803 Shares 8452 views

Juniperus Stare Złoto: opis, produktywność i zalecenia dla uprawy

Jakie rośliny nadają się do zdobienia każdy ogród, jednocześnie nie wymagając kompleksową opiekę? Bezpretensjonalny jałowce! Z ich pomocą możliwe jest do realizacji nawet najbardziej skomplikowanych pomysłów, jak jałowiec – połączenie eleganckiej formie, plastyczności i jasnym kolorze! Jedna z najlepszych odmian – Juniper starego złota. Jej złote liście i płaska korona zdobi ogród przez cały rok! Proponujemy zapoznanie się z cechami uprawy krzewów iglastych.


Opis jałowiec

Ten rodzaj przyniósł słynny hodowca z Holandii – Grotendorst cross-chiński i Kozak klasa. To wydarzyło się w połowie ubiegłego wieku.

Jałowiec rośnie powoli chinenzis starego złota i kompaktowy – nawet po 10 lat, a jego wysokość nie przekracza 60 cm szerokości Ale rozprzestrzenia się na liczniku .. Roczne tempo wzrostu około 6 cm wysokości i 15 cm średnicy. Wizytówka w bawełnę – Jego łaska i mało wymagające opieki. I pojawienie się tej odmiany jest bardzo atrakcyjna. Nawiasem mówiąc, według Opis botaniczny gatunku jałowca chinenzis stare złoto, roślina ta może oczyścić powietrze przez patogenne bakterie, a nawet złagodzić ogród owady. W sprzyjających warunkach i odpowiedniej pielęgnacji można ozdobić jałowca ziemi przez setki lat!

Wybór sadzonek

Kupując sadzonka jałowca uwagę na jego stan. Gałązki i igły nie powinien być większy niż suszy. Ponadto, w każdym przypadku, gdy młode rośliny nie powinny być grzyb i pleśń. Sprzedawany materiałów siewnych musi na grudki ziemi, w której rosły.

Uwaga: rośliny uprawiane na sprzedaż w ogrodzie, transport i tolerują przesadzania łatwiejsze niż ich dzikie „kuzynów”.

Wybór lokalizacji dla sadzenia jałowca

Decydując się postawić na miejscu to roślina ozdobna, zwracać szczególną uwagę na wybór miejsca dla niego. Stare złoto kocha obszarów dobrze oświetlone. Posadzone w obszarze o cieniowanie nie jest konieczne, w przeciwnym razie mogą stracić jałowiec jasny złoty odcień i nieopisany urok. Szczególne wymagania w tym krzewów i do gleby. Preferuje podłoża neutralnym lub lekko kwaśnym reakcji.

zasady sadzenia

Tak, że roślina jest dobrze zablokowane, trzeba je sadzić według pewnych zasad. Pierwszy etap polega na przygotowaniu do otworu do sadzenia. Głębokość powinna być rzędu 60 cm. Na dnie wykopu drenującym należy umieścić w grubości 15-20 cm. W tym pokruszona cegła odpowiednie, przesiewa piasku. W warstwie drenażowej powinny być wprowadzane mieszaniny gleby. Aby go przygotować, żeby trzeba zmieszać dwie części torfu i jednej części gleby torfu i piasku.

Śledzić szyjki korzeniowej jałowca, niemożliwe jest, aby pochować. W ciągu tygodni po posadzeniu w ziemi krzew należy obficie podlać. Nie przeszkadzają, a niewielkie zacienienie – tak długo, jak roślina nie w pełni się zakorzenić. Jeśli planujesz grupę jałowce sadzenia należy zachować odległość między młodymi roślinami około 0,5-1 metry.

Juniperus Stare Złoto: Pielęgnacja Opis

Każdy ogrodnik wie, że odmiany jałowca w porze suchej potrzebuje podlewania. Czy to najlepszy sposób, określany jako „nawadniania”, a więc zakład będzie uzyskać wystarczającą ilość wilgoci. Ale uważaj – nadmierna ilość wody może spowodować gnicie korzeni przedstawiciela rodziny cyprys. Młode rośliny wymagają rozluźnienia i płytkie.

Choroby i szkodniki

Podobnie jak w innych „zielonych” mieszkańców ogrodu, jałowiec zastrzeżeniem szeregu chorób. Stanowią zagrożenie dla niego i niektórych szkodników takich jak przędziorka, perniciosus Quadraspidiotus i kiełków mol. Pozbyć się tej plagi mogą pomóc chemikalia „Iskra”, „malation” i „Fitoverm”.

