449 Shares 4549 views

Nazwa wulkanów. Wulkany na Ziemi: lista zdjęć

Od czasów starożytnych, erupcja wulkanu spowodowała ludzkiego przerażenia. Ton roztopionej lawy, stopionej skały, gazy trujące zniszczył miasto, a nawet całe państwa. Dzisiaj, wulkany nie stała się spokojniejsza. Niemniej jednak, podobnie jak w przeszłości, a dziś przyciąga tysiące badaczy i naukowców z całego świata. Pragnienie, aby poznać i zrozumieć, co się dzieje z góry ziejącego ogniem podczas erupcji, w jaki sposób ten proces, który poprzedza go, zmuszając naukowców do wznoszenia niebezpieczne zbocza, zbliża się do krateru, gdzie szaleje element.


Dziś wulkanolodzy naukowcy zjednoczeni w organizacji międzynarodowej (IAVCEI). Jest ściśle monitorowanie ewentualnego wybuchu, które mogą stanowić zagrożenie dla życia ludzkiego. Do tej pory nie ma na liście, która jest nazwą wulkanów, ich lokalizacji i prawdopodobieństwo kolejnej erupcji. To pomaga zapobiec utracie życia ludzkiego, do ewakuacji ludzi ze strefy zagrożenia i podjęcia środków nadzwyczajnych w razie potrzeby.

Ten artykuł zostanie opublikowany mapę świata wulkanów z nazwiskami, wiesz, które z nich są najbardziej niebezpieczne. Może te informacje okażą się przydatne dla Ciebie, jeśli jesteś zainteresowany w naturze tego niebezpiecznego zjawiska.

Etna (Włochy)

Nasz przegląd, zdecydowaliśmy się zacząć ta góra nie jest przypadkowy. Etna, zdjęcie można zobaczyć poniżej w artykule – aktywny, operacyjny jeden z największych i najbardziej niebezpiecznych na świecie. Znajduje się we wschodniej części Sycylii, w pobliżu Messina i Catania.

Jego aktywność ze względu na położenie w połączeniu eurozjatyckiego i afrykańskich płyty tektoniczne. W tym złamania są inne aktywne górski kraj – Wezuwiusz, Stromboli, Vulcano. Naukowcy twierdzą, że w dawnych czasach (15-35 tys. Lat temu) Etny, których zdjęcia są często publikowane specjalne edycje, różne wybuchy wybuchowych, które zostały pozostawione rozległe pokłady lawy. W XXI wieku erupcji Etny wystąpiło ponad 10 razy, na szczęście bez ofiar.

Wysokość góry trudno jest dokładnie określić, ponieważ jego górna punkt zmienia się ze względu na częste wybuchy. Występują one zwykle po kilku miesiącach. Etna zajmuje rozległy obszar (1250 km kw.). Po erupcji bocznych pojawiają Etna 400 kraterów. Średnio co trzy-cztery miesiące wulkan emituje lawy. Jest to potencjalnie niebezpieczne w przypadku potężnej erupcji. Dzięki najnowszych badań naukowych, naukowcy mają nadzieję ustalić czas zwiększonej aktywności góry.

Sakurajima (Japonia)

Eksperci uważają, wulkany zastosowanie, jeżeli są one aktywne w ciągu ostatnich 3000 lat. Ten japoński wulkan jest aktywny nieprzerwanie od 1955 roku. Należy do pierwszej kategorii. Innymi słowy, erupcja może rozpocząć się w dowolnym momencie. Nie jest to bardzo silna emisja lawy w lutym 2009 roku zaobserwowano. Mieszkańcy Kagoshima niemal stale towarzyszy niepokój. Nauk wyposażone poszukiwacze stały się częścią ich codziennego życia.

Naukowcy odkryli, kamerę krater, więc Sakurajima znajduje się pod stałym nadzorem. Muszę powiedzieć, że wulkany na wyspach mogą zmienić terenu. Jak to miało miejsce w Japonii, gdzie w 1924 roku nie była najsilniejsza erupcja Sakurajima. Potężne wstrząsy byli ostrzegani o niebezpieczeństwach w mieście, większość mieszkańców udało się wyjść z domu i do ewakuacji.

