891 Shares 3619 views

Co to jest modem? Zasada działania. typy modemów

Przy pierwszym podłączeniu laptopa lub komputera do sieci Internet z Bad użytkowników zorientowani, co do zasady, powstaje pytanie: „Co to jest modem i dlaczego są one potrzebne” Jako część tego artykułu zostaną podane klasyfikacji modemu, a także będzie algorytm ich instalacji i konfiguracji, wykonując który jest łatwo początkujący informatyk może wybrać i zabrać się do pracy takiego urządzenia.

Co to jest?

Aby rozpocząć, niech czynienia z faktem, że taka modemów. Jest to specjalny komponent w komputerze, który jest przeznaczony do podłączenia do sieci komputerowej. Słowo „modem” powstaje przez połączenie dwóch pojęć. Pierwszy z nich – modulator. Więc w elektronice to nazywa się specjalny system, który koduje sygnał. A drugi – demodulator. Oznacza to, że urządzenie, które sprawia, że działanie modulatora odwrotnego. Jednym z nich koduje i przesyła sygnał, a drugi odbiera i przekształca. Tak więc, do niedawna z Internetem większość komputerów osobistych został połączony za pomocą przewodów telefonicznych. Teraz sytuacja się zmieniła i stopniowo wypchnięte z segmentu rynku kart sieciowych. Oni, a prędkość jest wyższa, a wiele z płyty głównej jest w nie wyposażony. Ale istnieje jeszcze modemy bezprzewodowe, które nie mają jeszcze realną alternatywę.

Kiedy potrzebne?

Teraz sobie z tych przypadków, w których są one potrzebne. Zasadniczo, te punkty mogą być trzy. Pierwszym z nich jest teraz powoli zanika. On jest komputer osobisty z pomocą tego urządzenia i linii telefonicznej jest podłączony do Internetu. Teraz pchnął NIC. A koszt jest niższy, a stopa jest kilkakrotnie wyższa. I połączenie w tym przypadku o rząd wielkości lepsze. Ale dla systemu „Klient-Bank” Takie urządzenie koniecznością (drugi przypadek). Pomoschm gdy jest podłączony do serwera księgowego instytucji finansowej. Bez wychodzenia z biura, może on wykonać przelew lub sprawdzić dostępność środków na rachunku. Wysoka prędkość w tym przypadku nie jest wymagane. Ale połączenie ochrona potrzebna jest na odpowiednim poziomie. Teraz wiele organizacji w tym formacie i pracy z bankami. Ten ostatni przypadek, gdy modemy popytu, jeśli ktoś dużo podróżuje. On potrzebuje bezprzewodowego dostępu do Internetu. W tym przypadku, na pytanie: „Co to jest modem, i dlaczego są one potrzebne” – nasuwa się sama. Z pomocą innych środków technicznych, to pytanie po prostu nie może być rozwiązany.

W sposobie realizacji

W sposobie wykonania urządzenia te można podzielić na dwie kategorie: wewnętrzny (tj zainstalowane wewnątrz jednostki systemu komputerowego) i zewnętrzną (łączącego urządzenia takie gniazdo rozszerzeń jest komputer, przenośny lub tabletka). W tym ostatnim przypadku, trzeba zainstalować przełącznik sprzętowy (jeśli w ogóle) w odpowiedniej pozycji. I musi być pytanie: „Jaki jest tryb Modem” Są cyfrowe lub analogowe – jest określana przez sygnał linii telefonicznej. modemy bezprzewodowe jest dostępna tylko pierwszy z nich. Wszystkie sieci komórkowe działają tylko w tym standardzie. Dlatego taki parametr nie jest dostępny dla urządzeń bezprzewodowych. Kolejnym punktem powinny być odnotowane. Na starsze płyty główne są zintegrowane (czyli lutowane) podobnych urządzeń. Ale teraz nie są już widoczne na nowych komputerach.

