198 Shares 4643 views

Całun w oczach: Przyczyny i leczenie. Przyczyny upośledzenia wzroku

Zdarza się, że obraz przed oczami nagle niewyraźne. jasność farby, obiekty tracą ostrość, świat jest zanurzony w „mgły”. Całun w oczach – zjawisko jest dość powszechne, ale, niestety, nie jest nieszkodliwe. Zatem sygnały ciała poważnych chorób, które mogą prowadzić do utraty wzroku. Szczególnie niebezpieczny stan, kiedy osłona nie jest podobna do cienkiej warstewki na mętny, ciemny lub czerwonego szkła. Ten objaw ostrzega przed naruszeniem przejrzystości mediów oka lub problemów uznania uzyskanego obrazu korze potylicznej.


gdzie się udać

Jeśli masz zasłonę w oczach, niewyraźne widzenie, należy najpierw skonsultować się z okulistą. To ta osoba musi posiadać podstawową diagnozę i ustalić przyczynę choroby. Jeśli okulista nie znajdzie naruszenie, potrzeba skonsultować się z neurologiem. Najważniejsze jest, aby nie opóźniać leczenia, ponieważ można tracić czasu.

Biały welon. zaćma

Biały welon w oczach jest często objawem chorób oczu. W wielu przypadkach może to być proces jednokierunkowy z udziałem tylko jednego oka. Często pacjenci z podobnych skarg zdiagnozowano zaćmę, jest to naruszenie przejrzystości soczewki.

Obiektyw – to „soczewka biologiczna” stworzone przez naturę do załamania światła. Znajduje się na więzadeł wewnątrz oka oraz własny dopływ krwi nie jest. soczewki wewnątrzgałkowe moc zapewnia płynny. W pewnym punkcie, w wyniku naturalnego starzenia się lub zaburzeń metabolicznych, przejrzystości soczewki ulega pogorszeniu. W tym miejscu znajduje się zasłona w oczach, niewyraźne widzenie, rzeczy zaczynają się dzielić na dwie części, przed oczami pojawiają się natrętne muchy, obraz jest malowany w kolorze żółtym, staje się coraz trudniejsze do czytania, pisania i pracy z małymi przedmiotami.

Ból podczas zaćmy osoby nie czują, tworzy fałszywe poczucie, że nic nadprzyrodzonego się dzieje. Jednak jakość życia pogarsza się, osłabiając zmierzch wizję, to zaczyna rozerwanie w jasnym świetle, trudna do odczytania, wymagają większej mocy lampy do źródła światła staje się widoczny halo i pacjentów z nadwzroczności stopniowo przestają używać okularów.

jaskra

Stałe zasłona w oczach może być objawem jaskry. Ta choroba jest związana z jednoczesnym stałym wzrostem ciśnienia wewnątrzgałkowego, w wyniku czego zaczyna się nadciśnienie oczne złamane swobodny wypływ płynu śródgałkowego. Proces ten jest bardzo niebezpieczny, może prowadzić nie tylko do słabego wzroku, ale także, aby zakończyć jego nieodwracalne straty. Wystarczy powiedzieć, że z ogólnej liczby osób niewidomych 15% straciły wzrok z powodu jaskry.

Jaskra jest podzielony na dwa sposoby:

  1. Otkratougolnaya. Oznacza to, że ciecz zakłócony odpływ w komorze przedniej oka znajduje się przed obiektywem. Taka patologia jest uważane za mniej niebezpieczne, ponieważ rozwija się stopniowo, pozostawiając czas na podjęcie działań. W postaci otwartego jaskry stopniowego zmniejszania kąta widzenia (z oddzielnym szybkości dla każdego oka), bandaż występuje w oczach, opalizujący koła przed nimi. Częste bóle głowy, nocne widzenie pogarsza.
  2. Zamknięcie. Oznacza to, że zablokowanie odpływu nastąpiło w obszarze połączenia tęczówką a rogówką. W tym momencie nie jest podstawowym komora płyny wymiany przedniego i tylnego odcinka oka. W pierwszym etapie choroby nie powoduje dyskomfortu. Przyczyny pogorszenia pacjenta nie są jasne. Ponadto występuje ostry atak, w którym płyn wylotowy jest całkowicie zablokowane. Jest to ostry ból głowy i oczu, które są często mylone z migreny. Gwałtownie spada wizję, jest zasłona, zawroty głowy i wymioty. Oczy, w których nie było jaskra z zamkniętym kątem ataku, czerwieni i staje się gęsta. Charakter przybrała eliminacji blokując odpływ bardzo krótkim czasie. Czasem jest to zaledwie 3-4 godziny. Wtedy wizja jest stracone na zawsze.

zapalenie nerwu wzrokowego

Jak już wspomniano, jeśli nie było zasłona w oczach, przyczyny są nie zawsze leżą w dziedzinie okulistyki. Jeśli nerw wzrokowy zmniejsza czułość obrazu siatkówki nie dociera do mózgu w wyniku procesu zapalnego. Problem ten jest nazywany „zapalenie nerwu wzrokowego” i traktuje ją neurologa. Poza tym może być przyczyną zapalenia choroby nerwów dimieliniziruyuschee (zniszczenie układu odpornościowego osłonki mielinowej neuronów).

