669 Shares 3099 views

Wrażenie kawy: zasada działania

Wrażenie kawy jest dobrze znanym sposobem oczyszczenia ciała od niepamiętnych czasów. Używali go w starożytnym Egipcie. Enema z kawą usuwa toksyny, czyści wątrobę i pęcherze żółciowe. Po zastosowaniu kursu następuje szybka normalizacja masy ciała, ponieważ ciało jest oczyszczane z nadmiaru.


Pochodzenie lewatywy kawy

Odrodzenie tej starożytnej metody oczyszczania ciała nastąpiło w czasie II wojny światowej. W szpitalach w Niemczech brakowało środków przeciwbólowych, aby złagodzić cierpienie rannych. Lekarze pracowali przez wiele dni, aby nie upadać, i być mniej lub bardziej wesoło, ciągle pili kawę. Pielęgniarki w szpitalach zaczęły używać napoju, aby umieścić enemy na rannych. Po zabiegach pacjenci poczuli się lepiej.

Po wojnie niemieccy naukowcy zbadali tę metodę i stwierdzili, że lewatywa kawy pomaga oczyścić wątrobę żółci. Tak więc, toksyny są usuwane z organizmu.

Ale takie enemasy stały się sławne dzięki terapii Maxa Gersona. Walczył o życie ciężko chorych. Zasadniczo ludzie cierpiący na onkologię. Lekarz był w obliczu faktu, że jego leczenie nie zostało wchłonięte w odpowiednim stopniu. Wszakże ciało pacjenta zostało zatrute produktami rozpadu guza. Musiało to być czyste. Węzły kawy, według Gersona, skutecznie chroniły pacjentów przed toksynami. Dzięki temu ciało zaczęło wchłonąć przepisaną terapię.

W jakim stanie pomóc?

Węzły do kawy służą do detoksykacji ciała, w celu uniknięcia i utrzymania wątroby i jelit w tonie, w celu zmniejszenia ciężaru.

Stosowanie takich procedur pomaga złagodzić objawy następujących chorób:

 • Padaczka;
 • Migrena;
 • Alergie;
 • Choroby onkologiczne;
 • Fevers;
 • Naruszenia w obszarze seksualnym;
 • Sepsis.

Dlaczego biorą kawę

Leczenie jakiejkolwiek choroby najlepiej zacząć od oczyszczania organizmu. Pamiętaj, z jakimi trudnościami stoi Max Gerson. Skuteczne leczenie nie przyniosło rezultatów. Przecież ciało było stale zatrute. Wątroba osłabionych pacjentów nie była w stanie poradzić sobie z samą myciem. Więc potrzebuje pomocy. W tym celu zaleca się trzymanie wacików do kawy.

Terapia z niezwykłym napojem ma działanie przeciwbólowe i łagodzące.

Mechanizm wpływów

Jak działa enema kawy? Jaka jest jego skuteczność? Podczas wystawiania lewatywy kofeina jest pochłonięta przez jelito grube i przenoszona bezpośrednio do wątroby. Tutaj powoduje uwalnianie żółci i toksyn. Ten ostatni wychodzi z dużą ilością kału. To oczyszcza krew. Zwiększono ilość formacji w organizmie przeciwutleniaczy, które neutralizują toksyny.

Picie filiżanki kawy nie może zastąpić lewatywy. To powinno być znane. Kofeina z zastrzyku wchodzi do układu żylnego, omijając żołądek.

Procedura sprzyja rozszerzaniu się przewodów pęcherzyka żółciowego i wątroby oraz oczyszczaniu krwi. Szybko usuwa z organizmu stagnację żółci i toksyn. Należy zauważyć, że ulga u pacjentów przychodzi w ciągu 15-20 minut.

Niekorzystne skutki terapii

Aby lepiej oczyścić wątrobę, pacjent powinien leżeć po prawej stronie podczas lewatywy. W tej pozycji żyła mesenterryczna wchłania kofeinę lepiej. Substancja natychmiast wchodzi do wątroby i pęcherza żółciowego, powodując wypływ toksyn.

Na początku leczenia może wystąpić:

 1. Skurcze w układzie trawiennym, jako zakończenia nerwowe są podrażnione.
 2. Ze względu na przemieszczanie się żółci w jelitach, uwalnianie gazów może rozpocząć się. Objawy te wskazują, że w worku żółciowym występuje praca.
 3. Czasem, gdy jest lewatywa do kawy, część żółci wchodzi do żołądka. Objawami tego procesu są nudności i wymioty. Aby wyeliminować objawy, zaleca się pić często, ale w małych ilościach, herbatę miętową w celu uwolnienia żółci.