Instrukcje dotyczące podłączania

Drugi podział, który był zdecydowanie wielkim dystrybucji, w oparciu o metodę połączenia. Według tej zupy danych podzielonej na przewodowe i bezprzewodowe. W pierwszym przypadku jest specjalny łącznik, który jest zainstalowany kabel telefoniczny. Starsze urządzenia mogą być dowolne rozmowa przez telefon lub pracy w Internecie. Teraz jest specjalną modyfikację takich urządzeń. To pozwala na jednoczesne korzystanie z Internetu i komunikować się przez telefon. Jest to modem ADSL. Co to jest? Specjalny konwerter, który dzieli się z rozmowy i transmitowanego sygnału na różnych częstotliwościach. W wyniku tych samych dwóch strumieni danych przesyłanych do kabla. W tym drugim przypadku, że transmisja danych jest promieniowaniem elektromagnetycznym bez przewodów.

Według rodzaju obsługiwanych sieci

Ta opcja jest dostępna tylko klasyfikuje urządzeń bezprzewodowych. Według niego, są one z następujących typów: GSM (są one również nazywane 2G), 3G i LTE (4G jest inną nazwą). Wszystkie z nich są wstecznie kompatybilne ze sobą. Czyli 3G łatwo być w stanie działać w sieci GSM. Ponadto, podczas gdy użytkownicy zaskoczony faktem, że USB-modem. To właśnie w tej obudowie sprawi, że większość z tych urządzeń. Z wyglądu jest to dysk flash, które dostarcza danych bezprzewodowych. Bez wątpienia jest on wyposażony w gniazdo dla karty SIM. Podłączyć go do prostokątnego złącza YUSB PC.

producenci

Konwencjonalnie producenci takich urządzeń można podzielić na dwie klasy. Pierwszy z nich – jest niedrogi i mało znanych marek, takich jak Sierra (cena zaczyna się od 180 rubli) i Sprint (koszt takich urządzeń jest 120-150 rubli). Ale druga klasa – popularny i wysokiej jakości urządzenia. Są one sprzedawane pod markami Pantech i Huawei. Cena jest już 600 rubli i więcej. Ale to jest prawdziwe w odniesieniu do urządzeń bezprzewodowych. Często pojawia się pytanie, co jest modem 3G. To miniaturowe urządzenie (bardzo podobna do kija najwyraźniej), który jest zainstalowany na karcie SIM operatora telefonii komórkowej i używając go umożliwia komunikację z Internetem. Z kolei wśród urządzeń przewodowych jest zdominowana przez „D-Link” i „A-Corp”. Zalecany jest do nich zwracać uwagę przy zakupie takiego urządzenia. Ceny niektórych modeli w tym segmencie zaczyna się od 120 rubli. Jakość ich bez zarzutu.

regulacja

Rozważmy procedurę ustawiania modemu internetowego. Co to jest modem do Internetu? Są to wszystkie, bez wyjątku, urządzenia z tej klasy: zarówno przewodowych i bezprzewodowych. Tak więc, w jaki sposób skonfigurować:

  • Połączenia. Do zewnętrznego – jest zainstalować je w szczelinie rozszerzania urządzenia komputerowego. Ale podczas instalowania takich urządzeń wewnętrznych należy usunąć pokrywę boczną jednostki systemowej komputera osobistego, należy zainstalować kartę w gnieździe rozszerzającym, naprawić i zmontować to wszystko z powrotem.
  • Instalacja sterowników. W większości przypadków odbywa się to automatycznie, a uczestnictwo użytkownika w tym procesie jest zminimalizowane. Na końcu powinien pojawić się komunikat o pomyślnym zakończeniu instalacji oprogramowania. (Jeśli nie, to muszą być zainstalowane ręcznie z płyty CD lub ze strony internetowej).
  • Następnie połączyć się z Internetem.
  • W końcowym etapie uruchamiania przeglądarki i sprawdzić wydajność połączenia.

W niektórych przypadkach konieczne jest, aby dostosować ustawienia devaysa pracy (na przykład, aby zmienić metodę rekrutacji analogowych na cyfrowe). Ta informacja jest sprawdzana z operatorem operatora i telefon.

streszczenie

Ten artykuł został odpowiedział na pytanie, co modemów i dlaczego są one potrzebne. Możliwe wykonanie takiego urządzenia. Wyraziły tryby pracy i innych parametrów technicznych. ilustruje również algorytm konfiguracji, po której można w łatwy sposób skonfigurować urządzenie do łączenia się z siecią.