214 Shares 4862 views

Konie arabskie – darem Najwyższego

Na świecie istnieją tylko trzy orientalne Koń: pełnej krwi angielskiej, arabskiej i Akhal-Teke. Pojęcie „czysty” i „rasowy” – dwa zupełnie różne w hodowli koni. Rasowy, można wywołać żadnego konia, który ma nienaganną pochodzenie, ale rasowy tylko jeden, który należy do trzech wyżej wymienionych gatunków. Arabian rasy jest taka, że nie pozwala wpływ każdej innej krwi. Światowa Organizacja od koni arabskich niestrudzenie dba i troszczy się o zachowanie czystości rasy.

Konie arabskie pojawiły się na Półwyspie Arabskim. W tych dniach niezgody i stałych małych i dużych wojen konia wymaga szczególnej wytrzymałości i szybkości. Dlatego, koń, posiadający te cechy był na wagę złota. Te cechy są uprawiane, a właściciele starannie monitorować czystość krwi. Do reprodukcji wybranych tylko najlepszych przedstawicieli tej rasy. Ponadto, Arabowie mieli niemal ludzką inteligencję. I traktować je koczowniczych Beduinów, jako członkowie jego rodziny karmiono lepiej niż gospodarstwa domowe, ukrył się w swoim namiocie, holili i pielęgnować. Nic dziwnego, że rasa koni arabskich stała elita w naszych czasach: o sposób jej powstania sięga wiele wieków i przez cały czas trwania tych stuleci skałę strzeżonego przez obcą infuzji krwi. Na początku to było zrobione ze względów bezpieczeństwa osobistego, a następnie dla zachowania rasy. Stosunkowo niedawno arabskie konie rasy stał się podstawą do opracowania nowych ras: angielskim, rosyjskim lippitsan konia konia, Percheron, Barbary, etc.

Istnieją różne opinie na temat podłączenia koni arabskich i Akhal-teke. zewnętrznie, to koń jest bardzo podobna. Niektórzy twierdzą, że Akhal-Teke pochodzą od Arabów, inni wręcz przeciwnie. Uważa się, że przodkowie byli jeszcze powszechne, zważywszy, że ludy koczownicze skrzyżowane ścieżki, ale formacja skał przebiegała równolegle. Charakterystyczne cechy skał Arabszczyzna szerokich nozdrzach wklęsły profil i „łabędzia szyja” (Jednak Ahaltekes mieć również taką szyję). Jego przedstawiciele mają unikalną strukturę szkieletu: mają 1 kręg lędźwiowy, 1 żebro i ogon kręgi 2 mniej niż pozostałe koni. Ponadto, mają unikalną strukturę ogona, który jest podniesiony powyżej lędźwiowych i w prądzie kierowca zamyka tył. Mówią, że w dawnych czasach Beduini specjalnie masowane źrebiąt kręgów ogonowych do ogona przybrał formę sułtana, a następnie zabezpieczone w tej cechy rasy.

Arabowie uważają, że ich koń – to dar od Boga. Istnieje legenda, że Bóg chciał stworzyć zwierzę tak szybko jak wiatr, i pociągnął go wraz z wiatrem na ziemi prosto z ich rąk. Rzeczywiście, w wyścigu koni arabskich jakby latające nad ziemią, są bardzo łatwe i sprawne funkcjonowanie. Według innej legendy, te konie pochodzą z siedmiu klaczy, którzy mimo głodu, wrócił do Mahometa w swojej pierwszej rozmowy, podczas gdy inne nadal pić. Czy to nie wyjaśnia ich niesamowitą poświęcenie dla ludzi. Konie arabskie obdarzony zdolność do ochrony właścicieli przed złymi duchami. Wewnątrz znajduje się kilka ras rodzin, z których trzy – rdzeń. Rodzina kohlani dominującą jakość. Arabowie mogą mieć również cztery zewnętrzne: siglavi, koheylan, hadban, siglavi-koheylan. Głównym kolor – szary, ale są inni – zatoka, czerwony.

Długa żywotność oraz specjalny płodność – nawet niektóre cechy koni rasy arabskiej.

Na konia arabskiego jest prawdopodobnie najbardziej przyjazny charakter wszystkich czystej krwi. Akhal-Teke, na przykład, jest bardzo ostrożny i arogancki, nie ufa obcym, a Arabowie chętnie komunikować się z ludźmi, którzy mogą zajrzeć do kieszeni w nadziei, przewidzianą dla nich, że szarpie. I dobrze dogadują się z dziećmi, więc są one wykorzystywane w konkursach dla dzieci. Krótko mówiąc, to nie jest po prostu drogie zabawki, kluczową kwestią prestiżu i pieniędzy, jest prawdziwym przyjacielem.

Arabian rasa koni jest na wagę złota, a to nie jest metafora. Niskie, suche, mocne, pełne wdzięku, przedstawiciele tej rasy może kosztować kilka milionów dolarów. konie arabskie, zdjęcie pokazuje, że ich wysokie i szlachetne pochodzenie, najdroższą na świecie.