Jak często potrzebujesz enematów?

Regularność procedur zależy od kondycji osoby. Tak więc, na przykład, dr Gerson, zaleca się karmienie lewatywy co 4 godziny, czasem częściej. Należy jednak pamiętać, że zalecił on poważne postępowanie onkologiczne.

Istnieją ograniczenia dla tego kursu:

 • 3 plamy w ciągu dnia, jeśli dana osoba poddawana jest chemioterapii;
 • 2 zastrzyki (20 ml płynu zmieszanego z bulionem rumianku) – pacjenci z kolostomią.

Jeśli istnieje pozytywny efekt, enemy zaczną być wprowadzane co trzy godziny. Następnie ciało sama powie, kiedy będzie wymagało zabiegu.

Często w celu utraty wagi stosuje się wanienkę kawową . Podczas oczyszczania ciała osoba pozbywa się szkodliwych substancji. Jego system normalizuje funkcjonowanie. Dzięki temu efekty uzyskują lepsze wchłanialne substancje, przyspiesza metabolizm. Na tym tle pozbywasz się nadmiaru kilogramów.

Jednak osoby odchudzające zaleca się uciec się do tego wydarzenia nie więcej niż 2-3 razy w ciągu miesiąca.

Przygotowanie do przyjęcia lewatywy

Przed rozpoczęciem procedury należy przygotować dogodne miejsce, aby ją skonfigurować. Może to być kanapa lub materac na podłodze. Należy zauważyć, że powierzchnia kanapy powinna być pokryta wodoodporną szmatką. Głowa pacjenta powinna być umieszczona na wysokiej poduszce.

Gruszka do zastrzyku jest zawieszona z tyłu wysokiego krzesła lub przymocowana do specjalnego statywu.

Więc, aby otrzymać uzależnienie od kawy, musisz przygotować:

 • Poduszka pod głową;
 • Plaid, aby nie było zimno;
 • Godziny (lewatywa trwa 15 minut);
 • Ręcznik;
 • Wazelina;
 • Styropian lub poduszka grzewcza;
 • Statyw lub krzesło zabezpieczające gruszkę;
 • Cewnik (jeśli u pacjenta występuje hemoroidy);
 • Metalowy pojemnik do przygotowania roztworu.

Przyjęcie lewatywy

Początkowo należy przygotować rozwiązanie. Zastanów się, jak przygotować płyn do procedur, takich jak wraki do kawy.

Przepis na rozwiązanie:

 1. 240 ml koncentratu kawowego miesza się z 240 ml wrzącej wody.
 2. Następnie rozcieńczyć do temperatury ciała wodą destylowaną tak, aby objętość cieczy osiągnęła 1 litr.
 3. Otrzymany roztwór należy odfiltrować. Nie powinna zawierać ziaren kawy zmielonej.

Techniki prowadzenia

Zastanówmy się, czy Twój wybór koncentrował się na takim zdarzeniu, jak na wylewanie się kawy , jak wykonać procedurę.

Aby zapewnić korzyści dla ciała, zapoznaj się z techniką postępowania:

 1. Nie zaleca się lewatywy na pusty żołądek. Dlatego rano przed zabiegiem musisz jeść trochę owoców, aby ciało zaczęło działać.
 2. Roztwór wlewa się do gruszki. W celu uwolnienia pęcherzyków powietrza należy odprowadzić niewielką ilość płynu przez rurkę.
 3. Zdolność do oddawania moczu jest ustalona na krześle lub na wysokości około 50 cm.
 4. Końcówka probówki jest rozmazana galaretką naftową.
 5. Pacjent leży po prawej stronie, a jego kolana zgięte do brzucha. Z głębokim oddechem smarowana rurka jest wkładana do odbytnicy do głębokości 12-20 cm. Powoli wlewa się do odbytnicy.
 6. Pacjent powinien się zrelaksować i oddychać głęboko, tak aby ciecz przechodziła w miarę możliwości.
 7. Zaleca się utrzymywanie lewatywy około ćwierć godziny. Kofeina jest wchłaniana przez 10 minut, przez 15 minut krew z kofeiną, która przechodzi przez wątrobę raz na trzy minuty, oczyszcza żółć 5 razy.
 8. Jeśli pacjent nie może utrzymać roztworu wewnątrz, należy lekko obniżyć żarówkę, aby zmniejszyć ciśnienie, a następnie podnieś ją ponownie.

