589 Shares 7213 views

Ośrodki wypoczynkowe w Iranie: opis, rekreacja, fotografia

Starożytny i malowniczy Iran znajduje się w Azji Południowo-Zachodniej. Jego północne brzegi są płukane przez Morze Kaspijskie, na południu – Cieśninę Hormuz, Oman i Zatoki Perskie.


Iran jest uważany za kolebkę cywilizacji światowej. Bezcenne zabytki, starożytne zniszczone miasta, posągi, najbogatsza kultura, gościnni ludzie, znakomita kuchnia to tylko niektóre powody, które zachęcają do odwiedzenia tego wspaniałego kraju.

Klimat

Klimat kraju charakteryzuje się ostrymi kontynentalnymi, z dużymi fluktuacjami temperatury (w zależności od sezonu). Północno-zachodnie charakteryzują się chłodnymi zimami i chłodnymi latami. Na północy i nad brzegiem Morza Kaspijskiego zimą jest ciepło (powyżej 0 ° C) i bardzo wygodne lato (nie wyższe niż +29 ° C).

Na południu zimy są łagodne, ale lato jest zbyt gorące i wilgotne (powyżej +40 ° C). Najbardziej suche regiony są centralne i wschodnie, charakteryzujące się wysoką temperaturą (+ 38 ° C latem). Za odwiedzenie Iranu najbardziej sprzyjającymi sezonami są jesienią i wiosną. Aby znaleźć najlepszy czas dla siebie, powinieneś określić cel podróży i cel podróży. Na przykład w Teheranie w lecie jest dość wygodne, a kurorty Iranu (Zatoka Perska) spotkają cię z nieznośnym upałem. Dlatego warto odwiedzić ten kraj jesienią.

Ośrodki wypoczynkowe w Iranie

Iran trudno nazwać krajem, w którym aktywnie rozwija się rekreacja na plaży. Ośrodki wypoczynkowe w Iranie dla turystów rosyjskich są nieco nietypowe. Różne ograniczenia i normy religijne, łagodnie mówiąc, nie przyczyniają się do rozwoju przemysłu turystycznego i tworzenia dużych i dobrze wyposażonych plaż. Kraje o dużym potencjale (dostęp do Zatoki Perskiej i Morza Kaspijskiego) w rzeczywistości nie wykorzystują tego. Mała "pobłażliwość" dostała wyspę Kish, którą omówimy poniżej. Wiele ośrodków w Iranie, których zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, znane są z medycznych gorących źródeł.

Wyspa Kish

Ta mała wyspa znajduje się w Zatoce Perskiej, na południu kraju. Jeśli są Państwo zainteresowani kurortami nadmorskimi w Iranie, to wiedzcie – jest to najbardziej popularna wyspa. Jej gospodarka koncentruje się na turystyce – tu znajdują się wygodne hotele, duże centra handlowe przyciągają turystów zagranicznych.

Centralny ośrodek na plaży tego muzułmańskiego kraju ma szczególną specyfikę: hotele nie mają własnego wybrzeża rekreacyjnego. Tutaj można odwiedzić plaże męskie i żeńskie (zamknięte), usytuowane poza hotelami. Tutaj jest kilka basenów, można je odwiedzić osobno dla kobiet i mężczyzn. W miejscach publicznych seks uczciwy może wystawiać tylko nogi na kostkę.

Nie jest tak łatwo kąpać ludzi. Na męskiej plaży, usytuowanej obok hotelu "Darus", można pływać. W miejscach publicznych procedury wód są zabronione. Szkoda! Morze na tej wyspie jest krystalicznie czyste. W styczniu temperatura wody wzrasta do + 23 ° C.

Wybrzeże Kish jest piaszczyste. Wielu turystów uważa, że plaże tutaj są lepsze niż w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Możesz je odwiedzić bezpłatnie. Irańczycy, goście z ZEA i goście z innych krajów Zatoki Perskiej lubią spocząć na wyspie. Podróżni z Europy i zachodnich sił stanowią nie więcej niż 5% turystów.

Hotele

Infrastruktura hotelowa wyspy jest corocznie aktualizowana. Według turystów najlepsze hotele na wyspie to: "Shayan International 4 *", "Mariam Sorinet 4 *" "Flamingo 3 *". Zasadniczo oferują gościom tylko śniadanie. Ale wokół hotelu znajduje się wiele restauracji, przytulnych kawiarni, więc nie ma problemów z jedzeniem.

Atrakcje turystyczne

Na wyspie Kish jest wiele wspaniałych miejsc, które są interesujące dla turystów. Na przykład na północy można zobaczyć ruiny Harire – starożytnego miasta, a w pobliżu zachodniego wybrzeża znajduje się ogromny statek. To pięćdziesiąt lat temu grecki statek osierocony. Turyści z dziećmi będą zainteresowani odwiedzeniem dużego Akwarium i Parku Delfinowskiego.

Miłośnicy starożytnej architektury będą z pewnością zainteresowani muzułmańskimi meczetami, uderzając w ich piękno, luksus i oryginalne rozwiązania architektoniczne.
Ośrodki Iranu (Zatoka Perska) oferują nie tylko wakacje na plaży, co wielu Europejczykom znajdzie nietypowe, ale także bogaty program wycieczek, zwiedzanie zabytków i zabytków.

Morze Kaspijskie

Na wschód od Azerbejdżanu, Iran ma dostęp do południowego wybrzeża Morza Kaspijskiego. Linia brzegowa wynosi 724 km. Prowincje Mazandaran, Gulistan i Gilan docierają do morza. Te kurorty Iranu w Morzu Kaspijskim nie zawsze obejmują tradycyjne szlaki turystyczne, jednak wśród mieszkańców stolicy i okolic miejscowe miejsca są popularne.

