82 Shares 7319 views

20 tydzień USG: normalny, zdjęcia

USG jest najbardziej nowoczesny sposób określić nieprawidłowości w płód i problemy z dzieckiem-łożyska. W ciągu 20 tygodni USG prowadzona jest analiza najważniejsze narządy płodu i wykrycie wad rozwojowych. Jeśli czas nie identyfikuje potencjalne problemy, aborcja po 21 tygodniach będzie przeciwwskazane.


Rozwój płodu za pomocą ultradźwięków (20 tygodnie): norma

Szósty miesiąc ciąży wyznacza aktywny rozwój narządów płodu, najbardziej intensywnie opracowanego układu rozrodczego i skóry. A także:

 • płodów tworzą zaczątki trzonowe;
 • już w pełni rozwinięty skóry czterech warstw;
 • podskórnej tkanki tłuszczowej jest w pełni utworzony;
 • aktywuje proces wzrostu włosów i paznokci;
 • bardzo pomarszczonej skóry jest pokryta smarem zabezpieczających, najgrubszą warstwą brwi;
 • płodu powierzchni ciała jest pokryta puchu, które nazywane jest „lanugo”; Jego zadaniem jest umożliwienie vernix przymocowany do naskórka;
 • Koniec tworzenie mózgu, zostało z ryflowana strukturę zwojów;
 • Płodowe oczy zaczynają być lekko otwarte, mógł paw pępowiny lub palec ssanie;
 • Układ odpornościowy dziecka jest już utworzone;
 • u dziecka formacyjny okres aktywności, może odróżnić od pory dnia, w zależności od tego, aby być spokojny lub podekscytowany, dziecko na aktywność może wpływać na bodźce dotykowe lub słuchowe;
 • układ rozrodczy płodu powstaje: Chłopcy jądra schodzą do moszny, a dziewczęta z nami na 20 tygodni wskazuje stopień dojrzałości jajników.

USG w 20 tygodniu jest najważniejsze badanie kobiet w ciąży, gdyż pozwala pełniej przeanalizować rozwój płodu i stan matki.

Jakie parametry są badane w 20 tygodni

Każdy przesiewowe USG ma swój cel. Podczas USG (20 tygodni) jest przeprowadzany pomiar kości płodowych i analizować stopień rozwoju całego narządu. Najważniejszymi czynnikami są:

 • BDP – (biparietal wielkość czaszki) mierzona jest pomiędzy prawym i lewym ciemieniowych kości czaszki;
 • LZR – odległość od czoła do kości potylicznej czaszki;
 • MDCh – średnica klatki piersiowej;
 • SDZH – średnica żołądka;
 • Półrajstop kostnego;
 • grubość w łożysku , i inne.

W uzupełnieniu do tych celów, szczególną uwagę zwraca się na częstość akcji serca (powinna wynosić od 130-160 uderzeń / min) i wielkości serca (18-20 mm). Sprawdza również obecność czterech komór serca i przegród pomiędzy nimi.

norma

Na USA (20 tygodni) płeć dziecka można określić bardziej precyzyjnie. Aby ręcznie analizować wyniki, można użyć tabeli.

Podstawowe normy wykonywania USG w 20 tygodni
parametr

18-19 tygodni

19-20 tygodni 20-21 tygodni
BDP, mm 42-45 45-48,5 48,5-56
LZR mm 51-55 55-60 60-64
MDCh mm 37,5-40 40-43 43-46,5
SDZH mm 43-45,5 45,5-49 49-52,5
Długość udo, mm 23-28 28-33 33-35,3
Łożyska, mm 24,2-25,1 25,1-25,6 25,6-25,8
płyn owodniowy max mm 30-70 30-70 30-70

Ważne! Tabela ta nie jest powodem do przedwczesnych wniosków, poprawnie rozszyfrować nas może tylko lekarz.

Przygotowanie i ultradźwięków

W ciągu 20 tygodni USG można wykonać bez specjalnego szkolenia. W ciąży nie muszą trzymać się diety i poczekać do napełniania pęcherza.

US gospodarstwa Przezbrzuszna metoda jest oparta na (czujnik znajduje się na przedniej ścianie jamy brzusznej). Jeśli prowadzi się w temperaturze 20 tygodni ultradźwiękową sondę pochwy, istnieje możliwość wcześniejszego poronienia.

