235 Shares 8451 views

T-35: Dane techniczne, opis, zdjęcia

O legendarnej radzieckiej „trzydzieści cztery” słyszeliśmy, prawdopodobnie wszystko. A jeśli pytasz co jest T-35, większość powie, że to jest aktualizowana trzydziestym czwartym. Ale prawdą jest, że nie będzie, ponieważ rozwój 35. modelem był zupełnie inny program, z podobną ochronę, ale zupełnie inna siła ognia.

Nawet z obrazka powyżej pokazuje, że zbiornik i nie przypomina T-34. Kolejny widok z boku załogi większych ilościach całkowicie różnych broni – lista charakterystyczne cechy mogą być nieograniczone. On nie przeszedł całą wojnę jako lekki możliwością zmiany trzydziestym czwartym, ale mimo to wygrał w historii radzieckiego miejsce w branży. Ze względu na jego specyfikacji, które omówimy poniżej, maszyna ta może być uznana dotkliwe. To, co nazywa się – ciężki czołg T-35. Poniżej rozważymy wszystkie cechy, zalety i wady „stalinowskiej potwora”, jak go nazywano w czasie jego wydania.

projekt

Na początku lat 1930, sowieccy inżynierowie otrzymują rozkaz opracowania czołg ciężki. Powinien iść do użytku pod koniec 1938 roku do połowy poziomu wsparcia ogniowej czołgów i piechoty obliczeń. Pierwszy egzemplarz oczekiwano we wrześniu 1933 roku i choć został wprowadzony, ale ta wersja stwierdzono szereg istotnych wad, z których jeden był nie działa główny pistolet. Następnie model ten otrzymał oznaczenie „czołg T-35-1” (istniał do 1936 roku).

Dwa miesiące później, w listopadzie, nowego projektu, biorąc pod uwagę wady i chcą ujednolicić ze średnich czołgów T-26 i T-28. Wynik był zupełnie nowy samochód. Zmiany były cysterny, małe, średnie, wieże i inne drobne szczegóły.

Niemniej jednak, w 1933 roku radziecki czołg T-35 trafi do produkcji. W całej historii stworzenia bramie Charkowie Lokomotywa działa obecnie 61 samochodów i 2 prototypy. zbiornik został ukończony w 1939 roku zwolnić, ale mimo to każda nowa wersja miała niektóre z jego przedłużenia.

projekt

Wojsko dostaje dokładnie czołg ciężki. Wzmocniony pancerz, dodatkowe bronie – wszystko zostało zaprojektowane do zajmowania stanowisk w terytorium wroga i przytrzymaj. Ale w tym samym czasie ogłosił prędkość konstruktorzy powinni być 28 kilometrów na godzinę. Przypadek spawane zbiornik pancerza, średnia grubość wynosiła 20 mm. Aby wzmocnić konstrukcję stosowanych w niektórych miejscach nitowania. Wieże corps miał 30-milimetrową zbroję.

Z tyłu silnika było. Aby uzyskać dostęp to miało tylną część dolną 13 luków. Był też oddzielny właz za dostęp do komory silnika. Podczas ruchu właz zamykany korek opancerzony, który zamocowany korek filtra powietrza. Również w pobliżu luku kilka pęknięć zostały umieszczone na dostęp powietrza do grzejników. Blisko silnika w tym samym przedziale było Skrzynia biegów: 4 prędkości do przodu, jeden do tyłu. Połączenie między nimi za pośrednictwem sprzęgła głównego, który miał hamulce Band. Był delikatny, często łamane. W czasie wojny większość czołgów zostały porzucone właśnie z powodu awarii urządzenia.

Podwozie się gumą rolek 8 i 6, pozwalając. Jazda kół – tył. Przód – szyny. Pomiędzy przewodnikiem i wsparciem zainstalowane dodatkowe rolki, które miały zapobiec ugięcia torów podczas wspinaczki na pionowych przeszkód. Wszystkie rolki zamontowane parami na cysterny. Wózki na konsolach stacjonarnych na bokach zbiornika. Ta sama zasada jest przymocowany i nadburcia. Dla sprawnego funkcjonowania, a także przezwyciężyć drobne przeszkody zainstalowane parę sprężyn śrubowych. Wały, jak również reszta opancerzenie wykonane z kilku warstw.

