707 Shares 9415 views

Jak usunąć program z komputera.

Wielu nie wie jak usunąć program z komputera tak, że jest on całkowicie wymazany.

Większość ludzi, którzy nie są doświadczeni użytkownicy usunąć oprogramowanie naciskając Delete (usuwanie plików w koszu) lub kombinację klawiszy Shift + Delete (wypełnić trwale usuwa dane). Tak, oczywiście, tak też można usunąć, ale w takich przypadkach program nie został całkowicie usunięty.

Można by pomyśleć: „Jak to? Dlaczego? Jestem całkowicie usunąć plik z dysku lokalnego”. Ale to nie jest przypadek.

W tym artykule, Nauczę cię, jak usunąć program, tak że zniknął całkowicie, nie pozostawiając śladów na dysku twardym.

Oczywiście, twórcy systemu operacyjnego mają pochodzić ze specjalnego narzędzia do usuwania niechcianych programów.

Istnieją dwa sposoby, aby usunąć program. Użyj narzędzia i odbywać się automatycznie, lub zrobić coś z rękami. Ale zdarza się też, że ręce trzeba usunąć resztki oprogramowania, ponieważ narzędzie nie chciał, aby usunąć program, ze względu na brak podstawowych plików, które zostały ręcznie usunięte z folderu Program Files.

Jak odinstalować program za pomocą standardowych narzędzi w systemie operacyjnym Windows XP

Aby rozpocząć, należy przejść do menu „Start” wybierz gdzie element „Panel sterowania”. W rezultacie, ty Po kliknięciu listę programów narzędziowych, które mają wiele zastosowań. Dowiedzieć się, gdzie narzędzie „Dodaj lub usuń programy”.

Zobaczysz listę wszystkich programów, które zostały właśnie zainstalowanych na komputerze za pomocą kreatora instalacyjnego, zamiast po prostu skopiowane skądś. Na przykład, pamięć flash, z innego dysku twardego lub dysku optycznego.

Znajdź niepotrzebne, aby zaprogramować i naciśnij klawisz Delete. Również zostanie poproszony, jeśli jesteś pewien, kliknij przycisk Tak, a następnie rozpocząć usuwanie.

Warto zauważyć, jeśli ręcznie usunąć folder z programem, a następnie starał się usunąć go w ten sposób, otrzymasz komunikat o błędzie (pliki programowe nie są obecne), a zapytany, czy chcesz po prostu usunąć rekord z niego w systemie.

W tym przypadku będzie miał coś czyścić ręcznie, jako narzędzie do usunięcia uchybiła swój cel, bo swojego nadzoru. Co to jest, że chcesz usunąć, zostanie omówione dalej.

Jak odinstalować program za pomocą standardowych narzędzi w systemie operacyjnym Windows 7

W Windows 7, deweloperzy dokonaniu pewnych zmian w standardowym procesie deinstalacji. Na początku wszystko dobrze. menu Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania. I to jest, gdy nazwa interfejsu i narzędzia zostały trochę zmienione.

Teraz musimy się przycisk jest „Dodaj lub usuń programy” i „Programy i funkcje”. Odepchnąć i ponownie wyświetlić listę programów. Usuń niepotrzebne.

A potem są pewne zmiany. Wcześniej została ona wydana okno dialogowe systemu operacyjnego, jak usunąć program, czy nie. A teraz to się nazywa deinstalacji aplikacji od samego oprogramowania, zamiast niż Windows.

Wystarczy dodany element, aby usunąć dane użytkownika. W XP, są one automatycznie usuwane, a następnie można je zapisać.

Ale sytuacja z usunięciem folderu pozostaje taka sama.

Jak ręcznie usunąć program

Jeśli po prostu usunięty folder, naciskając klawisz Delete / Shift + Delete, a następnie trzeba usunąć dodatkowe informacje na temat tego programu, który nie znajduje się w folderze Program Files. Najprawdopodobniej nawet nie wie o tym.

Co jeszcze jest w programach? Można się domyślić usunąć skrót z pulpitu i aplikacji w folderze „Start” – „Wszystkie programy”, ale to nie wystarczy.

Sposoby Widows 7

Przejdź do folderu C: Users nazwa_użytkownika AppData Roaming . Następnie znajdź folder, w którym program i go usunąć.

Następnie zrób to samo w folderze C: Users nazwa_użytkownika AppData Local .

Sposoby Widows XP

Wersja XP Wiatr nieco inny sposób. Pierwszym sposobem jest następująca: C: Documents and Settings Nazwa użytkownika Dane aplikacji.

Po drugie: C: Documents and Settings nazwa_użytkownika Ustawienia lokalne

Robimy to samo tutaj.

W ten sposób można usunąć wszystkie pliki z komputera, związanych z tym programem.

Końcowa część

Będzie, oprócz plików, które muszą zostać usunięte, a informacje na ten temat. Ta informacja jest przechowywana w największej bazie systemu operacyjnego o nazwie „Rejestr”.

Aby go otworzyć, naciśnij "Windows" + R lub menu "Start" – "Run". Następnie wprowadzić słowo Regedit. Mamy otworzy rejestr. Podczas korzystania z funkcji wyszukiwania informacji szuka, który jest nazwą programu i usunąć.

To wszystko.