Boi jałowiec stare złoto i rdza. Ta choroba jest trudna do leczenia, ale jest o wiele łatwiej zapobiegać. Aby to zrobić, po prostu nie warto posadzić obok niego roślin owocowych, zwłaszcza czarne porzeczki.

nawożenie

Większość ogrodników nawozów polecają wprowadzać do gleby raz w roku – pod koniec kwietnia – na początku maja. Ważne jest, aby pamiętać, że przeciętny jałowiec Old Gold to lepiej nie suplementacji niż objadać. I nie wszystkie nawozy nadaje się do tej wspaniałej rośliny. Można użyć kompleksów mineralnych, takich jak „nitroammophos”. Stężenie powinno być słabe – 30 g na 1 m? strefie korzeniowej roślin. W żadnym wypadku nie należy stosować nawozu do nawożenia i inne organiczne nawozów azotowych. Natychmiast po wprowadzeniu substancji odżywczych, trzeba podlewać roślinę.

przycinanie

Aby roślina zdobi ogród przez cały rok, to wymaga przycinania. Trzeba usunąć suche, chore i połamane gałęzie. Bądź bardzo ostrożny – zakład odzyska przez długi czas.

Uważa się, że formowanie korony drzew iglastych trzeba lato. Ale w przypadku jałowca stare złoto mogłoby pogorszyć jego stan. Fakt, że roślina jest przycięta w drugiej połowie lata, po prostu nie mają czasu, aby uzyskać silniejszy przed zimnem. Wszelkie fryzura – jesteś poważny stres dla krzakach klasy, ale ponieważ przed odebrać nożyczki, ważne jest, aby upewnić się, że roślina jest zdrowa i gotowa do procedury.

Jeśli zdecydujesz się tworząc żywy płot jałowiec, usunąć wszystkie pędy wystające. To musi być wykonane starannie, ale bardzo ostrożnie. Aby jałowiec szybko przywrócony po przycięciu, należy je przetwarzać preparatów zawierających miedź.

Przygotowania do zimy

Juniper średni Stare Złoto ma wysoką odporność na zimno, toleruje nawet syberyjską zimę. Ale w pierwszym roku po posadzeniu, potrzebuje izolacji. Przed początkiem zimnej pogodzie może być rośliny traktowane torf – tyle 10 cm warstwy. Potrzebne są młode pędy na pokrycie gałęzie świerkowe.

Nawiasem mówiąc, bliżej zimy igły przedstawiciela rodziny cyprys mogą zakupić lekki brązowy kolor. Nie martw się, jest to jedna z cech odmianowych. Juniper wiosna znowu stać się złoty.

Juniperus Stare Złoto: opis aplikacji w projektowaniu krajobrazu

Imponujące igły tej niesamowitej fabryki kontrastuje z jasnym emerald liści roślin ogrodowych. Dlatego też bardzo często wykorzystywane w dekoracji krajobrazu. Nawiasem mówiąc, nie tylko posadzone w różnych kompozycjach, jałowiec wspaniałym wyglądem i jednym sadzenia. Wolnostojące krzewy ozdobić trawników. Stare złoto uroczo wygląda jak żywopłoty.

Niskorosłość jałowiec stare złoto pozwala na jego stosowanie w tworzeniu alpejskich wzgórzach i ogrodach skalnych. Ale to nie jest konieczne, aby skupić się na tym buszu, to jest po prostu oddać się kompozycji estetyczny wygląd.

Jako sąsiedzi jałowca pasuje tymianek, skalnica, mszywioły. Połączenie z dobrym wyglądem i innych drzew iglastych. Kompozycja z żółtym i pomarańczowym spirea przekształcić ogród w raj! Ale bujna kultura obok jałowca nie dogadać. Odmówić wartości sadzenia obok krzaków delikatny róż, powojników i piwonii.

Innym ciekawym sposobem zastosowania jałowca – krajobrazu tarasy i dachy, balkony i loggie. Rozwijać go w takich przypadkach możliwe jest w dużym pojemniku.

Ciekawostką

A igły i gałęzie jałowca są trujące, więc na zdrowie ludzi, mogą być odbierane przez poważne niebezpieczeństwo. Zaakceptowanych do przycinania jałowca starego złota, ziemi lub opieki nad nimi, trzeba być ostrożnym. A jeśli sok jałowiec dostał na błonach śluzowych, należy jak najszybciej przemyć je dużą ilością wody!