294 Shares 5626 views

Elektroniczny korektor postawy: instrukcja obsługi, opinie

W nowoczesnym społeczeństwie poprawna postawa dla wielu staje się luksusem. Siedzący tryb życia i długie siedzenie przy komputerze osłabiają mięśnie i prowadzą do krzywizny kręgosłupa. Człowiek przywykł do stania, a niewłaściwa postawa jest osadzona w jego podświadomości. Jest to nie tylko brzydka, ale może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Pomoc do poprawienia sytuacji może być elektronicznym korektorem postawy. W przeciwieństwie do gorsetów ortopedycznych i korektorów, nie naprawia kręgosłupa, ale przypomina osoby, że jest konieczne wyprostowanie.

Jaka jest właściwa postawa?

Właściwa pozycja kręgosłupa jest nie tylko piękna. Doskonała postawa daje osobie pewność siebie i swoich zdolnościach. Zakrzywiony kręgosłup prowadzi do zaburzeń krążenia krwi, trwałego zmęczenia, może powodować bóle głowy z powodu głodu głuchego w mózgu. Skutki upadku mogą obejmować drażliwość, złe nastroje, upośledzenie pamięci, zaburzenia snu.

Co to jest elektroniczny korektor

Aby poprawić postawę, stosuje się wiele różnych adaptacji. Mogą to być leżaki w formie pętli przytrzymujących ramiona lub gorset, który całkowicie ustala kręgosłup. Teraz są produkowane przez różne firmy, niektóre z nich są najbardziej popularne, na przykład korektor "Trives", gorset "Tonus Elast" lub "Orto". Zaleca się ich stosowanie zgodnie z zaleceniami lekarza. Ci korektorzy zaleca się noszenie nie więcej niż kilka godzin dziennie, ponieważ mogą prowadzić do osłabienia mięśni. Dlatego te urządzenia nie poprawiają postawy, ale tylko łagodzą ból i zapobiegają powikłaniom ze względu na nieprawidłowe położenie kręgosłupa.

Elektroniczny korektor jest oparty całkowicie na innej akcji. Jest to małe urządzenie, które jest przymocowane do ciała i daje sygnał za każdym razem, gdy ktoś opada. Okazuje się, że jest to najlepszy proofreader postawy. Wszakże jest symulatorem mięśni, przyzwyczajając się do zachowania kręgosłupa. Zazwyczaj trudno kontrolować siebie i poprawiać postawę, którą należy wykonywać stale.

Czym są elektroniczni czytelnicy?

Takie urządzenia zwykle nie różnią się znacznie od siebie. Najczęstsze są dwa typy elektronicznych korektorów postawy:

 • Urządzenie "Dolphin" jest najczęściej używane do kontrolowania pozycji ciała podczas siedzenia przy stole. Przywiera mu do ucha i wysyła sygnał, gdy ktoś leży bardzo wysoko nad stołem. Taki elektroniczny korektor postawy jest dobry dla dzieci w wieku szkolnym. Ale jego wadami jest to, że daje głośny sygnał dźwiękowy. Ponadto, to urządzenie śledzi tylko pozycję głowy, a nie kręgosłupa.
 • Bardziej skuteczny jest "Mistrz Postawy" – unikalny rozwój rosyjskich naukowców. To małe urządzenie o okrągłym kształcie rozmiaru monety o pięciu centymetrach jest przymocowane do ciała lub do odzieży. Urządzenie pamięta prawidłową pozycję ciała i wysyła sygnał drgań, gdy grzbiet kręci się.

Wskazania dotyczące użycia urządzenia

To urządzenie nie ma przeciwwskazań. Elektroniczny korektor postawy może być używany w każdym wieku. Szczególnie przydatne w takich przypadkach:

 • Dla uczniów i studentów podczas zajęć;
 • Dla pracowników biurowych i wszystkich, którzy spędzają dużo czasu na komputerze;
 • W skoliozie, kifofozie, lordozie w początkowych stadiach leczenia pomocniczego.

Aby zapobiec krzywiźnie kręgosłupa, jak również we wczesnych etapach deformacji, urządzenie może być używane niezależnie. Ale w ciężkich przypadkach zaleca się łączenie jej z klasycznym korektorem postawy.

Jaki jest skutek

To urządzenie natychmiast stało się popularne. Zaleca się noszenie i wyraźną krzywiznę kręgosłupa oraz zapobieganie upadkowi. Przy prawidłowym użyciu elektroniczny korektor ma taki efekt:

 • Wzmacnia mięśnie pleców;
 • Pomaga utrzymać kręgosłup w prawidłowej pozycji;
 • Zapobiega deformacji kręgosłupa.

