290 Shares 4373 views

sos żurawinowy do mięsa. Spicing drugie dania

Żurawinowy sos do mięsa … Ten tytuł natychmiast budzi skojarzenia z pysznym sosie lekko pachnące. To jest dobre w połączeniu z miękkim kawałkiem cielęciny lub schab. W dawnej Rosji była ulubionym żurawiny odmiany jagód i miska pełna żurawiny, stanęła na stole i w domach bogatych z pieniędzmi, a także w domach zwykłych ludzi. Wiele potraw i napojów nawet na świąteczny stół przygotowany z żurawiny.


Jagody żurawiny zawierają dużo kwasu benzoesowego, to ze względu na jego długi okres przydatności do spożycia. A jednak – to skarbnica minerałów: potasu, manganu, kwas askorbinowy i witaminy A. Starożytni ludzie wiedzieli – żurawina najlepszym lekarstwem na beri-beri. To właśnie te jagody dała słaby i chory, licząc na szybką poprawę.

W szwedzkiej kuchni jest danie jest sos żurawinowy. Przepis jest stosowany wszędzie i jest niemal powszechne. To oni wypełnione prawie wszystkich potraw, począwszy od mięsa, a kończąc cukierniczych pikantne wypieki. Ten wyjątkowy suplement, który zdobią zarówno słodki stół, i jest idealny dla różnorodnych dań mięsnych i rybnych.

sos żurawinowy – przepis z przyjemnym uzupełnieniem żywności nie jest trudne, wszystkie składniki są nam znane, i ugotować – przyjemność.

Weź Umyte jagody i blender przekształcić w delikatnym sosie. W skład receptury „żurawiny sosu do mięsa” obejmuje skrobię i miód, ocet i bulion, ale w kolejności. Sos żurawinowy dodać miód naturalny płynny i ocet jabłkowy cydr, tu jest uzupełniany z bulionem i umieścić to wszystko na talerzu. Niewielka część schłodzonego skrobi bulionu zostawić go, aby zapewnić dodatkową sos wytrzymałości.

Kiedy nasza żurawina puree będzie bardzo gorący, dodać skrobię, wstępnie wymieszać z pozostałościami bulionu. Wymieszać masę jak zaparzyć skrobi, doprowadzić sos do wrzenia i gotować przez pięć minut. Sos będzie podkreślać naturalny smak ryby, ale jest szczególnie dobre dla kur i posiłki na bazie wieprzowiny. Pamiętaj, że służy tylko do ostuzhennoy formularza. Uwaga dla tych, którzy lubią słodkie: jeśli zamiast bulionu w puree dodać wody, okazują wspaniały sos cukierniczej.

Jest to kolejny wielki żurawinowy sos do mięsa, ale tylko z dodatkiem wina stołowego. Musimy funt rozmrożonych lub świeżych żurawin, dwie godziny. Cynamon, art. Skrobia łyżka 100 ml wina dobre tabela według własnego uznania, 150 g cukru i 200 ml wody.

Żurawina dodać wody i umieścić w ogniu. Gdy mieszanina wrze wysłać go cynamonu i cukru, gotować 3 minutach wyjąć z ciepła. Teraz włącz blender. On włączyć sos żurawinowy do mięsa w smacznym jednorodnej masy, ale to nie wszystko. To był przełom wina, teraz ponownie umieścić potrawę na małym ogniu przez 3 minuty. Mamy wstępnie przygotowaną mieszaninę skrobi w zimnej wodzie, jego odlewania ciągłego strumienia w dobrze ogrzanej żurawiny puree. Mieszając, czekając na dużo skrobi do zagęszczenia. Sos nie gotować!

W każdym razie takie pyszne jak najbardziej wyrafinowanego smakosza w. Czy próbowałeś sos wiśniowy do mięsa? Jeśli nie, to dzisiaj dowiemy się, jak je gotować. Będziemy potrzebować 300 g wiśni, jeden element. łyżka cukru, skrobi i koniak, pietruszka, można dodać przyprawy do smaku. Myte (bez pestek) wysłać wiśnie w rondlu i postawić na ogniu. Po let soku wiśniowego, dodać cukier i ocieplenia, doprowadzić do wrzenia, po czym opuścił kolejne 5 minut.

Rozpuszczony skrobi z wodą, w temperaturze pokojowej aż do jednorodności. Ochłodzone wiśnie i pietruszki zwilżonej mieszarce. Kładziemy na talerz i dodać do mieszaniny skrobi i brandy give wrzenia przez 1 minutę, z dala od ognia.

Cherry sos do mięsa oryginalnego smaku, jeść łyżką po prostu chcesz, ale nie zapomnij go karmić już zimno iw pięknym sos łodzi!