Dodatkowe zalecenia

Podczas zastrzyku lewatywa pacjent może rozwijać skurcze jelit. Są najczęściej związane z podrażnieniem jelit lub anormalną techniką lewatywy.

Dlatego przede wszystkim należy upewnić się, że wszystko zostało zrobione poprawnie:

 1. Głębokość lewatywy wynosi nie więcej niż 20 cm.
 2. Temperatura roztworu nie przekracza temperatury ciała pacjenta.
 3. Gruszka jest usytuowana na wysokości nie większej niż 50 cm.
 4. Roztwór płynie powoli przez rurkę.

Jeśli wnęki do kawy są przeprowadzane prawidłowo, a pacjent jest torturowany przez skurcze, można skorzystać z takich środków:

 1. Dobrze ciepły cieplej, wsadził żołądek. Ma korzystny wpływ na podrażnienie w jelitach.
 2. Aby usunąć skurcze, można przerwać wprowadzanie roztworu kawy. Zrób lewatywkę rumianku. Trzymaj 5 minut. Wróć do kawy.

Po wykonaniu procedury wszystkie narzędzia należy dokładnie wymywać używając detergentów do zmywania naczyń, a następnie spłukać roztworem nadtlenku wodoru wodą destylowaną.

Istnieje kilka znanych sposobów osiągnięcia lepszego efektu i usuwania skurczów podczas procedury:

 1. Dodanie potasu do roztworu kawy. Składnik jest mieszany w kilku pierwszych procedurach. Przy lewo przyjąć 2 łyżeczki. Ten środek pomoże złagodzić skurcze i zwiększyć odpływ żółci.
 2. Zmniejszenie dawki. Zrób mniej roztworu nasyconego lub wlać tylko jego część.
 3. Dodatek oleju rycynowego. Substancja jest używana, jeśli drugie lewatywa nie daje pozytywnego efektu. Olej rycynowy nie powinien być stosowany częściej niż raz dziennie. Jeśli w przewodzie jelitowym występują jakieś choroby przewlekłe, nie można zrobić więcej niż dwóch drożdży z rzędu.

Kiedy wzdrygasz się, możesz wykonać następujące czynności, aby zachować roztwór kawy:

 1. Pozostawić rurkę, aby gazy mogły swobodnie wyjść.
 2. Wykonaj przed wlewem kawy zwykłą wodą lub rumiankiem.
 3. Rankiem przeprowadzić procedurę w dwóch etapach. Po pierwsze, wypuść część kawy do czyszczenia. Następnie umieścić pełny lewatywy dla zalecanego czasu. W takim przypadku należy przygotować nieco większą ilość roztworu.
 4. Przed zabiegiem przyjmuj lek "Pancreatin", który pomaga rozkurczać.

Przeciwwskazania

Metoda oczyszczania przez wąsy kawowe jest uważana za bardziej prawdopodobny środek medycyny tradycyjnej. Oficjalna opieka zdrowotna odnosi się do tej metody detoksykacji z dużą ostrożnością. I to nie jest zaskakujące. Wszakże procedury mają przeciwwskazania. Jeśli nie zostaną one wzięte pod uwagę, wówczas plagi kawy mogą prowadzić do negatywnych konsekwencji.

Przeciwwskazania i nieprzyjemne komplikacje:

 1. Rozwój uzależnienia. W wyniku częstych enem, praca muskulatury w jelicie może zostać zakłócona.
 2. Kofeina nie zawsze ma pozytywny wpływ na serce i ciśnienie krwi.

Chociaż z enemami substancja wnika do wątroby przez układ żylny, jego penetracja do tętnic jest również możliwa. Dlatego też pacjenci z nadciśnieniem tętniczym i pacjenci cierpiący na choroby serca powinni powstrzymać się od tych procedur lub jak najdokładniej je prowadzić.

Opinia ludowa

Postawa ludzi na to wydarzenie jest dość niejednoznaczna. U wielu osób nieodparty śmiech powoduje taką procedurę, jak zastrzyk kawowy. Świadectwa pacjentów, którzy doświadczyli tej procedury, wskazują, że ulga (u chorych na raka) występuje po około 15-20 minutach. Są mocne strony, ból się zmniejsza.

Niewłaściwa okazała się procedura i proces utraty wagi. Wiele młodych kobiet ucieka się do tej metody utraty wagi. Wskazują również korzystne wyniki.

Nie zapominaj jednak, że oficjalna medycyna nie rozpoznała jeszcze tej metody oczyszczania organizmu. W konsekwencji nie został w pełni zbadany. Dlatego też, stosując te środki, dokładnie monitoruj ciało i skonsultuj się z lekarzem wcześniej.