Jak poprawnie założyć ten korektor postawy

Elektroniczne przypomnienie z pochylenia działa tak, jak powinno, jeśli pasuje ciasno do ciała. W tym celu w zestawie urządzeń znajdują się specjalne naklejki. Z ich pomocą urządzenie jest przyklejone do górnej części klatki piersiowej pod obojczykiem. Jednocześnie strzałka na instrumencie powinna być skierowana do góry. Te naklejki są jednorazowe, więc następnym razem musisz użyć nowego. Zestaw zawiera specjalny uchwyt do mocowania do odzieży. Ale można go używać tylko na szczegółach bliskich ciała, na przykład na bielience. Właściwa lokalizacja urządzenia zależy od skuteczności jego użytkowania.

Elektroniczny korektor postawy może skorygować spadek w ciągu zaledwie miesiąca regularnego używania. Aby nosić to potrzebujesz tego schematu:

 • W ciągu pierwszych kilku dni musisz użyć korektora przez 3 godziny;
 • Potem – 3 dni przez 4 godziny;
 • Co drugi dzień, aby zwiększyć czas noszenia na godzinę i wydłużyć do 8 godzin;
 • Nosić korektor tak 3 tygodnie;
 • W zeszłym tygodniu urządzenie jest używane co drugi dzień.

Instrukcje użycia

"Mistrz Postawy" jest rodzajem osobistego trenera wzmacniającego mięśnie pleców. Dlatego też, podobnie jak w przypadku każdego treningu, musisz zacząć od pozycji bliżej zwyczajowej. W końcu, jeśli wyprostujesz plecy, jak to możliwe, urządzenie będzie dawać sygnały stale, a mięśnie będą zmęczone pod koniec dnia. Dlatego zaleca się codziennie dostosowywać instrument, stopniowo zwiększając obciążenie.

Podczas konfiguracji urządzenia należy wstać prosto i nacisnąć przycisk. Urządzenie poprawi prawidłową pozycję i poda pojedynczy sygnał. Następnie urządzenie jest gotowe do pracy. Jeśli zmieni się położenie kręgosłupa, daje sygnał wibracyjny. Ale jego zaletą jest to, że dźwięk płynie z opóźnieniem 60 sekund. Daje to osobie możliwość wykonywania normalnych prac, na przykład wkładania butów, podnoszenia czegoś z podłogi. Jeśli musisz chwilowo wyłączyć urządzenie, naciśnij i przytrzymaj go przez ponad 5 sekund. Aby przełączyć się w tryb uśpienia, można także wyjąć urządzenie i umieścić go na płaskiej powierzchni.

Możliwe problemy podczas korzystania

Czasami "Mistrz Postawy" może dawać sygnał nevovremya. Na przykład zaobserwowano zbyt częstą wibrację z powodu faktu, że położenie kręgosłupa wybranego w standardzie jest zbyt perfekcyjne i niewygodne. Można tego uniknąć, jeśli wykonasz gładkie plecy, dostosowując się, ale tak, że jest wygodny. Ponadto częste wibracje mogą wskazywać nieprawidłowe podłączenie urządzenia do ubrania. Urządzenie musi być nieruchome, ze strzałką skierowaną ku górze. Warto pamiętać, że po zmianie położenia ciała lub miejsca urządzenia na ubraniach należy go ponownie zaprogramować.

Elektroniczna pozycja korektora: informacje zwrotne

To urządzenie zdobyło wiele dobrych opinii od osób, które chcą poprawić swoją postawę. Wśród pozytywnych cech zauważono niewielki rozmiar i łatwość obsługi, zdolność do prowadzenia z normalnym stylem życia, ponieważ sygnał jest dostarczany z niewielkim opóźnieniem. Dobrze, że urządzenie pomaga zapamiętać prawidłową postawę w dowolnym położeniu: gdy ktoś stoi lub idzie, siedzi przy stole lub na sofie.

Ale są też negatywne recenzje na temat urządzenia. Niektórzy ludzie nie lubią swojej ceny – 3000 rubli. Inne są podrażnione przez stałe wibracje, trzecia jest trudna przez długi czas, aby utrzymać prawidłowe położenie ciała. Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że urządzenie jest skuteczne, ponieważ jest zalecane przez ortopedów.