jeśli ta zasada nie jest przestrzegana, konieczne jest, aby złożyć reklamację w inny organ.

sąd Rejonowy

Jak uzyskać rozwód bez zgody współmałżonka, jeśli podróż do magistratu nie jest możliwe? W przypadku, jeśli masz dzieci i nie można zgodzić się na ich przyszłego miejsca zamieszkania, będzie musiał udać się do tego obszaru.

Ponadto sądy rejonowe do rozważenia roszczeń o łamanie sformalizowany związek, gdy para ma istotnego podziału kosztów nieruchomości. Rozwód bez zgody współmałżonka (bez dzieci) odbywają się także w tych organów.

Teraz, to jest jasne, gdzie dokładnie zastosować, warto bliżej przyjrzeć się procesu rozwodowego. Jeśli odpowiednio przygotowana wcześniej, wtedy będzie w stanie przetłumaczyć pomysły w rzeczywistość, w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jakie cechy powinien zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

nie od razu

Wszelkie rozwód – z obopólną zgodą lub bez niej – jest wykonany natychmiast. Obywatele dać czas na pojednanie. Jest to obowiązkowa część postępowania rozwodowego. Dlatego też, jeśli zamierzają rozbić związek, jesteśmy przygotowani na to, że za jakiś czas będziesz „wystawione” z mężem.

Jak pokazuje praktyka, w momencie oddania do sądu lub obywateli rejestratorów już nie mieszkają razem. Dlatego wszystko, co pozostaje – czy czekać na upływem terminu pojednania. Zazwyczaj, aby myśleć o rozwiązaniach podano jedynie 30 dni w miesiącu. Jeśli jesteś zdecydowany, po upływie tego okresu, to zawsze będzie rozwód. To nie ma znaczenia, w urzędzie stanu cywilnego lub w sądzie. Najważniejsze jest to, że można osiągnąć.

Wystarczy pamiętać, że jeśli zdecydujesz się zawrzeć pokój i utrzymanie relacji roszczenie musiałby podnieść. Musisz zachować w wyznaczonym miesiąca. Albo zrób to sam na rozprawie.

Men-women

Rozwód bez zgody małżonka zawsze wyciągnąć z rzadkim wyjątkiem zerwać stosunki nie będą działać. W Rosji, wiele zależy od tego, kto stosuje się do sądu.

Faktem jest, że mężczyźni w zakresie rozwodów, mniej praw. Tak, mężowie nie mogą być hodowane z własnej inicjatywy z żoną, na stanowisku. Zakaz ten stosuje się również po urodzeniu dziecka. Mężczyźni nie pozwoli rozwód do czasu, gdy dziecko jest 1 roku życia.

Jednak nawet w ciąży i noworodka jest nadal możliwe do wydawania przerwę w stosunkach. W jaki sposób? Aby to zrobić, należy zgłosić roszczenie do bycia kobietą. W tym przypadku rozwodu bez zgody męża będzie w sądzie, ale będzie ono miało miejsce. Kobiety w okresie ciąży oraz w pierwszym roku życia dziecka otrzymuje większą elastyczność w stosunku do założonych celów w tym artykule.

obowiązek

Jako rozwodu bez zgody małżonka? Gdy już zdecydujesz, który sąd do zastosowania, można rozpocząć przygotowania dokumentów. Pierwszy etap – płatność za państwowe. Bez tej płatności, nie będzie mieć roszczenie o rozwód. Dlatego przed wizytą w sądzie, starają się opłacać państwo.

Ile trzeba zapłacić za rozwód jednostronnie? W tym momencie trzeba zapłacić 600 rubli za roszczenia o postępowaniu rozwodowym. Wysokość opłaty państwowej jest zarejestrowany w rosyjskiej Ordynacji podatkowej, art 333.19 ustęp 1 akapit 5.

Opłata ta ilość pieniędzy tylko jeden z małżonków – z rozwodowej inicjatora. Jak tylko opłaty państwowej w wybranej sądzie byłoby płatne, można ubiegać się o uwagę. Tylko wstępnie zdefiniowane lista dokumentów, aby zebrać.

dokumenty

Więc, co jest potrzebne, aby zabrać ze sobą do sądu, aby przyjęły powództwo o rozwód? Lista ta nie jest zbyt duża. Nawiasem mówiąc, oryginały, które chcesz mieć pewność, aby kopie. Zaświadczam nic. Aby upewnić się, że można w sądzie w celu rozpuszczenia małżeństwa prezent:

 • kombinezon;
 • certyfikat małżeństwa;
 • dokumenty potwierdzające urodzenie dzieci;
 • pokwitowanie na zapłatę podatku państwowego do wniesienia pozwu;
 • paszport powoda.