Jedną z cech właściwych dla zbiornika nazywa obecności 5 wież. Górował nie była nowa decyzja. Takie możliwości zostały już wykorzystane w lżejszych wersjach. Ale pięć wież zostały zainstalowane tylko na T-35. Charakterystyka bliższego spojrzenia na.

Wieża i schody

Podobnie jak w konwencjonalnym zbiorniku, pięć wież stał na środku górnej części ciała, bez nisz, które były na modelach prototypowych. Głównym wieży zainstalowano na heksagonalnej podstawy, zaś na swych wolnych powierzchniach umieszczone bloki do tworzenia zasłony dymnej. Ustalono pistolet 72-milimetrową – wariant pistoletu zbiornik próbki w 1927 roku.

Wszystkie pięć wież ułożone w trzy warstwy. Basic, jest najwyższa, to górna kondygnacja. Warstwa środkowa – parę osobnych wieżach, gdzie armaty 45-milimetrowych. A dolna kondygnacja – kilka wież, gdzie były karabiny maszynowe. Należy zauważyć, że T-35 nie był dwa karabiny maszynowe (dla liczby wież), i wiele więcej. Na przykład, niektóre zbiorniki miał broń na właz kierowcy znajdujący się na lewym przodzie.

wieżyczką strzelniczą drugiej warstwy były montowane w parach z maszynowy. Pistolety mogą być również montowane obok głównego pistolet na klapie głównej wieży.

Wieże drugiej i trzeciej kondygnacji przeciwstawić siebie po przekątnej. Cannon jest po prawej stronie przedniej i lewej tylnej. karabin maszynowy, odpowiednio, przód, lewy tył, prawy bok od głównej wieży.

Dodanie tej amunicji 96 dla głównych muszli, 220. 45-metrowych broni. Wsad był kule karabinów maszynowych 10 000. W ten sposób, maszyny zbiornika T-35 uzbrojenie można porównać z małą siłą, ognia, który był równy trzy zbiorniki lżejszego typu.

załoga

Seria zbiorników można nazwać stretch. Każda ze stron ma swoje własne cechy konstrukcyjne, których wynikiem była liczba innej załogi w różnych maszynach. Ale słynny utwór „Trzy Tank Crew” nie pisał o tym zbiorniku. T-35 był od 9 do 11-osobowej załogi. Jednocześnie, w niektórych przypadkach, jedna osoba wykonywała kilka obowiązków.

Na przykład, weźmy załogi 10 osób. Trzy znajdują się w głównej wieży, to dowódca (aka strzelec), radiooperator (także naładowana) i strzelec maszyna. Cztery pary siedzieć w wieżyczek Gun – strzelec i strzelec. Karabinu maszynowego wieże jest jedna osoba. Wreszcie jeszcze jedna osoba – kierowca.

Przednie i tylne wieże połączone połączenie między nim a głównym partycji oddzielone jeszcze bardziej. Można również zauważyć, że projekt nie przewiduje dla ruchu wewnątrz zbiornika. Każda wieża ma swoje luki dla załogi. Oddzielny właz był również żołnierzem, wykonując obowiązki kierowcy.

urządzenia elektryczne

Ciekawostką jest to, że poręcze na szczycie wieży nie jest czyszczony, jak to się dzieje na okrętach podwodnych. Na poręczy była podwójna funkcja. Ponadto są one także podtrzymuje antenę, radiowych zasilania 12 V dodatkowe udogodnienia zbiornik ma również telefon elektrycznego (7), i abonentów systemu dymopuska. Na dysku i odwrócił główną wieżę. W tym przypadku projektanci przedstawili sygnał zabraniający wieżyczkę strzelca obracać jeśli włazy były otwarte.

minusy

Nie bez wad. Trzy pistolety pozwolono na ogień okrągły, ale to doprowadziło do komplikacji projektu, zwiększenie liczby załogi i swój własny ciężar, co z kolei doprowadziło do problemów transportu. Sama wielkość wpływa również możliwości draft-silnik, który często musiał pracować na granicy. Dodajmy tu, że zbiornik często musiał działać na ślepo. Wykonane przez daleko do przodu gąsienica znacznie zamknięte przeglądu, a kierowca był w tym samym miejscu iw innych zbiornikach, – na przodzie, pomiędzy nimi. Wszystkie te szczegóły łączą się utrudniać efektywne wykorzystanie T-35.