Po wulkanu Sakurajima noszący nazwę (co oznacza „wiśniowy wyspy”), nie może być nazywany wyspy. Ogromna ilość lawy tworzą pomost lądowy, który połączony z góry na wyspie Kyushu. A rok po erupcji lawy powoli płynęła z krateru. Dno Zatoki wzrosła w środku kaldery Aira, znajduje się osiem kilometrów od Sakurajima.

Aso (Japonia)

Ten popularny serwis turystyczny na biegunie – rzeczywiście niebezpieczny wulkan, który w 2011 roku wyrzucił dużą ilość lawy i popiołu, zajmowała obszar 100 kilometrów. Od tego momentu to już zarejestrował ponad 2500 potężnych wstrząsów wtórnych. Sugeruje to, że w każdej chwili może on zniszczyć pobliskiej wsi.

Wezuwiusz (Włochy)

Gdziekolwiek wulkany – na kontynentach lub na wyspach, są równie niebezpieczne. Wezuwiusz – jest bardzo silny i dlatego bardzo niebezpieczne. Jest on jednym z trzech aktywnych wulkanów we Włoszech. Naukowcy mają informacje na temat 80 największych erupcji góry. Najgorszą rzeczą stało się w '79. Następnie miasto zostało całkowicie zniszczone Pompeje, Stabia, Herkulanum.

Jednym z najnowszych potężnych erupcji zaobserwowanych w 1944 roku. Wysokość góry – 1281 m, średnica krateru – 750 m.

Colima (Meksyk)

Nazwa wulkanów (przynajmniej niektóre z nich), wielu z nas wciąż pamięta programu szkolnego, az drugiej strony dowiadujemy się z gazet, na trzecim tylko doświadczonych specjalistów. Colima – chyba najbardziej niebezpieczny i wydajne na świecie. Ostatni raz wybuchł w czerwcu 2005 roku. Następnie kolumna popiołu wyrzucona z krateru, wzrosła do dużych wysokościach (ponad 5 km). Lokalne władze musiały ewakuować mieszkańców okolicznych wsi.

Ten ogniem góra składa się z dwóch szczytów stożkowy kształt. Nevado de Colima – najwyższy z nich. Jej wysokość – 4625 m Uważa się wymarły, a drugi szczyt jest aktywny wulkan .. Nazywa się wulkan de Fuego de Colima – „Ogień Wulkan”. Jej wysokość – 3846 m Mieszkańcy nazywali ją Mexican Vesuvius ..

Od 1576 roku wybuchła ona ponad 40 razy. A dzisiaj, to jest bardzo niebezpieczne nie tylko dla mieszkańców okolicznych miast, ale również dla całego Meksyku.

Galeras (Kolumbia)

Często nazwa wulkanu jest bezpośrednio związane z terenem, na którym górskich. Ale nazwa Galeras nie ma związku z miasta Pasto, znajdującej się w pobliżu.

To jest ogromny i potężny wulkan. Jego wysokość wynosi 4276 metrów. Średnica podstawy – ponad 20 km, a lej – 320 metrów. Znajduje się on w Kolumbii (Ameryka Południowa).

U podnóża tej gigantycznej góry jest miasteczko Pasto. W sierpniu 2010 roku, mieszkańcy musieli być ewakuowani z powodu silnej erupcji. Region ogłoszony katastrofy wysoko. Władze powiatowe Wysłano ponad 400 policjantów tak, że wspiera obywateli.

Naukowcy twierdzą, że w ciągu ostatnich 7000 lat, wulkan obudził się co najmniej 6 razy. I wszystkie wybuchy były bardzo silne. Podczas prowadzenia badań w 1993 roku zginęło sześć geologów w kraterze. W tym czasie rozpoczął się kolejny wybuch. W 2006 roku ludzie z pobliskich wiosek zostało ewakuowanych z powodu groźby silnej emisji lawy.