W tym liście głównej kończy. Dodatkowo można wprowadzić papiery rozwodowe, podstawa porozumienia w sprawie płatności alimentacyjnych i życia dzieci, jak również podział nabył własność przez cały czas. Zwykle jednak w przypadku braku zgody jednego z małżonków na rozwód te papiery nie. Czy to powód do rozwodu może być potwierdzona.

wyszukiwanie treści

Szczególna uwaga jest wymagana do rozwodu bez zgody małżonka. Trzeba sporządzić działania, w przeciwnym razie nie można liczyć na sukces. Co należy zwrócić uwagę w tym dokumencie?

Po pierwsze, informacje o sobie i zgadzam się z rozwodu z żoną. Odpowiednie dane paszportu, a także po prostu informacji, które mogą mieć wpływ na przebieg wydarzeń. Jest to szczególnie ważne, gdy masz mniejsze dzieci.

Po drugie, obecność / brak dzieci muszą być podane w zastrz. Czy istnieje porozumienie w odniesieniu do ich miejsca zamieszkania i wykształcenia, to również musi się zarejestrować w oświadczeniu.

Po trzecie, trzeba jakoś uzasadnić swoją decyzję. Jest to szczególnie ważne, gdy są niezgodne z rozwodu małżonek. Motywem może służyć jako cokolwiek. Najważniejsze – nie kłamią. Jeśli masz dowody, że może potwierdzić swoje słowa, wprowadź je i zabrać ze sobą do sądu.

Po czwarte, na początku pozwie musi określać organ sądowy, do którego jest złożenie pozwu. Jest to warunek wstępny odwołań rejestracyjnych.

Po piąte, wskazane jest, aby zarejestrować wszystkie istniejące wspólną własność. A jeśli masz umowę na swojej liście, określić, że po rozwodzie, i do kogo liczyć. Obecność umowy małżeńskiej, zbyt, nie zapomnij podać w pozwie.

Po zakończeniu kompilacji aplikacji, można iść do sądu z powyższej listy dokumentów. Pozostaje tylko czekać. Typowo, dla zgromadzenia wymaga obecności zarówno małżonka. Jeśli obywatel nie zgadza postanowił ominąć ten proces, nie denerwuj się!

Uchylanie się od spotkań

Dlaczego? Ponieważ masz pełne prawo do anulowania wcześniej zinstytucjonalizowanych stosunków. I nieobecność małżonka – nie jest procesem przeszkodą. Kilkakrotnie spotkanie może przenosić i ponownie zaprosić tych, którzy nie zgadzają się ze sobą po stronie pozwu. Rozwód bez zgody jednego z małżonków jest nadal możliwe. Tylko będzie spędzał więcej czasu.

Od około raz trzeci rozwód odbywają się bez udziału obojga małżonków. Będziesz mieć opinię sądową, która będzie przydatna ON. W rzeczywistości, po rozwodzie sąd nie jest wypełniony w całości. Musisz zrobić coś innego.

Ostatnim etapem

Dokonywanie rozwodu bez zgody małżonka – jest to bardzo pracochłonny proces. Jak tylko będziesz miał na decyzję sądu, wskazując na zakończenie wcześniej zalegalizowanych związkach, można przystąpić do ostatecznego kroku. Mówimy o wizycie sekretarza. Po tym wszystkim, trzeba uzyskać certyfikat rozwodu.

Musisz przyjść do urzędu stanu cywilnego w miejscu zamieszkania. Przy odbiorze:

 • paszport;
 • decyzja sądu;
 • akt małżeństwa;
 • akty urodzenia dzieci (jeśli występują).

Dodatkowo, trzeba będzie do uiszczenia opłaty państwa na wydawanie certyfikatów. W tym momencie na ciebie wymagać będzie dodatkowych 350 rubli. Otrzymanie płatności wypłaca się do rejestratora. Tam złożyć oświadczenie do dowodu rejestracyjnego rozwodu. To wszystko. Pozostaje tylko czekać, aż będziesz mieć odpowiedni dokument. W rzeczywistości, rozwód na drodze sądowej nie jest tak proste jak się wydaje. Zwłaszcza jeśli masz dzieci. W tym przypadku, należy złożyć dokumenty o zarobkach, a także obudowy.

Teraz rozumiem, jak to jest możliwe, aby złożyć reklamację. Rozwód bez zgody współmałżonka – proces jest dość pracochłonne. Dla niego, jak już zostało powiedziane, konieczne jest, aby przygotować z wyprzedzeniem. Jeśli masz świadków, którzy są w stanie wpływać na przebieg sprawy, zaprosić ich na spotkanie i podać w pozwie.