Cechy Armor również pozostawiała wiele do życzenia. Przy małej prędkości i manewrowania słabieje pancerz zbiornika doskonały cel. Wady są, a konstrukcja właz kierowcy. Otwórz go, aby wyjść może być tylko, jeśli lewy przedni karabin maszynowy wieża zostanie wdrożony broni „pozostawione na pokładzie.” Tak więc, jeśli uszkodzony jej właścicielem kierowca nie mógł.

Modyfikacja. Przechowywane i niespełnione

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej czołgów T-35 prawie nie brał udziału. 7 pozycji stracone w walkach w 1941 roku, 6 były w naprawie, a 35 zostało opuszczone i zniszczone przez ich załóg z powodu awarii. W związku z powyższymi wadami głównym polem działania tych zbiornikach były parady wojskowe 1933-1941 gg.

W 1938 KhPZ zaproponował uzbroić T-35 to nowy 76-milimetrowe armaty A-10 zamiast CT, ale ministerstwo wojskowy, opcja ta nie została przyjęta, twierdząc, że zwalczanie celów opancerzonych wystarczające dla dwóch armat 45-milimetrowych, a towarzyszyć piechocie wystarczającą moc CT , W ubiegłym roku zbiornik i pozostawienie głównej armaty 72 mm. Nikt nie wie, co by było w 1944 (narodziny dział 85 mm), to może być włączone do modelu T-35-85. T-34 zbiornik pistolet był, a ostatnie lata wojny, a także w innych razy użyto wyłącznie T-34-85. Oznaczenie odczytano jako T-34 z 85 mm armaty. W sprawiedliwości należy wspomnieć, że jeden czołg T-35 brał udział w walkach 1945 roku, ale po stronie Niemców. Niemcy uderzyć jednego z opuszczonych 35 modeli, które udało się przywrócić niemieckich inżynierów.

W tym samym roku, na bazie T-35 zaczyna się rozwijać samojezdny – Su-14. Główną różnicą było część wieży, natomiast korpus doświadczalnego wagonu pozostały niezmienione. Zamiast artyleria samobieżna wież jeszcze jedną przestronną kabinę oraz zainstalowane 203-milimetrową haubicę 1931, próbka zamiast pistoletu (znany jako B-4). Ze względu na długość cylindra jest przeniesiony do części tylnej kabiny, który polegał na wewnętrznych zmian: silnik, wraz z transmisją przesunęła się do przodu. ACS załoga składała się z 7 osób. W 1937 roku prace przy instalacji jest zamrożona i przywrócony dopiero w 1940 roku, szereg zmian, a nowa wersja numeru kodu dostaje SU-14-2.

W 1936 roku, pojawił modyfikacji Su-14 – haubicę zastąpiono 153 mm armaty mocy (zwanej BL-2). Po tej samej modyfikacji 1940, po raz pierwszy stały się znane jako SU-14-1, a następnie – SU-14-Br-2.

Oba wydarzenia zostały zaplanowane do pracy na Mannerheima Line, ale modyfikacja (1939-1940 rok) odbyło się z opóźnieniem terminu, a armia otrzymała je znacznie później.

W 1938 roku rozpoczął rozwój nowego T-112. Model prototyp miał służyć jako T-28. Od T-35 została zaplanowana podwozie pożyczyć, ale opcja ta jest pozostawiona w etapie rysowania.

parametry techniczne

Niektóre postacie w tekście zostały już podane. Tu wspomnieć resztę parametrów, który został górował czołg T-35. Charakterystyka techniczna następujących silników:

  • Gaźnik – M7T.

  • Wydajność – 500 litrów. a.

  • prędkość jazdy – 30 km / h.

