140 Shares 3577 views

Szkło czujnik przerwy: schemat, zasada działania, montaż

System alarmowy włamań obejmuje czujniki, które monitorują bezpośrednio strefę ochronną, a następnie przesyłania sygnału na panelu. Te ostatnie już przetwarza dane, za pomocą mikroprocesorów i instruuje działania. Może to być alarm dźwiękowy lub automatyczne wybieranie w służbie bezpieczeństwa. Elementy są połączone w strefach i kontrolować tylko określony obszar. Czujnik ruchu i stłuczki może być jednym i tym samym urządzenie do śledzenia zmian dźwięku i temperatury. On jest ustawiony na nagłe wahania temperatury, a nie stopniowo, tak fałszywe alarmy są wyłączone.


W zależności od wydarzeń, które mogą wywołać alarm, czujniki wyróżniają następujących typów:

 • ruch;
 • otwarcia;
 • Czujnik pęknięcia szkła;
 • drgań;
 • dotyk lub podejście;
 • przyciski paniki.

Wszystkie czujniki mogą być łączone lub połączone. Detektory mogą być podzielone i przekazywania sygnałów. Są bezprzewodowego i przewodowego. Pierwszy wciąż noszą nazwę kanału radiowego. Przewodową energia elektryczna jest dostarczana przez pętlę dwuprzewodowej lub detektory 4-przewodowe wyposażony energię zasilania od zespołu. Istnieje również system, w którym mikroprzełącznik otwiera kontakty, po czym sygnałem alarmowym.

typy

Detektor (czujnik), stosowane w zakładach zbicia szkła do wykrywania sabotażu i nieautoryzowanym dostępem. System wysyła alarm lub dokonywania dźwięk. Rodzaje takich czujników zależy od zasady ich działania.

mogą wykazywać następujące zmiany:

 • Zgłoś integralności okiennej za działanie mechaniczne. W tym celu zaprojektowany elektrycznym detektorów.
 • Wahania powierzchni szkła przez działanie mechaniczne. Ten czujniki piezoelektryczne lub wstrząs dostawy.
 • Wahania na fale dźwiękowe o częstotliwości dźwięku przerwę. Ten akustyczny czujnik zbicia szkła.

electrocontact

Taki czujnik jest zamocowany bezpośrednio na szkło i może mieć postać drutu lub małej części metalowej folii. Przez to urządzenie odpowiednich prądu. Czujnik jest wyzwalany przez zaburzenia elektryczne obwodów, w przypadku uszkodzenia integralności elementu przewodzącego.

Wraz z rozwojem bardziej zaawansowanych detektorów, ten typ jest rzadko używany. Wynika to z faktu, że ten element na szybie natychmiast przyciąga wzrok, to nie można ozdobić, a koszt produkcji i montażu są bardzo wysokie. Schemat czujnik stłuczki jest przedstawione w dalszej części artykułu.

akustyczny

Takie detektory są aktywowane, gdy ich elementem czujnik reaguje na fale dźwiękowe, których częstotliwość jest podobny do dźwięku tłuczonego szkła. Leży w fabryce. Takie urządzenia mają silne czułości i możliwości dokładnego chwytania widmo niektórych dźwięków. Zaletą tego typu jest to, że bezprzewodowy czujnik zbicia szkła.

Do tej pory jest to jeden z najbardziej popularnych elementów zabezpieczających. Wszystko ze względu na fakt, że są one łatwe i szybkie w montażu. Można to zrobić w pomieszczeniu na każdej powierzchni pionowej lub suficie.

piezoelektryczny

szkło przerwa czujnik tego typu wykrywa te wibracje, które powstają, gdy okno utraty integralności. Elementy piezoelektryczne wewnątrz jednostki, złapać minute drgań mechanicznych, pochodzących ze szkła i przekształcić je w sygnał elektryczny. Czujnik taki jak obwód elektryczny umieszczony jest bezpośrednio na powierzchni. Nie jest możliwe, aby używać go na dużych obiektów lub budynków, w których niestandardowa architektura.

funkcje

Głównym zadaniem czujnika szkła pęknięcie jest karmić słyszalny sygnał , gdy powierzchnia obiektu chronionego rozwiązania. Urządzenie posiada wiele programów, które pozwalają uniknąć fałszywe wyzwalanie hałasu w pomieszczeniach. Pozostawić do przeprowadzenia specjalnych dodatków:

 • urządzenie do niezgodnej z prawem czujnika otwarcia powłoki śledzenia;
 • Tryby testowe;
 • regulacji czułości.

