340 Shares 8470 views

Flint kamień: materiał, zdefiniowany historię

Najstarsza historia ludzkości jest nierozerwalnie związany z rozwojem ognia, badając właściwości użytecznych roślin i udomowienie zwierząt. Ale tylko jedna rzecz, dała nazwę dwóch wielkich epok paleolitu i neolitu -. Jest to kamień krzemień. Minerał, który pozwalał człowiek, aby stać się królem natury.

Jeśli zostanie ocenione pod względem mineralogii krzemień nic specjalnego: jest on prawie całkowicie składają się z substancji krzemionkowej, koloru podawany sole innych związków chemicznych. Ze względu na różnorodność tych substancji, a także szeroki zakres warunków powstawania kamienia krzemienia może mieć najbardziej nieoczekiwaną formę i kolor.

Geolodzy opisują go jako „trudne” jednostki trwały amorficznej i skrytokrystalicznego postaci krzemionki.

Kamień ten jest bardzo mały połysk, jeśli spojrzeć na to, stawiając przed silnym źródłem światła. Bardzo często jest pochodzenia organicznego, ponieważ krzem jest częścią skorupy małży.

Przez miliony lat osadów na dnie dawnych mórz jest najpierw przekształcony opal, a następnie w innych minerałów, w tym chalcedon. Ich kolor jest tak zróżnicowane, że od razu przychodzą na myśl są perełki. Dziwnie, kamień krzemień czasami używam w tej roli, choć jej zakres jest bardzo różny.

Dawno, dawno temu ludzie zauważyli, że może być łatwo polerowane, a następnie oceniany, a jego twardość, dzięki czemu zaczął minerał być stosowany jako materiał do wyrobu narzędzi, a nawet kuchni. Wtedy ludzie nauczyli go prawidłowo posiekać i zemleć, a następnie kamień krzemień stał się groźny broń, zawarte w czubkach włócznie i strzały.

Jeśli spojrzeć na jego wycinka pod mikroskopem, widać maleńkie igiełki gąbek morskich, radiolariowych szkieletów, najmniejszy liść niesamowicie małe małże.

Powstawanie krzemu do dnia dzisiejszego. Wave i pływów morskich, rzeki i deszcz stopniowo zmielić w skałę, niosąc pokruszony pył kamienny daleko w ocean. To również wchodzą substancje chemiczne, które znalazły się na powierzchni po erupcji. Stopniowo idą w zawiesinie koloidalnej krzemionki miałki, który zawiesza się w kolumnie z wodą. Część tej zawiesiny stosuje się mięczaki i pierwotniaków morskich, których korpusy są potrzebne do budowy materiału powłoki. Stopniowo tworzy kamień krzemień, opis został podany powyżej.

Pamiętam, jak rozmawialiśmy o „lepkość” materiału? Dopuszcza się używać go w produkcji narzędzi kamiennych: kostki brukowej przy uderzeniu nie iść na kawałki i rozłamu, tworząc zgrabny płytę.

Jest ono przetwarzane krzemień dał człowiekowi bezprecedensową korzyść w stosunku do dzikich zwierząt. A kiedy jego zdolność była otwarta na iskry strajkowych wpływ, wtedy ludzie otworzyła nowy świat – świat ciepła i ognia i bezpieczeństwa. Jedzenie, które było przygotowane na nim było smaczne i pożywne, a najmocniejsze drapieżniki bały ciepła i płomieni światła.

Mamy nadzieję, że nauczyli się, jak wyglądają kamień krzemień. Jego rola w historii naszej cywilizacji jest niezaprzeczalna.