  • Zakres przelotowa – 200 km.

W tym przypadku, dane te odnoszą się tylko do Marching przejść na autostradzie. Ruch o polnej drodze, dane te zmniejszyły się o ponad połowę. Zbiornik ważyła 50 ton pojemność zbiornika – 900 litrów, wysokość – 5430 mm, szerokość – 3200 mm, długość – 9700 mm. prześwit – 530 mm.

Niezależnie od faktu, że każda ze stron miała swoje własne zmiany, grubość pancerza, jak również osiągi silnika pozostała niezmieniona. Radziecki czołg T-35 na pancerzu dostał następujące dane: 20 mm – pasza, boczny, dolny, przedni część; 10 mm, – i wieże nasadki okrężnica obejmujących zawieszenia; 50 mm – blacha przednia pochylona – jedyna część, która miał pancerz, który spełnia normy II wojny światowej. W tym przypadku, na dachu obudowy, nieco dalej, ten arkusz ma grubość 10 mm.

obecnie

Z opublikowanego 61 RKKA zbiornika (Red Army) otrzymało 48 jednostek. Pozostałe 13 rozproszona do szkoły wojskowej lub liczby naprawy. T-35-2 (jeden prototypów) w muzeum, a T-35-1 wycofany 1936. W tej chwili na świecie istnieją tylko 2 kopie. Zbiornik pod numerem 0197-7 w 1938 roku udał się do Kazan Tank School oraz w prawdziwych walkach nie brał udziału. Obecnie jest to kawałek muzeum i jest w Kubinka (Rosja), w Muzeum pancernych. On wciąż ma pracownik domu (!), A silnik jest w ruchu.

Drugi egzemplarz to samo jest w muzeum, w Jekaterynburgu. Zbiornik odtworzone z rysunkami i zdjęciami na miejscu przywrócenia „Uralelectromed”. Okres rekonwalescencji trwał prawie 5 miesięcy, a zmniejszona wersja nie różni się bardzo od oryginalnych egzemplarzach 1930 roku.

modelowanie

T-35 (1:35 – to jest jego skala) jest produkowany przez Chińczyków. Oferują one model w trzech wersjach – wcześnie zbiornika (jeden duży właz na wieży głównej), ten problem do 1938 roku (dwa włazy i przeciwlotniczą wieży) i późne – emisja 1938-1939.

Zbiornik jest wykonany z tworzywa sztucznego metodą formowania wtryskowego. W zestawie są pewne elementy metalowe. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru ścieżek funkcjonalnych. W tej samej skali w jednym czasie produkowanych modeli i Rosji. Ta sama skala była i modele ukraińskich, ale w tej chwili problem jest również rozwiązana.

Rosjanin wyszedł ograniczone modele Edition oraz w innej skali. T-35 (1:72 – skala modelu) został dołączony do magazynu „rosyjskich czołgów» (№ 18). Ta sama opcja można kupić od polskiego producenta (firma Modelkrak).

"Star"

Wreszcie, inny rosyjski koncern ogłosił wydanie dla fanów i nie tylko dla każdego, kto chce się dostać do swojej kolekcji Ciężki czołg T-35. „Star”, firma, która jest dobrze znana wszystkim kolekcjonerom, ogłosił na początku 2016 roku o rychłym pojawieniem się modeli na półkach sklepów internetowych.

Szczególnie obchodzony dostrojone geometrię i uszczegółowienie modelu. Informacja wstępna obietnica w skali 1:35 i całkowitą długość 28 cm. Zbiornik będzie składał się z 428 części. Szacunkowa cena zaczyna się od 2000 rubli.

wniosek

Podobnie jak wiele uprawnień przemysłu zaawansowanych zbiornik, Związek Radziecki zwolniony jego ziemia potwora – pyatibashenny czołgów T-35. Ale los z losem powtórzył to samo w innych krajach. Słaby silnik zbroja, nie przeznaczone do takiej maszyny, – zbiornik i posiadające możliwość zorganizowania się wokół morza ognia, a nie dotarł do przodu. Te osobniki, które osiągnęły, ze względu na jego braki nie są zwracane.