Warunki klimatyczne

Region Morza Kaspijskiego Iranu charakteryzuje się łagodnym i ciepłym subtropikalnym klimatem, który kontrastuje z suchym kontynentalnym irańskim płaskowyżu. Zimą średnia temperatura nie przekracza +10 ° C, aw lecie pogoda jest bardzo wygodna w spoczynku: +26 … + 27 ° С. Opad wynosi 1500 mm.

Ten region, w przeciwieństwie do głównej części Iranu, otrzymuje wilgoć nie tylko w zimie, kiedy są śródziemnomorskie cyklony, ale także w lecie, kiedy dmuchają stały wiatr z północy. W sierpniu (najcieplejszy miesiąc) temperatura wody wynosi + 28 ° C. W październiku-listopadzie spadnie do + 17 ° C. Ten klimat przyciąga nie tylko mieszkańców, ale także zagranicznych turystów do Iranu. Ośrodki nad morzem (Caspian) słynie z doskonałych łowisk. Znajdują się tam leszczyny i łososie, jesiotra i mullet.

Mazandaran

Prowincja Mazandaran rozciąga się wzdłuż południowego wybrzeża. Obejmuje kilka rozwijających się miejscowości wypoczynkowych. Na zachodzie znajduje się Ramsar. Jest to najbardziej atrakcyjne miejsce na wybrzeżu. Nie ma zabytków ani atrakcji architektonicznych, ale brakuje mu malowniczych krajobrazów i łagodnego klimatu śródziemnomorskiego.

Miasto leży między wzgórzami, które obejmują zielone lasy podzwrotnikowe i morze. Bardzo popularne wśród turystów jest gorące źródła tego miasta, a także kąpiel z uzdrawiającą wodą. Ten ośrodek jest używany od początku XIX wieku – tu jest stary pałac ostatniej szów kraju Reza Pahlavi.

Główne kurorty Iranu na Morzu Kaspijskim, w prowincji Mazandaran, znajdują się w odcinku od Mahmudabad do Babulsar. Tutaj, nad brzegiem Morza Kaspijskiego (ok. 70 km), wybudowano wspaniałe hotele i sanatoria, a miasta płynnie wpłynęły na siebie.

Babulsar i jego okolice nie mają naturalnych atrakcji, ale słynna jest z rozwiniętej infrastruktury turystycznej, a przede wszystkim doskonałych hoteli i hoteli.

Rekreacja dla miłośników narciarstwa górskiego

Ośrodki narciarskie w Iranie pozwalają aktywnie odpocząć od listopada do kwietnia. Główne kurorty tego kraju znajdują się w regionach Mazandaranu i Kalardashte. Następnie rozważ niektóre z nich.

Dysine

Najlepszym irlandzkim ośrodkiem narciarskim kraju jest Dezin (900-3550 m npm). Znajduje się nieco na północ od Teheranu, w pasmo górskie Alborz. Duża wysokość, strome stoki, znaczna różnica wysokości i wspaniała pokrywa śniegu przyciągają nawet fanów agresywnego łyżwiarstwa.

Szlaki, które czasami nie mają czasu na pracę ze śnieżnymi kamieniami, czasem przypominają zejścia Chegeta w drugim etapie. W sezonie pokrywa śnieżna osiąga dwa metry na stokach środkowej i trzy metry na górze. Dwie linie kolejki gondolowej są od centrum miejscowości do wysokości 3500 metrów. Obok są trzy wyciągi krzesełkowe.

Toshal

Ten ośrodek wypoczynkowy (1600-3730 m) znajduje się 60 km od Teheranu i jest popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców stolicy. Żartują nazywają to "domem". Szczyty w Shakhnachin (3900 m) i Toshal (3964 m) łączą się w potężną ścianę górską. Ośrodek posiada dwa ośrodki narciarskie (główne): pierwsze zaczyna się na wysokości 2150 m, drugie – na wysokości 3.850 m.

Sezon narciarski trwa od listopada do kwietnia. Łączna długość tras wynosi 17 km. W jednakowej proporcji znajdują się zejścia różnych kategorii złożoności. W Tosaldzie jest najdłuższa linia gondolowa na świecie, która przewozi narciarzy na stoki ogromnego areału narciarskiego.

Śnieg pokryty stokami kurortu to prawdziwy sen freeridera. Tak zwany "suchy proszek" pojawia się pod wpływem wilgotnych strumieni powietrza z Morza Kaspijskiego. Zimne wiatry wysychają i spadają na powierzchnię w postaci śniegu.

Hotele w Iran

Iran oferuje swoim gościom dwa typy hoteli – tradycyjne i typowo europejskie. Pierwsza opcja obejmuje życie w karawanarskiej stylu orientalnym. Takie hotele znajdują się w Shiraz, Isfahan i Yazd. Europejski hotel to tradycyjny budynek z wieloma monotonnymi pokojami i niekończącymi się korytarzami. Lepiej dbać o zakwaterowanie z wyprzedzeniem. Chociaż Iran nie jest najbardziej popularną trasą turystyczną, są powodzie turystów.

Resorts of Iran (Zatoka Perska): opinie

Większość turystów, którzy odwiedzili kurorty Iranu, zauważ, że miłośnicy rozrywek na plaży, kąpieli i opalania powinni wybrać Hiszpanię lub Egipt. Ten rodzaj rekreacji nie jest dokładnie znany warunkom rosyjskim.

Jednocześnie Iran cieszy się wszystkim, którzy kochają piękną przyrodę, atrakcje kulturalne i historyczne, a także unikalne nowoczesne udogodnienia, które ten kraj słynie.