Ciąża może leżeć na lewym boku lub z tyłu. Ultradźwiękowej fali może wnikać do macicy na brzuchu na specjalnej żel nanosi się na bazie wody rozpuszczalnych w wodzie. Wygrywa wyeliminowany przez normalnego bibuły i nie przynosi niedogodności.

protokołu ultradźwięków

Wypełnienie danych o owocach, stan płynu owodniowego i łożyska odbywa się na wyraźne protokołem:

 1. Wskazuje liczbę płodów.
 2. Szacowany prezentacja płodu, który wskazuje część ciała jest w bliskim sąsiedztwie zjazdu z macicy. Najlepszym rozwiązaniem jest prezentacja głowowa, możliwe jest również obszar miednicy płodu prezentacja. USG (20 tygodni) pozwala na dowolną aranżację owoców, ale przez tydzień 30 musi być stabilizowane tak, że dziecko może urodzić się bez przeszkód i bez komplikacji.
 3. Wskazuje to na obecność lub nieobecność zaplątania kręgowego.
 4. Opisuje stan wewnątrz macicy (myometrium), które mogą mieć wpływ na możliwość wystąpienia poronienia.
 5. Szacunkowa ilość stan i płyn owodniowy, wykazała obecność nisko- lub Wielowodzie, zawiesiny (takie określenie w dowolnej cząstek w płynie owodniowym są patologii).
 6. Określa długość szyjki macicy. Na ultradźwięków (20 tygodnie) normą tego wskaźnika, jest nie mniejsza niż 3 cm.
 7. Opisuje stan os wewnętrznego i zewnętrznego. W tym okresie musi zostać zamknięta.
 8. Szacuje się, jako stanu łożyska. Powinien on być umieszczony na około siedem cali od wewnętrznego os. Wszelkie uszkodzenia wymaga pilnej hospitalizacji w ciąży.

Ta szczegółowa analiza pozwala nam zobaczyć cały obraz stanu płodu i zapobiec przedwczesnemu poronienie.

Właściwości sekund prenatalne badania przesiewowe

Najczęściej dziecko ultradźwięków 20 tygodni odbywa się w połączeniu z badania dopplerowskiego. To sprawia, że możliwe jest wykrycie nieprawidłowości chromosomalne lub genetyczne płodu lub potwierdzenie, że dziecko jest całkowicie zdrowe.

Doppler wykrywa obecność pewnych substancji we krwi i ich zawartość. Analizować pełny obraz i wyciągnąć wnioski na temat stanu płodu może tylko lekarz i lekarz-genetyk.

W ciągu 20 tygodni USG jest najbezpieczniejszym i pouczające badania, które pokazują, ogólny stan płodu i stopnia rozwoju wszystkich ważnych narządów.

określania płci

W USG 20 tygodni może dokładniej pokazać płeć dziecka. Jest to łatwe do ustalenia. U chłopców, genitalia są widoczne od razu, a dziewczęta brakuje żadnych wypukłości.

Trudno określić płeć może wystąpić z powodu pozycji embrionalnej. W tym przypadku możliwe jest przeprowadzenie badania follow-up po 15 minutach. Kobiety w ciąży zaleca się zjeść trochę czekolady, aby stać się aktywnym maluch.

Kiedy dziecko jest na brzuchu, i trudno jest określić jego płeć. Niektóre dzieci podczas USG odwróci lub ukryć, ponieważ płeć dziecka dla rodziców pozostaje tajemnicą aż do narodzin.

Nawet przy użyciu możliwe z definicji podłogowym to nowoczesne błędy sprzęt USG, ten musi być gotowy.

być w ciąży

W tej perspektywie zatrucia już minęło, ale w ciąży często poczucie ciężkości w żołądku lub zgaga. Najczęstsze działania niepożądane obejmują skurcze nóg i bóle głowy. Aby zminimalizować to uczucie, trzeba w pełni odpocząć, zjeść i pić wystarczającą ilość witamin.

Ważne jest, aby monitorować stan obrzęk i rozładowania. Jeśli obrzęk powoduje dyskomfort, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku zmiany ilości lub stan rozładowania i należy pilnie skonsultować się z ginekologiem, aby zapobiec zakażeniu płodu.

Za pomocą ultradźwięków (20 tygodni) płodu zdjęcia mogą być zapisywane i umieszczone w albumie rodzinnym. Ten obraz będzie przypominać o czasowym out wspaniałego malucha.

Badanie przeprowadzone w 20 tygodni – jest najważniejszym analiza stanu płodu, więc nie ciągnąć i zaniedbanie. W przeciwnym razie wszelkie wady rozwoju lub odchylenia nie mogą być wykryte w odpowiednim czasie.