Wybór detektora

Czujnik Zakup zaskakujące nie tylko dla jego cech i funkcji, ale także producent. Produkować podobne aspekty alarmu w wielu krajach, więc rynek jest pełen nie tylko krajowych, ale także zagranicznych modeli. Różnicę widać dopiero z głęboką uwagę. Na przykład, niektórzy producenci zagraniczni nie mogą być brane pod uwagę przy rozwoju takich projektów okien, które powstały w czasach sowieckich.

Mają kilka cech:

 • drewno w czasie mogą być odkształcone, co przekazuje fale potłuczonego szkła nie są jak nowoczesnych okien z tworzywa sztucznego;
 • drewniane okna ma małe wielkości okna, co również wpływa na dane akustyczne;
 • Typowe wzory mają określoną grubość szkła;
 • montaż szyby w otworze realizowane za pomocą listew szczeliny uszczelniono kitu, który ostatecznie traci plastyczność i zniekształca dźwięku w przerwie;
 • szkło, który służył ponad 10 lat i posiada w swojej strukturze, zadrapania i różne nieprawidłowości, które są spowodowane przez zjawiska naturalne.

Funkcje i cechy nowoczesnych czujników domowych nie są gorsze od zagranicznych analogów. W każdym przypadku wytwarzanie umożliwiają uproszczenie pewnych czynników, takich jak pomieszczenia. Koszt i montaż detektorów zagranicznych w niektórych przypadkach znacznie więcej.

montowanie

Instalacja szkło czujnik przerwa od innego typu ma swoje różnice, ale ważne wymagania pozostają. Najważniejszym z nich jest prawo wyboru miejsca instalacji.

 • Czujnik musi być umieszczony w szklanej widoczności strefy chronione, a jej mikrofon należy przesyłać bezpośrednio do obiektu.
 • Odległość od obiektu powinna być mniejsza niż 3,6 m. Nawet jeśli tester, by sprawdzić, czy system działa i w większej odległości, nie ma gwarancji, że urządzenie będzie złapać dobrą jakość dźwięku przy zmianie akustyki pomieszczenia.
 • Zasłony na okna może uniemożliwić prawidłowe działanie elementu. Dlatego pożądane jest, aby ustawić się za zasłonami oraz w bliskim sąsiedztwie.
 • Odległość od podłogi powinna wynosić co najmniej 1,8 m.
 • Nie próbuj montaż detektora na tej samej ścianie, gdzie chronionego obiektu.
 • praca czujnika nie będzie skuteczna w miejscach o wysokim poziomie hałasu.
 • Okresowo sprawdzać na wykonanie elementu, tworząc fałszywe hałasu.

Testowanie czujki

Upewnij się, że urządzenie jest prawidłowo ustawiony, będzie pre-kontroli. Czujniki szkła break, którego zasada opiera się na wrażliwości na hałas o określonej częstotliwości, sprawdź specjalnego urządzenia – tester. Operacja jest uważany za pozytywny, jeżeli trzy kolejne razy urządzenie reaguje na tester. Jeśli nie, należy zmienić lokalizację lub usunąć obiekty zakłócające (zasłony, draperie).

Gdy chcesz, aby chronić kilka okien, tester musi być umieszczony w drugim końcu okna detektora. Przy wysokim lub odwrotnie, brak wrażliwości elementu można go wyregulować.

Tak, zorientowaliśmy się, które są czujniki zbicia szkła zasada działania. Teraz wybór należy do Ciebie!