107 Shares 3855 views

Co robi owoce: generatywny reprodukcji, rozprzestrzeniania i żywienia

Każdy narząd organizmu żywego spełnia swoją zasadniczą funkcję. Zrozumieć ich specjalność pomoże nam anatomię roślin kwitnących. Owoc nie jest ostatni w tej serii.


organów generatywnych

Wszystkie części roślin mogą być podzielone na dwie grupy. Przez wegetatywny to korzeń, łodygi i liści. Ich rola jest ważna. Ten przepływ wody, odżywianie mineralne, synteza substancji organicznych rozmnażania wegetatywnego. organy generatywne (kwiaty, owoce, nasiona) są zaprojektowane do działania jako rozmnażania organizmów.

Co oznacza owoc rośliny? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw zrozumieć jego genezę. Owocem jest utworzona tylko z określonych części kwiatu: od zapłodnionego zarodka żeńskiej gamety – z centralnego – części bielma odżywczych. Wszystko to razem – nasienie. Ale dla kiełkowania i rozwoju przyszłości maleńkim ciele wymaga niezawodną ochronę i dodatkowe jedzenie. Ta ważna rola jest przypisana do owocni, składające się z kilku warstw: zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej. Każdy z nich ma swoje własne cechy, ze względu na pełnione funkcje.

Co robi owoce

Przez strukturę owoce są suche i soczyste, a pip polyspermous. Ale, niezależnie od funkcji, każdy na własną rękę „dbać” swoich nasion, wykonywanie podstawowych funkcji.

rozsiewanie nasion

Co płód – można uznać nie tylko w perspektywie ochrony, ale również rozprzestrzeniać nasiona. Jest to bardzo ważne dla przesiedlenia zakładach na całym świecie, zwiększając ich różnorodność gatunkową.

Metody rozsiewanie nasion zmieniać i zależy od konkretnej struktury kadłuba. Na przykład, dobrze wiadomo, ogórek Squirting sam rozprasza nasion, łamiąc przez skórkę skórzanego. Podobnie, podczas dotyku pęknięty owoc balsam.

Niezawodny partner w dystrybucji roślin jest bardzo proste. Wirniki klon i popiołu z łatwością podnoszona przez strumień powietrza i prowadzone na tyle duże odległości. Generalnie większość kropli suszonych owoców rozprzestrzeniać swoje nasiona tak.

Wiele stepowe rośliny kiełkują wysusza na dole, zrywa i jest przenoszony przez wiatr. Ponieważ podróżowanie po stepie kulistego krzewu tumbleweed.

Kłujący i wytrwały łopianu owoc jest często niezbędne do oderwać przez odzieży lub sierść zwierząt. Jest to adaptacja do ich przesiedlenia. Po tym wszystkim, aby znaleźć się solą może być w znacznej odległości od miejsca przyłączenia.

Rośliny wodne rozprzestrzeniać swoje nasiona dryfujący.

Cóż, soczysty owoc z jasnym owocni tradycyjnie ulubionym przysmakiem nie tylko ludzie, ale wiele ptaków i zwierząt. Wraz z niestrawionych resztek żywności nasion do gleby daleko od drzewa macierzystego.

Ochrony nasion

Owoce takie jak bezpiecznym domu, nasiona pomóc przetrwać niekorzystne warunki środowiskowe. I wraz z nadejściem ciepła i nie ma wystarczająco dużo energii słonecznej – kiełek, dając życie do nowych organizmów roślinnych.

Oczywiście, nie wszystkie części roślin jadalnych i smacznych. Na przykład, co jest funkcją z owocu orzecha? Jego odrevesnevevshaya powłoka nie służy do jedzenia, nie ma cenne właściwości odżywcze. Ale takie oleje roślinne bogate ochrony orzech bez trudności będzie leżeć w ziemi jesienią i zimą. Sprężyna może stanowić podstawę do przyszłego leszczyny.

Smaczne i zdrowe

Jednak większość z nas kojarzy się z owoców ze smacznych i zdrowych produktów, które mają szerokie zastosowanie. Człowiek zachowuje owoce i jagody, ogórki warzywa, zgrzyta i dodaje nasiona przyprawy w różnych potraw jako przyprawa. Od zbóż owocowych produkowanych mąki, bez której niemożliwe do wypieku chleba. Suszonych owoców kukurydzy, słonecznika, soi, lnu wycisnąć wiele cennych olejków.

Owoce i nasiona są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Z bawełny produkuje naturalne tkaniny, co pozwala czuć się komfortowo nawet w nieznośnym upale.

Oraz w okresie przeziębień, bez truskawek, malin i kalina po prostu nie może zrobić. Są one bogate w witaminy C, wspiera układ odpornościowy człowieka.

W naturze i bardzo trujące owoce. Przyczyny lulek wymioty i zawroty głowy, starsi – biegunka, shishkoyagody cis – naruszenie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Do roślin kruk oczy trujące wszystkich części. Jagody są tradycyjnie najbardziej niebezpieczne, ponieważ mają atrakcyjny wygląd. Bardzo często uraczyć swoje dzieci. Ale aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ może to doprowadzić nawet do zatrzymania akcji serca.

Patrzymy na to, co jest funkcją płodu jako generatywnej organu rośliny. Odgrywa kluczową rolę w organizmie, jego rozliczenia i żywienia zwierząt. Ale przede wszystkim wykorzystuje osobę poprzez spożywanie całych owoców i części regenerowane.