553 Shares 6663 views

Kwiaty Difenbachia – kapryśny urody na parapecie

Difenbachia – pochodzi z lasów tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej, w których nie więcej niż tuzin swoich gatunków. Kwiaciarnia amatorskie Difenbachia kwiaty są cenione za ich piękne dużych liściach podłużny kształt z oryginalnym kolorem, tworząc gęstą koronę luksusowe. Najbardziej popularna odmiana, w której na jasnozielonej liści obecnych białe lub kremowe plamki, czasem zlewających się zespoły lub większych plam, tworząc fantazyjne każdego arkusza, unikalny wzór.


Difenbachia: cechy opieki

Difenbachia jest uprawiana w domu dość łatwo. To doskonale pasuje do każdego wnętrza, stając się częścią oryginalnego wystroju. Czasem jednak ta roślina lubi być kapryśna. Difenbachia preferuje jasne światło, ale boi się palącym słońcu; Uwielbiam świeże powietrze, ale nie tolerują przeciągi; To wymaga regularnego podlewania i wysokiej wilgotności, ale mogą gnić i zginąć podczas zwilżania glinianego śpiączkę.

W miesiącach zimowych Difenbachia kwiaty są w okresie spoczynku. W tym czasie, jest zalecany w celu zmniejszenia nawilżania powietrza i nawadniania roślin i przeniesiono do pokoju o temperaturze nie niższej niż 17 ° C,

Zdarza się, że z powodu choroby lub z przyczyn naturalnych dolne liście resetuje Difenbachia i staje się bardzo realnym palmy. To ma swój urok, ale jeśli masz tego rodzaju nie są spełnione, można przyciąć końcówki, pozostawiając jedynie niewielki kikut. Później ten kikut będzie młody wzrostu i obcięty wierzchołek korzenia może być w oddzielnym pojemniku.

Przesadzanie i reprodukcja Dieffenbach


Kwiaty są zwykle propagowane Difenbachia górne pędy, jak wspomniano powyżej, lub macierzystych sadzonek. sadzonki macierzyste są zbierane przez cięcie łodygi od części dorosłych roślin o długości około 7 cm. Czasami roślin wytwarza pędów bocznych, który może być materiałem do sadzenia.

przesadzanie odbywa się każdej wiosny, jak Difenbachia rośnie bardzo szybko i wymaga stałej pojemności zastępczej na bardziej przestronne. Podczas przeszczepu konieczne jest zbadanie systemu korzeniowego dla obszarów uszkodzonych i chorych. Wszystkie te korzenie muszą być usunięte, a miejsce cięcia przetwarzać sproszkowany węgiel. Musimy pamiętać, że mleko jest odizolowany od łodygi, liści i korzeni, gdy są uszkodzone, jest toksyczny i może powodować podrażnienie błon śluzowych.

Choroby i szkodniki wpływające Difenbachia

Stała dbałość i troska go wymaga houseplant – Difenbachia. Zdjęcia prezentowane na tej stronie obrazowo zilustrować jak zdrowa roślina powinna wyglądać. Jeśli Difenbachia przestał rosnąć i zaczął spada liści – to pewny znak, że coś jest nie tak. Aby zrozumieć, co się dzieje, należy zwrócić uwagę na warunki środowiskowe (światło, temperatura, wilgotność, warcaby), a także zbadać system korzeniowy w obecności chore lub gnije od stojącej wody. Zazwyczaj w takich przypadkach pomaga przeszczep do nowej ziemi.
Ponadto Difenbachia kwiaty z dużymi soczyste liści może stać się domem dla szkodników – przędziorków i mszyc różnego rodzaju. Radzenia sobie z nimi można, korzystając z gotowych produktów, które są sprzedawane w każdej kwiaciarni.