640 Shares 1587 views

Pilaw z kurczaka. Przepis ten pilaw

Pierwsza wzmianka o pilaw występuje w literaturze Wschodniej, w starożytnych kronikach sięga X-XI wieku. Opisują one tradycje ludów Wschodu, święta, wesela, uroczystości pogrzebowych obrzędów, gdzie goście zostali serwowane danie ryż z mięsem. Było to pilaw.

Obecnie jest on obywatelem danie w wielu krajach, w tym Uzbeków, Tadżyków, Ormian, Kazachów Afgańczyków. Każdy rodzaj żywności ma swoje niuanse i osobliwości przygotowaniu, ale głównym składnikiem jest zawsze ryż. Pilaw można wytwarzać z kurczaka i jagnięciny, wieprzowiny i mięsa wołowego, warzyw i suszonych śliwek, moreli i rodzynek. Krótko mówiąc, nie ma mięsa, słodka i warzyw pilaw. Przepis na każdy gotować własną rękę, a tam są rodzaje pilaw niezliczone. Jednak najbardziej popularne i znane, być może, jest gelak Palau, który jest przygotowywany z klopsikami; pilaw kurczaka receptura, która zależy od obecności określonych przyprawy; pilaw w Duszanbe, pilaw „Ugro” tradycyjny tadżycki pilaw.

Przepis ten pilaw każdy kucharz trzyma w tajemnicy, ale według ekspertów, to uzbecki pilaw można gotować tylko prawdziwy uzbecki. Po tym wszystkim, oprócz posiadania zestawu produktów źródłowych wymaga więcej umiejętności, specjalny stosunek do produktów, kładzie do kociołka i określony stan umysłu kucharza. Jest to chyba najważniejszy warunek dla przygotowania tego dania.

Dla tych, którzy są poważnie zainteresowani gotowania, to wiadomo, że jest możliwe, aby gotować pilaw owocowy, z gęsi, Baku z suszonych owoców, przepiórki nadziewane śliwkami i pilaw z kurczaka. Oryginalna receptura z pilaw z ryb będzie otwarcie nawet dla smakoszy, bo to zaskakujące połączenie warzyw, gotowane w kociołku nad ogniem ryżu i ryb, może nikogo dziwić.

Tradycyjnie, każdy ryż, w tym risotto z kurczakiem, przepis których ostatnio tak szeroko stosowany, gotowane w dużym kotle. Do smażenia mięsa dobrze, ale nie staje się sucha, olej ogrzewa się do temperatury 300 ° C. Główną cechą wysokie temperatury oleju w kotle jest światło dymu nad nim: oznacza to, że jest możliwe już w celu obniżenia w gorącym oleju drobno pokrojone cebulę, marchew, zioła i przyprawy. Na wschodzie, nazywa zirvak: grillowana warzywa w silnie perekalennom oleju. Tradycyjnie pilaw można wytwarzać na siłowniku i ogon topiony tłuszcz owczego, a także mieszaniny tłuszczów roślinnych i zwierzęcych. Po rumiane warzyw, może być obniżona do kotła pełnego oleju mięsa. W zależności od tego, jaki będzie gotować pilaw gotowania kawałki mięsa może być od 20 g do 1 kg. Ale jeśli przygotowuje pilaw z kurczaka, których receptury predumatrivaet użycie 1 kg ryżu, 1 kg marchwi, części mogą być wykonane do 50 gramów.

Z reguły, przed gotowaniem pilaw ryż dobrze przemywa i po moczy się w ciepłej wodzie, lekko solone przez 3-4 godzin. Pilaw wybrać żółte odmian marchwi i posiekane znakomitą julienne. Aby pilaw nabyte miękkiego żółtego koloru, dodać szafran. Ponadto, korzystanie z czarnego i czerwonego pieprzu, anyżu, kminku, kminek, czosnek, berberysu. Dla miłośników słodkich i oryginalnego smaku w pilaw mięsa można dodać suszone owoce, rodzynki, pigwy i liści winorośli.

Oprócz tradycyjnych dań pilaw kocioł może być gotowane w dyni …. W tym celu przemywa się i moczy się ryżu z owoców dyniowatych tomyat oczyszcza się wewnątrz nasiona i wytłoki, i pokryte w wieczku ściętym wierzchołku.

Oprócz mięsa, warzyw, ryb, owoców pilaw, istnieje również risotto z małżami i Rapanu. Można również gotować risotto z kasztanów, soczewica, krewetki, jajka ryżu, pilaw z ciecierzycy, ryż z podrobów z kurczaka.