105 Shares 2084 views

Leki przeciwdepresyjne "Paxil". Instrukcje użycia

Tabletki "Paxil" odnosi się do grupy selektywnych inhibitorów odwrotnego wychwytu serotoniny. Lek jest lekiem przeciwdepresyjnym. Po jego administracji wewnątrz Istnieje szybka absorpcja. Lek jest metabolizowany w wątrobie. Składnikiem aktywnym jest paroksetyna. Po spożyciu substancja jest dobrze rozprowadzana w tkankach, niewielka ilość znajduje się w mleku matki. Podczas porannych leków nie ma negatywnego wpływu na czas trwania i jakość snu w nocy. W pierwszych kilku tygodniach terapii skuteczna redukcja objawów depresyjnych, usuwanie myśli samobójczych.

Środki "Paxil". Instrukcje. Wskazania

Lek jest zalecany do depresji wszystkich typów u dorosłych, w tym typu ciężkiego i reaktywnego, a także skomplikowanych przez lęki. Zalecane jest stosowanie leku "Paxil" w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych: u dorosłych (zarówno profilaktyki, jak i leczenia podtrzymującego) oraz u dzieci w wieku od siedmiu do siedemnastu lat. Wskazania obejmują zaburzenia paniczne z i bez agorafobii, uogólnione lęki, stres po pourazowym stresie.

Lek "Paxil". Instrukcja: przeciwwskazania

Leku nie zaleca się w skojarzeniu z inhibitorami MAO, a także w ciągu dwóch tygodni po ich wycofaniu. Przeciwwskazania obejmują okres ciąży, laktację, nadwrażliwość.

Medycyna "Paxil". Instrukcje. Działania niepożądane

W przypadku zażywania leku, w niektórych przypadkach, zwiększone krwawienie skóry i błon śluzowych, trombocytopenia, zmniejszenie apetytu, reakcje alergiczne. Negatywne konsekwencje obejmują obrzęk naczynioruchowy, senność, hiponatremię, dezorientację. W wielu przypadkach leki prowokują rozmazane widzenie, reakcje maniakalne, omamy. Zaburzenia psychiczne mogą być bezpośrednio związane z patologią. Na podstawie leczenia obserwuje się fotosteryzację, zapalenie wątroby, podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych oraz zatrzymanie moczu. Lek "Paxil" (wskazówka wskazuje na to) może powodować obrzęki obwodowe, astenia. Kiedy lek zostanie anulowany, mogą wystąpić zaburzenia snu, zaburzenia sensoryczne, zawroty głowy, biegunkę, zwiększone pocenie się, drżenie, nudności i bóle głowy. W celu uniknięcia Zespół odstawienia należy przerwać leczenie, stopniowo zmniejszając dawkę.

Lek "Paxil". Instrukcje użycia. Cena i dodatkowe informacje

Lek jest przypisywany pacjentom indywidualnie, zgodnie z przebiegiem patologii i tolerancji. Leczenie dzieci jest kontrolowane przez lekarza. Koszt medycyny – od 800 rubli.

W przypadku przedawkowania narasta działania niepożądane. Jeśli stan pogarsza się, należy natychmiast wezwać lekarza. Leki nie powinny być przyjmowane samodzielnie bez konsultacji ze specjalistą. Lek ma wpływ na szybkość reakcji psychomotorycznych. Informacje te powinny być uwzględniane przy przydzielaniu środków osobom potencjalnie niebezpiecznym zawodom.