369 Shares 5717 views

podbiał

Matka-i-macocha – roślina lecznicza, jest szeroko rozpowszechniona w całej Rosji. To zawdzięcza swoją niezwykłą nazwę ze względu na następujące cechy: liści, które są u nasady, ciepłe w dotyku, ale te, które znajdują się w górnej – zimno. To właśnie te części rośliny mają największą wartość terapeutyczną, ponieważ są one bogate w inulinę, glikozydu i substancji śluzowych.

Matka-i-macocha. Korzystanie z oficjalnej i ludowej medycynie

Roślina ta (tj, liście i korzenie), stosowany do wytwarzania naparów, różne doskonałe właściwości – wykrztuśnych, gojenia się ran, antyseptyczne, przeciwzapalne. Dlatego matka-i-macocha pomaga pozbyć się z następujących dolegliwości:

– kaszel,

– katar,

– zimno,

– chrypka,

– konsumpcja,

– dławienie,

– gorączka,

– ropne rozładowania z genitaliami.

Ponadto substancje śluzowe zawarte w roślinie działają ochronnie na błonę śluzową jamy ustnej, krtani i gardła, zapobiegając w ten sposób ich podrażnienie.

Matka podbiału – cennym źródłem kwasów organicznych, wyeliminowanie wysuszenia górne drogi oddechowe skraplania plwociny. ale także przyczyniają się do szybkiego eliminowania produktów utworzonych w wyniku procesów ropnych w organizmie. Karotenoidy, sterole i garbniki zawarte w roślinie, skutecznie konkurować z zapaleniem, zmniejszenie zatłoczenia śluzowej.

Zaparzania liści jest powszechnie stosowany jako środek wiążący dla chorób przewodu pokarmowego. Również matka i macocha jest stosowany do wytwarzania ciężkich warunkach i niemowląt opłat.

Własnym się sok, wywar lub wlew opisanych roślin pomaga uporać się z następującymi chorobami:

– zapalenie opłucnej

– astma,

– gruźlica lub zapalenie płuc,

– grypa

– katar,

– alergia,

– zapalenie oskrzeli,

– zapalenie mięśni,

– zapalenie stawów, zapalenie

– malaria,

– duszność,

– obrzęk,

– padaczka,

– zapalenie krtani,

– tchawicy,

– zapalenie błony śluzowej żołądka,

– zapalenie pęcherza

– Jade,

– nadciśnienie tętnicze,

– CNS.

podbiału matka również stosowany miejscowo do dyspozycji róży, oparzenia, wrzody, czyraki, ropnie, zapalenie sutka. Wykorzystanie środków na podstawie tej rośliny jest skuteczny w wypadaniu włosów i łupieżu. Ponadto, herbata z tej rośliny jest zalecane w terapii z wysiękowym skazy oraz jako stymulant w stanach chronicznego zmęczenia, zmęczenia. Mając taki leczniczego do napojów, może być znacząco poprawiona apetyt i regulacji procesu wytrawiania.

Aby przygotować napar z liści roślin w domu należy wlać pięć gramów zdrowego surowców kubka wrzącej wody. Otrzymaną masę powinny być przechowywane w ognisku przez dziesięć minut. Następnie, nie mniej niż piętnaście minut, a dren. Weź narzędzia potrzebne są trzy razy dziennie po łyżce (jadalni).

Przygotować sok jest również w piwnicy. Aby to zrobić, należy umyć liście rośliny (zebranych w maju lub w czerwcu), a następnie parzyć je z wrzącej wody, mielone i dobrze wycisnąć. Działów w cieczy procesowej jest produktem leczniczym. Musi on być rozcieńczany wodą w proporcji jednego do wrzenia przez kilka minut. Otrzymał środek jest stosowany po posiłku trzy razy dziennie na całym łyżką. Sok może być również używany do czynienia z katarem, kopanie w na kilku kropli w obu nozdrzy. Przebieg leczenia zazwyczaj wynosi od siedmiu do dziesięciu dni.

Matka-i-macocha. Przeciwwskazania

Opisane zioło nie jest zalecany w leczeniu dzieci w wieku poniżej dwóch, jak i kobiet, które są w ciąży. Korzystanie z matki i macochy niepożądanej laktacji. Nie jest konieczne, aby go używać, a osoby cierpiące na choroby wątroby lub alkoholizm.

Czas trwania leczenia opisane przez zakład nie powinien być dłuższy niż sześć tygodni w roku.