Osłonowej oczu, których przyczyną są zapalenie nerwu wzrokowego, może towarzyszyć częściowej lub całkowitej utraty wzroku. Ciężkość choroby zależy od średnicy uszkodzenia nerwów.

Zaledwie kilka powodów, dla których biały welon

Oprócz tych zaburzeń, pojawienie się białych tkanin przed oczami mogą być spowodowane przez:

  • okluzji tętnicy środkowej siatkówki;
  • chorób rogówki;
  • presbyopia;
  • nowotworów mózgu;
  • niekontrolowane glukokortykoid odbioru, środki przeciwdepresyjne, środki antykoncepcyjne;
  • zespół suchego oka.

Ciemna zasłona. migrena

Niewyraźne widzenie nie może być białawy i ciemne. Ten charakterystyczny objaw wielu chorób, z których jeden – migreny. W tym przypadku, przyczyny zaburzeń widzenia są neurologiczne w przyrodzie i towarzyszą bolesne bóle głowy jednostronne. Najczęściej pacjenci mają genetyczne predyspozycje do migreny. Ataki bólowe są nie tylko niewyraźne widzenie, ale również zawroty głowy, nudności, zaburzenia mowy, a czasami nawet halucynacje.

retinal disinsertion

Ten problem z oddzieleniem błony wewnętrznej części oka, obejmujący fotoreceptorów. Siatkówka w miejscu oderwania nie jest zasilany z naczyniówki i kurczy. Stopniowy proces zaczyna się od błysków światła, zygzakowaty piorun i czarnych „muchy”. Następny jest częściowe lub całkowite ciemna zasłona w oczach. Co zrobić w tym przypadku? Natychmiast biec do lekarza! Nieznaczne rozwarstwienie może być „wlutowane” bez poważnych konsekwencji. Ale jeśli proces jest uruchomiony, zwiędły siatkówki nie uzyskać poprawkę. Vision zostaną utracone.

Czerwony welon w oczach

Kolejny niebezpieczny znak – czerwony welon. Oznacza to, że ciała szklistego lub jej otoczenie rozlana krew, to jest nie było hemophthalmus. Całun w oczy w tym przypadku może wskazywać na powikłanie cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia czy zwyrodnienia plamki żółtej. Hemophthalmus może być również ze względu na oderwanie siatkówki oka i urazy o różnym stopniu złożoności.

Osłona czerwieni towarzyszą zaburzenia widzenia, pojawienie się cieni, muchy lub paski. Jeżeli krwotok był wynikiem jaskrę lub uraz, ból będzie dodatkowe objawy.

Dlaczego jest to ważne, aby poprawnie opisać objawy towarzyszące

Aby dokonać prawidłowej diagnozy, lekarz nie wystarczy, aby usłyszeć od pacjenta „Muszę rano przed zasłoną” Aby zrozumieć, w którym kierunku iść, będzie towarzyszyć opis objawów. Na przykład, jeśli wygląd całun towarzyszy osłabienie, może to być ciśnienie, anemia, VSD, przełom nadciśnieniowy niska. Jeśli razem z ruchomą osłonę pojawiają chaotyczne much, do listy możliwych chorób przypadają zaćmy hemophthalmia, odwarstwienie siatkówki, guza mózgu (w tył), migrena i inne. Jeżeli wymienione objawy zawrotów głowy dodaje, może być udar mózgu, krwawienie wewnętrzne, miażdżycy mózgu, zatrucia i tak dalej.

Ponieważ opcje wiele chorób, powinno być możliwe, aby dokładnie opisać stan swojego lekarza.

testy diagnostyczne

Ponieważ przede wszystkim pacjenci zwracają się do okulisty, kontrola zostanie przeprowadzona za pomocą lampy szczelinowej, oko Tonometria (pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego), badanie dna oka, sprzętu ultrasonograficznego. Jeśli okulista nie wykazuje patologii, pacjent zostaje przekierowany do neurologa.

Neurolog określa czułość i refleks, powołuje Dopplera naczyń krwionośnych (głowa, szyja), rezonans magnetyczny (głowa, szyja).

Całun w leczeniu oczu

Istnieje wiele czynników, które prowadzą do problemów ze wzrokiem. I każda choroba, o której objawem może stać się zasłona w oczach, wymagają odpowiedniego leczenia. Tak więc, na przykład, odwarstwienie siatkówki jest przypisany do terapii medycznej, poprawia przepuszczalność naczyń i metabolizm. Dodatkowo fotokoagulacji laserowej odbyła (lutowanie) siatkówki.

Kiedy zaćma, w początkowej fazie jego mianowanych witamin i składników odżywczych dla zakropleniu w oku. Na późniejszych etapach przeprowadzono wymianę obiektywu operacja.

W jaskrze, lekarz, zmniejszając ciśnienie wewnątrz oka. W razie potrzeby przywrócić operację odpływu.

Najważniejsze jest to, że pacjent musi zrozumieć: lekarz musi być czas, aby podjąć działania, aby zachować swoją wizję. Nie można ignorować zasłonę w oczach, zwłaszcza jeśli występuje często lub utrzymywał.