667 Shares 4280 views

koła roweru – jedna z najważniejszych części

koła roweru – jedna z najważniejszych części rowerowych. To jest nie mniej ważne niż ramy, tak jak to zakłada pełne obciążenie.


Należy również pamiętać, że samo koło waży dość małe, a rowerzysta może ważyć dziesiątki kilogramów. Dlatego projekt rower powinien mieć zwiększoną stabilność.

Ponadto koła roweru muszą być odporne na wstrząsy skierowane w różnych kierunkach, a powodowane przez różne nieprawidłowości w drodze. Dzięki nowoczesnym rozwojem tego kawałka stał się bardzo silny i lekki, to jest inna i niezawodność podczas pracy.

Projekt, który ma nowoczesny koła rowerowego, nie wiele zmieniło się w swojej podstawowej strukturze, w porównaniu z tymi, którzy byli dwadzieścia lub trzydzieści lat temu. Zazwyczaj składa się ona z ramionami, komora obręczy, piasta i opon. Napęd na wszystkie koła, który służy do tworzenia nowoczesnych rowery mają swoje własne cechy. Jednym z najważniejszych z nich pozostaje i wielkość koła (opona i obręcz). Na przykład, rowery mają duże koła. Po wszystkich rowerzyści muszą rozwijać duże prędkości na autostradzie, a elementy takie rower pomóc im w tym. Ponadto, duże koła mogą być przydatne w pokonywaniu wysokich przeszkód. Ale w tym samym czasie, pozwalają mała cała struktura jest bardziej zwarta. koła o małej średnicy zapewniają zwiększoną wytrzymałość podczas pokonywania nierównych drogach.

Wszystkie rozmiary, który ma koła rowerowego wysokiej jakości, a raczej jego obręcz spełnia wszelkie znane standardy międzynarodowe. Określają one nie tylko wielkością, ale także kolejność vyschityvaniya nich. W ten sposób, na przykład poprzez osadzanie wielkość średnicy obręczy powodowane jest miejsce, w którym powinno znajdować się w pokrywie. Pomiary przeprowadzono w milimetrach lub calach. Wymiary posiadał koło nowoczesny rower może różnić się od dwudziestu do dwudziestu ośmiu cali. Najmniejszy charakterystyczną powstających modeli miejskich. Największym – dla rowerów drogowych i dróg. Najbardziej popularnym produktem z nami – rowery górskie – koła zwykle mają dwadzieścia sześć cali.

Ponadto, ważnym elementem jest opona. Teraz ogromna liczba podobnych wyrobów gumowych na rynku. Główną różnicą między nimi, z wyjątkiem, oczywiście, jakość – to bieżnika i fizyczny rozmiar opony. Wszystkie rozmiary mają też do spełnienia standardów międzynarodowych. Ponadto, mają one również przestrzegać wszystkich producentów aparatów.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ wielkości – bardzo ważnym parametrem. To od nich w pierwszej kolejności, to zależy od zachowania wszystkich roweru na drodze. Dlatego też, wybierając dany pojazd, należy zwrócić szczególną uwagę na kółkach, bo od nich będzie zależeć nie tylko komfort, ale także, co jest ważniejsze – Twoje bezpieczeństwo. Ponadto, dobrze dobrane ustawienia pomogą włączyć jazdę w przyjemnej rozrywki.