772 Shares 1014 views

CVT – przekładnia z przekładnią bezstopniową

CVT dotyczy automatycznych skrzyń biegów i jest główne odmiany. Podobnie jak wszystkie inne transmisje, CVT służy do przenoszenia mocy silnika na koła napędowe wysiłku. Jednak ukrywa kolejną cechę – CVT-skrzynia biegów ma żadnych konkretnych kroków. Ich liczba jest nieskończona, w rzeczywistości, ze względu na to, co mechanizm zyskał nazwę „bezstopniową wariator”.


przekładnia CVT jest przesuwne koło pasowe 2, które są połączone za pomocą pasa klinowego. Pomimo braku transmisji transmisji Odmiana jest uważana za bardziej złożona, niż prosta automatyczną skrzynią biegów. Członek CVT-przekładni z następujących urządzeń:

  1. Przesuwne koła pasowe. Zgodnie z projektem, reprezentują dwa policzki „” klina 2, znajduje się na jednym wale. Napędzany przez specjalnego cylindra. Ostatni kompresuje płytę w zależności od prędkości obrotowej silnika lub sygnał centralnej jednostki sterującej.
  2. pas V. Jest ona wykonana z dwóch taśm stalowych, których powierzchnie mają metalową płytkę. Wszystkie elementy znajdują się między bardzo napięty. W górnej części płyty, ma kształt stożkowy, a na jej podstawie są rowki. W nich, a dodaje się taśmy metalowej.
  3. Konwerter momentu obrotowego. I służy do konwersji mocy nadawania (moment obrotowy – N / m) silnika. Przyczynia się również do wygładzania konwertera momentu obrotowego z przodu pojazdu na początku ruchu. Oni pracują za każdym CVT-gearboxa.
  4. Różnica. Mechanizm ten rozdziela moc na koła napędowe.
  5. Przekładnia planetarna niższa (tylna) bieg. Wał wtórny obraca się w odwrotnej kolejności.
  6. Pompa hydrauliczna. Jest przeznaczony do tworzenia ciśnienie płynu hydraulicznego tak, że cylindry hydrauliczne są uruchamiane. Narzędzie jest napędzane przez konwerter momentu obrotowego.
  7. Jednostka sterująca. Jest to w rzeczywistości, „mózg” wariatora. Mechanizm mikroprocesorowym są wykorzystywane do kontrolowania wszystkich siłowników urządzeń nadawczych oraz cylindrów hydraulicznych. Odbiera sygnały z czujników elektronicznych (kontrola zużycia paliwa, ESP, ABS i wiele innych), a następnie decyduje, aby zwiększyć lub zmniejszyć prędkość obrotową silnika. Aby to zrobić, elektroniczna jednostka sterująca (ECU) wykonuje swój sygnał do wszystkich napędów, z których działania zmieniają charakterystykę jazdy.

Warto również zauważyć, że skrzynia biegów «Nissan» CVT dotyczy urządzenia z napędem pasowym. Urządzenia te wyposażone są w większości współczesnych samochodów. Jest to najbardziej popularny rodzaj przekładni CVT. Mniej powszechne są pudełko z napędem łańcuchowym. Niemiecki samochód marki „Audi” co do zasady, są one zakończone.

Kilka wariatory mają możliwość pracy w trybie mechanicznym. W ten sposób automatyczny przekształcona w energię mechaniczną. Jednak, z tego wartość jego usług nie jest zmniejszona. Cena naprawy, a nawet wymiana oleju w przekładni bezstopniowej zawsze były wspaniałe, co jest spowodowane przez złożonej konstrukcji mechanizmu.