Elbrus wulkan

Na granicy Karachay-Cherkessia i Kabardyno-Bałkarii, najwyższy punkt Europy i, oczywiście, Rosji – Elbrus. W północnej części Wielkiego Kaukazu, łączy grzbiet boczny. Vulcan Elbrus dwa piki, które mają w przybliżeniu taką samą wysokość. wschodnia część sięga 5621 m, a zachodnią – 5642 m.

Ten stożkowy Stratowulkan. Jego warstw tworzących popiół przepływa tuf lava. Ostatnia erupcja Mount Elbrus zapisane 2,500 lat temu. Z biegiem czasu zajęło jego obecnej formie. Niewielu może pochwalić wulkanów na Ziemi, tak piękne, „klasyczny” formie stożka. Zazwyczaj kratery są szybko niszczone przez erozję. Beauty Elbrus chroni swój płaszcz lodu i śniegu. Nawet w lecie nie schodzić do wulkanu zwanego Minor Antarktyda.

Pomimo faktu, że przypomniał mu o siebie przez długi czas, eksperci obserwują jego aktualnego stanu i stopnia aktywności, nie uważają za wymarły. Nazywają góra „spanie”. Wulkan jest bardzo aktywna (na szczęście, jeszcze nie niszczący). W jej wnętrzu są nadal przechowywane gorącą masę. Oni są „rozgrzane” znany źródeł. Ich temperatura osiągnie +52 ° C, +60 ° C, Przez szparę na powierzchni przenikać gazy siarkowe.

Dziś Elbrus – unikalny obszar naturalny, najcenniejsza wiedza naukowa. W czasach sowieckich nie przeprowadzono badań, a obecnie mieści geofizycznych Laboratorium, najwyższy w Europie.

Popocatepetl (Meksyk)

Jest to największy wulkan w kraju, znajduje się 50 km od stolicy – Mexico City. Dvadtsatimillionny miasto zawsze przygotowany do ewakuacji. Ponadto są tu dwa główne miasta – Tlaxcala de Hikotenkatl i Puebla. Ich mieszkańcy to niespokojny wulkan jest coraz nerwowy. Emisja dwutlenku siarki, pył i kamieni występuje prawie w każdym miesiącu. Tylko w ostatniej dekadzie, wulkan wybuchł trzy razy.

Mauna Loa (USA, Hawaje)

Jest to największa objętość „ognistej góry” Ziemi. Wraz z podwodną część jest 80.000 metrów sześciennych. km! stok południowo-wschodni i górna są częścią Parku Narodowego „Hawajskich Wulkanów”.

Na Mauna Loa Volcano znajduje stacji. Badania i stały monitoring prowadzony jest od 1912 roku. Oto obserwatorium słoneczne i atmosferyczne.

Ostatni wybuch obserwowano w 1984 roku. góra wysokość – 4169 m.

Nyiragongo (Kongo)

Jak już wspomniano, nazwa wulkanów mogą nie zawsze być znane zwykłych ludzi mieszkających w innym kontynencie. Z tej góry nie stają się mniej niebezpieczne. Jej działania są monitorowane przez specjalistów i niezwłocznie zgłaszane zwiększoną aktywność.

Następny na naszej liście – Nyiragongo wulkanu, którego wysokość wynosi 3469 metrów. Znajduje się w centralnej części kontynentu afrykańskiego, w górach Virunga. Wulkan jest uważany za najbardziej niebezpieczne w Afryce. Częściowo jest to związane z więcej gór starożytnych Shaher i Barat. Jest on otoczony przez setki małych stożków wulkanicznych tlący. 40% wszystkich zaobserwowanych erupcji na kontynencie odbywają się tutaj.

Mount Rainier (Stany Zjednoczone)

Nasza lista przegląd kończy stratowulkan znajdujący się w sąsiedztwie Pierce (Washington), 87 km na południe od Seattle.

Rainier jest częścią łuku wulkanicznego. Jej wysokość – 4392 m. Jej górna składa się z dwóch wulkanicznego krateru.

Wprowadziliśmy najbardziej znanych wulkanów. Lista z nich, oczywiście, niekompletna, ponieważ, według naukowców, jedynymi aktywnymi gór istnieje ponad 600. Ponadto, każdego roku na świecie jest 1-2 nowy wulkan.