753 Shares 4057 views

Mercedes 600, legendarny samochód z przeszłości

Rodzina samochodów reprezentujących klasę marki Mercedes 600 będzie lepiej określana jako dynastia, której historia rozpoczęła się w odległej 1924 roku z wyzwoleniem limuzyny Mercedes 140 PS. W 1926 roku firma Mercedes została przemianowana na Mercedes-Benz, a pod tym imieniem istnieje do dziś. W 1930 r. Uruchomiono serię samochodów Mercedes-Benz 770 dla niemieckich liderów.

Następnie opracowano kilka nowych modeli i chociaż ich produkcja odbywała się w warunkach powojennej gospodarki, wszystkie samochody reprezentowały niemiecki przemysł samochodowy na targach motoryzacyjnych i wystawach międzynarodowych. Wreszcie, w 1963 r. Na Frankfurckim Motor Show Mercedes-Benz W100 został wprowadzony, pierwszy model w długiej linii "sześciuset" Mercedesa. Furor był oszałamiający, przedstawiciele firmy Mercedes wypełnili aplikacje na nowy samochód. Kolejka osób chcących kupić Mercedesa 600 rozciąga się na cztery lata.

Prestiż maszyny jest niedopasowany. Właściciele samochodu Mercedes 600 w różnych momentach to Elvis Presley i piękna Elizabeth Taylor, grecka miliarder Arystoteles Onassis i słynny Beatle John Lennon, główny sowiecki urzędnik Leonid Breżnev i wiele innych gwiazd.

Mercedes 600 został zmontowany tylko ręcznie i został wyprodukowany w dwóch wersjach – standardowej limuzyny i długiej, opartej na podwoziu Pullman. Zmieniono też kabriolet typu "landau", z którego oparła się tylko tylna część dachu, otwierając kabinę pasażerską kabiny. Długi salon sedan Pullman zapewnił wiele możliwości łączenia siedzeń, barów, półek magazynowych, a nawet małych szaf.

Mercedes 600, którego właściwości były nieosiągalne dla innych samochodów, wykracza poza konkurencję do 1991 roku. Było kilka prób stworzenia godnego następcy słynnego Mercedesa, ale wszystkie one nie powiodły się. Dopiero w 1991 r. Nastąpił przełom, na targach Geneva Motor Show Mercedes W140 zaprezentowano najnowszy silnik V12 i niezliczone innowacje techniczne, które znajdowały się w kabinie i pod korpusem, w bagażniku i na suficie. Każda inżynierska niespodzianka miała jednak swoje funkcjonalne znaczenie, a w samochodzie praktycznie nic nie było zbyteczne. Tak więc, legendarny W100 ma "następcę" w prostej linii w obliczu przyszłego modelu W140.

Wokół "sześciuset" W140 nie było już takich emocji, które towarzyszyły pojawieniu się W100 w 1963 roku. Nadal jednak zainteresowanie nowym samochodem było ogromne, chociaż wielu Europejczyków zostało zatrzymanych przez nadmierne wymiary samochodu, a także jego wysokie koszty.

W 1992 r. Produkcja W140 została umieszczona na przenośniku w dwóch stosunkowo niedrogich modyfikacjach, aby sprostać niezmiennym prawom rynkowym. Samochód musiał zostać sprzedany, a kupcy, jak Elvis Presley czy Jack Nicholson, już nie byli. W ten sposób linia produkcyjna klasy reprezentatywnej dostępna dla przeciętnego nabywcy zaczęła wychodzić z linii produkcyjnej. Obecnie Mercedes 600, którego cena waha się od 180 000 do 400 000 rubli, cieszy się dość wysokim, stabilnym zapotrzebowaniem.