87 Shares 3723 views

Griboedov A. S. „Biada z Wit”: Podsumowanie po rozdziale

Aleksandr Siergiejewicz Griboedov, niestety, napisał tylko jedno dzieło – „Biada z Wit”, rymowania luz i … stać się klasykiem. Praca jest oryginalna: łączy on wraz z klasycznych elementów komediowych i dramatycznych funkcji. Dyplomata Griboyedov był nie tylko wykształcony, ale także bardzo utalentowaną osobą. W szczególności, doskonale wiedział 6 języków. Ja osobiście zapoznał się z Aleksandrom Sergeevichem Pushkinym i przyszłego Grudniowiec Vilgelmom Karlovichem Kyuhelbekerom. Zakładając, że los dyplomaty, jak wiadomo, tragicznie przerwany w Teheranie, możliwe jest, aby powiedzieć o proroczym tytuł utworu – „Biada z Wit”. Streszczenie rozdziałów tej pracy to esencja tego artykułu.


Krok 1: W domu Famusovs

Pierwszy akt wprowadza nas w Sofey Famusovoy, 17-letniego romantyczną dziewczynę w wieku małżeńskim. W przeddzień spędziła całą noc w miłym rozmowy o sztuce z Aleksiejem Stepanowicza Molchalin, przekład pan z Tweru do Moskwy. Młody wspinacz ma rangę kolegiaty oceniającą, ale faktycznie czekał na jako osobisty sekretarz. Tutaj widzimy pana domu, Paul Afanasevicha Famusov, dżentelmen, wdowiec, homebody, z przekonania – żarliwym konserwatywne. Komponowanie Griboyedov „Biada z Wit” natychmiast skupia uwagę na hipokryzję tego znaku. Wychwalając jego cnotę, jest on prawie w tym samym czasie przylegającej do pokojówki Liza.

Przez Famusov pochodzi Aleksander A. Chatsky przyjaciel z dzieciństwa Sophia. On jest zakochany w dziewczynie, z którą kiedyś związany pierwsze uczucie jest odwzajemnione. Ale Sophia, po przeczytaniu powieści i dofantazirovat blady obraz Molchalin do duchowego piękna jest więcej niż cool z nim.

Krok 2: Dyskusja Famusov i Chatsky

Drugi akt rozpoczyna się dialog Famusov i właściwego urzędnika Pietruszka. Ten pan mówi o moskiewskich filarów społeczeństwa, planuje spotkać się z nimi i zobowiązuje sługę, aby nagrać swoje myśli o tym, kim iść. W rzeczywistości, planowanie bezczynność patriarchalny lew społeczna Moskwie wprowadza nas „Biada z Wit”. Streszczenie rozdziałów ponownie pokazuje nam Chatsky. Tym razem, powodując wizytę rozpoczyna rozmowę z Famusov z zamiarem zapytać rękę i serce jego córki. Ojciec nie jest w zachwycie małżeństwa z osobą w posiadaniu 400 dusz (jego narzeczony idealny – właściciel 2000 dusz, zdolności umysłowych – nie liczą), więc dyplomatycznie odmawia Aleksandru Andreevichu: „Idź i Serve” Ostra na Chatsky język odzwierciedla to oczywiste lunging frazy catch, pokazując różnicę między czasownikami „aby służyć” i „płowy”.

Krok 3: Denial of Sophia, rozmowa z Molchalin

Trzeci akt rozpoczyna się wyjaśnieniem Aleksander Andriejewicz miłości Sophia. Ale ona odmawia mu, wyznając swoją miłość do Molchalin. Oszołomienie Chatsky nawet przeważa nad rozczarowanie. Zna poślednie charakter ubóstwa i umysł tego ostatniego, który w rzeczywistości, konsekwentnie, i ukazuje nam „Biada z Wit”. Streszczenie rozdziałów zmniejsza dodatkowo w wymowny dialogu dwóch młodych mężczyzn, dwóch antagonistów. Asesor kolegialny przewlekle przeciętne, ale wygląda na karierę, na podstawie wizyt w „prawo ludzi”, a także – w „umiar i dokładności.” Chatsky inteligentny, uszczypliwy, reaguje na przeciwnika, jak zawsze, „gwóźdź w głowę.” Wierzy samą usługę główną, ponieważ szeregi są drugorzędne „szeregi ludzi są” on nie jest skłonny do schylać do kariery w przedniej części uprawnień, które są, bo „ludzie mogą popełniać błędy.”

Krok 4: Piłka w Famusovs

Zgodnie z regułami gatunku komedia, izolacja ustawia w czwartym akcie. W Famusovs piłki. Ironicznie opisuje goście Moskwy arystokracji „Biada z Wit”. Synopsis głowami nas zna z ciągiem wspaniałych bohaterów. Skalozub Siergiej Siergiejewicz – jest również kandydatem do ręki i sercu Sofii, młody pułkownik, dowódca pułku Novozemlyanskogo muszkieterowie. On jest jednym z klasycznych elit wojskowych: bogaty, głupi i zdecydowany. On gardzi „Księgi Mądrości”, handlowy i myśli: próbuje zrobić karierę, nie uczestnicząc w walkach. Bestolku natomiast skandalicznej REPETILOV, jej elementem – i paliwo starcia między ludźmi i trzymać się z dala. Przez Famusov pośpiechu i inni wiedzą: Księżniczka z sześciu córek, Prince Tugouhovsky. To głęboko spiritless, bez zasad ludzie, zamknięta w swoim kręgu przyjaciół, w ich kasty. Ich tępe ataki Chatsky żartobliwie odpowiada, nie tylko mądry, ale genialny. W odwecie za arystokratów zadeklarować go insane „przez naukowców.”

Sophia unika Alexander Andriejewicz, więc gdy ujrzał ciemną sylwetkę młodego człowieka, uważając, że Chatsky, ukrywając się za filarem, a także wysyłać do celów do jego służącej, Lisa. Ale myliła, było MOLCHALIN. Widząc Lisa, kelner mówi jego miłość do niej. Relacja jest głupcem Sophia wyjaśnia swoją „przebiegły taktyczny”. Jak na ironię, to słychać i Sophia i Chatsky. Przez Sophia wreszcie przychodzi oświecenie. Nagle pojawia się ojciec z sług. Molchalin wyrzucony, a ojciec Zofii obiecał wysłać we wsi koło Saratowa, do ciotki. Chatsky ostatecznie złudzeń, pozostawia arystokratyczny Moskwa.

wniosek

Dlaczego jego gra poeta-dyplomata nazywa w ten sposób? Podstawą jej historii jest dramatyczny konflikt bohatera – Chatsky, człowieka przyszłości, a arystokratycznego społeczeństwa Moskwie, gdzie króluje puffer i Famusovs. Ten dynamiczny ludzie, chętni do przedstawienia działań i bezdusznej obcą kupiecką szlachtę do takiego stopnia, że deklarują go do szaleństwa. Ponadto Chatsky fiasko i osobiście: kocha Sofyu Famusovu że woli niskie oszustwa Molchalin. Prace autora języku – dynamiczny, zabawa, komedia. Spektakl a dziś jest źródłem aforyzmów.