140 Shares 8479 views

Jak uszczelnić łódź z PVC samodzielnie: cechy procesu

Jeśli masz pytania, jak uszczelnić łódź z PVC rękami, to ten artykuł będzie dla Ciebie przydatny. Wszyscy wiedzą, że polichlorek winylu jest bardzo popularnym i praktycznym, ale krótko żyjącym materiałem. Dlatego czasami mogą uszkodzić łodzie z PVC. Jeśli otwór w produkcie jest wystarczająco duży, lepiej nie narażać się na samodzielne naprawy, ale aby zwrócić się do profesjonalistów. Jeśli uszkodzenie nie jest bardzo wysokie, możesz spróbować samodzielnie rozwiązać sytuację.

Jak więc zamknąć łódź z PVC? Przede wszystkim konieczne jest określenie dokładnej lokalizacji uszkodzenia. W tym celu należy napełnić produkt nieco i wrzucić do wody. W miejscu, w którym zauważysz pęcherzyki, jest otwór. Następnie, używając znacznika lub znacznika, narysujemy nakłucie. W zasadzie można wymyślić kolejny zapis.

Do pracy potrzebujesz kilku łat i specjalnego kleju. Zasadniczo, jeśli kupiłeś produkt w sklepie, powinieneś otrzymać zestaw naprawczy w zestawie. Jeśli nie masz tego, wybierz materiał zbliżony do łodzi, aby uzyskać kolor i jakość.

Załóżmy, że już wiesz, jak uszczelnić łódź z PVC. Teraz musisz oczyścić uszkodzony obszar, wysuszyć i odtłuścić. Jeśli chodzi o plaster, to powinna być nieco większa niż sam otwór. Zwykle ma kształt owalny lub okrągły. Jeśli zostawisz naroża w plastrze, może przypadkowo się obrać. Do odtłuszczania kauczuku można użyć acetonu.

Jeśli nie wiesz, jak klejać łódkę PVC, należy wybrać taką, która jest przeznaczona dla wyrobów z polichlorku winylu. Jeśli otwór jest zbyt duży, to musi być szyte starannie w małych ściegach, a następnie poprawić. Należy zauważyć, że konieczne jest pobranie dwóch nowych elementów, ponieważ pożądane jest klejenie zarówno z zewnątrz, jak iz wnętrza. Chociaż będzie to musiało jeszcze pociąć produkt.

Określając, jak uszczelnić łódź z PVC, musisz umieścić substancję na otworze i niech trochę wyschnie. W ten sposób dodatkowo uszczelnisz otwór. Teraz można nakładać drugą warstwę kleju i nałożyć plastik. Naturalnie, pożądane jest, aby umieścić go pod dowolnym obciążeniem przez 24 godziny. Podczas klejenia sprawdź, czy w plastrze nie ma powietrza. Po naprawie łódź nie powinna być uruchamiana przez kilka dni. Przed użyciem zaleca się sprawdzenie jakości wiązania plastra. W tym celu umieść naprawiony obszar pod wodą, a produkt musi być napompowany. Jeśli nie ma pęcherzyków, otwór jest zapieczętowany w jakościowy sposób.

Jeśli nie masz pewności, że możesz wykonać wszystkie procedury samodzielnie, lepiej od razu zaufaj profesjonalistom. Konieczne może okazać się inne procedury i poprawki nie wystarczy. Należy pamiętać, że naprawianie produktu jest już trudniejsze. Faktem jest, że musisz ponownie oczyścić i przygotować miejsce zniszczenia, a to jest trudniejsze do wykonania. Teraz wiesz, jak dobrze uszczelnić łódź z PVC. Powodzenia!