238 Shares 2391 views

Biografia Schubert: ciężkie życie wielkiego kompozytora

Jest to bardzo interesujące badanie biografii Schuberta. Urodził się 31 stycznia 1797 na przedmieściach Wiednia. Jego ojciec pracował jako nauczyciel w szkole, był bardzo pracowity i uczciwy człowiek. Starsi synowie wybrali ścieżkę ojca, ta sama ścieżka została przygotowana dla Francji. Jednak w ich domu i kochali muzykę. Więc krótka biografia Schubert …


Ojciec Franciszek nauczył się grać na skrzypcach, brat – na fortepian, chór dyrektor Kościół nauczył go teorię i nauczył się grać na organach. Wkrótce domownikami, stało się jasne, że Franz niezwykle utalentowany, więc w wieku 11 lat zaczął uczyć się śpiewu w kościele i szkole. Jest to zespół, w którym studenci grał. Wkrótce Franz grał na skrzypcach i jeszcze prowadzone.

W 1810 roku, człowiek napisał swój pierwszy esej, i staje się jasne, że Schubert – kompozytor. Jego biografia mówi, że pasja do muzyki w nim jest tak zintensyfikowane że ostatecznie wyparł inne zainteresowania. Młodzieniec rzucił szkołę po upływie pięciu lat, co skłoniło gniew ojca. Schubert biografia mówi nam, że za jego ojca, wstąpił do seminarium nauczyciela, a następnie pracuje jako asystent nauczyciela. Jednak cała nadzieja jest ojcem, aby z Francji człowiek z dobrego i solidnego zarobki były daremne.

Biografia Schuberta w okresie od 1814 do 1817 roku – jeden z najbardziej aktywnej fazie jego pracy. Po tym czasie, był już autorem 7 sonaty, symfonii 5 i około 300 piosenek, które są na ustach wszystkich. Wydawałoby się trochę więcej – i jest gwarancją sukcesu. Franz rzuca usługi. Ojciec jest wściekły, pozostawia go bez grosza i łzy wszystkie relacje.

Schubert biografia mówi nam, że musiał żyć z przyjaciółmi. Wśród nich byli znani kompozytorzy, poeci i artyści. To właśnie w tym okresie odbywały się słynne „Schubertiades”, czyli wieczory poświęcone muzyce Franz. W kręgu przyjaciół, grał na fortepianie, komponowanie muzyki w podróży. Jednak były to trudne lata. Schubert żył w nieogrzewanych boksach i dał znienawidzonych lekcje, tak aby nie umrzeć z głodu. Z powodu ubóstwa, Franz nie może wyjść za mąż – moja dziewczyna zostawiła go dla bogatego cukiernika.

Schubert biografia pokazuje, że w 1822 roku pisał jeden z najlepszych jego dzieł – „Unfinished Symphony” oraz cykl prac „The Beautiful Miller”. Przez chwilę Franz powrócił do swojej rodziny, ale dwa lata później znowu w lewo. Naiwny i ufny, że nie nadaje się do samodzielnego życia. Schubert jest często ofiarą oszustwa swoich wydawców, których szczerze zarobił na nim. Autor ogromnej i wspaniałą kolekcję piosenek, które były bardzo popularne wśród mieszczaństwa w trakcie jego trwania, ledwo koniec z końcem.

Schubert nie był wirtuozem jak Beethoven czy Mozart, i może działać tylko jako akompaniator z ich utworów. Symphony nie zostało wykonane za życia kompozytora. Koło „Schubertiade” upadł, przyjaciół dostał rodzin. Nie wiedział, jak zapytać, i upokorzony przed wpływowych osób nie chce.

Franz absolutnie zrozpaczeni i pomyślałem, że być może w jego starości on musiałby błagać, ale się mylił. Kompozytor nie wiedział, co starość nie będzie. Jednak, mimo wszystko, jego twórczość nie ustaje, a nawet wręcz przeciwnie: biografia Schubert twierdzi, że jego muzyka staje się bardziej głębokie, wyraziste i ambitny. W 1828 roku przyjaciele zorganizowali koncert, gdzie zespół grał tylko jego piosenki. Miał bardzo duży sukces. Po tym Schubert ponownie wypełnione wspaniałych planów i ze zdwojoną energią rozpoczął pracę nad nowymi piosenkami. Jednak kilka miesięcy później zachoruje na tyfus, aw listopadzie 1828 matrycy.