633 Shares 9354 views

połóg

Przyszła mama w ciągu długich dziewięciu miesięcy, dzień po dniu bliżej do punktu kulminacyjnego – ekscytujące, długo oczekiwana i radosne wydarzenie, po którym życie nabiera zupełnie innego znaczenia. Nie jest zaskakujące, że kobiety są zaniepokojeni lęku związanego z oczekiwaniem porodu, bo to było do tej pory około 280 dni.


O tym, co dzieje się przed i podczas porodu, autorem wielu książek i artykułów, ale okres po porodzie raz niesłusznie pomijane.

W pierwszym miesiącu, mierzone bezpośrednio po urodzeniu, jest często nazywany dziesiątym miesiącem ciąży, dzięki czemu wiadomo, jak ważne jest dla ciała odkrytą mama.

Ogólnie rzecz biorąc, okres po porodzie jest około ośmiu tygodni po pojawieniu się dziecka na świat. W tej chwili, to zwiększona aktywność wielu narządów wewnętrznych.

Na przykład, nerki zaczynają aktywnie wytwarzają płyn, z powodu tego, co kobieta w pracy jest często konieczne, aby pójść do toalety, umowy macicy, zmniejszenie wielkości do końca okresu poporodowego kupić rozmiaru normalnego stanu.

Wczesny okres po porodzie wiąże się zmęczenie i senność w nowo rozwiniętego mama, zwłaszcza bezpośrednio po urodzeniu dziecka, ewentualne bóle krocza i sromu, co wiąże się z dość dużym odcinku wielu tkankach podczas porodu.

Stopniowo matki czują normalne, ból, choć nie intensywny, pass. Jeśli kobieta została wykonana cesarskiego cięcia, to może być chore stawy.

Okresowo porodzie macica kobiety jest zmniejszone, przypominający słabych skurczów i nieródkami ten proces mniej bolesne niż że doświadczeni matek. Krótko mówiąc, organizm kobiety zaczyna aktywnie powrócić do poprzedniego stanu prenatalnego.

Fizjologia okresie poporodowym jest to, że kobieta zaraz po urodzeniu dziecka niemal dzień nie odczuwa parcia na mocz. To dlatego, że ton w brzuchu jest znacznie zmniejszona, a szyja pęcherza pęcznieje z powodu wyciskania podczas porodu. W związku z tym, do stymulacji narządów moczowych jest konieczność przemieszczania się wiele, opróżnianie pęcherza co trzy do czterech godzin tak, aby nie kolidować z redukcją macicy.

Krzesło o kobiecie, która niedawno urodziła, powinna być przez trzy dni, chociaż, co do zasady, w tych dniach, że często zaparcia są spowodowane przez coraz ograniczenie funkcji ruchowych, niedożywienia, a także od stanu ściany jamy brzusznej. Dlatego kobieta powinna świadomie regulować swoje jedzenie i dużo ruchu. W takich przypadkach dobrze pomóc jogurt i śliwek. Jednakże, jeżeli przewodniczący nie jest normalne w czwartym dniu, a następnie upewnij się zrobić młodą mama lewatywę.

Na trzeci dzień po porodzie mama zaczyna wzrastać mleko z piersi, gruczoły sutkowe puchnąć i boleć, dając pachy. Dlatego od teraz na konieczność znacznie ograniczyć spożycie płynów, przynosząc ją do 800 ml dziennie, a częściej karmić swoje dziecko.

Każdy wie, że w czasie ciąży ilość hormonu seksualnego kobiet osiąga swój maksymalny limit, a zaraz po urodzeniu ich poziom jest znacznie zmniejszona. Dlatego wielu młodych matek doświadczyć poporodowej dewastacji, drażliwość i bezprzyczynową niepokój. Zazwyczaj te zjawiska są o siebie, jednak jeśli kobieta czuje pogorszenie stanu – apatia, lęk, niechęć do dziecka, to trzeba zobaczyć się ze specjalistą.

Posiłki kobiet w okresie poporodowym powinny być pożywne i lekkostrawne, należy włączyć do diety sera, mięsa, oleju roślinnego, niektórych warzyw i owoców, a przy ustalonej laktacji, aby zwiększyć ilość płynów do dwóch litrów.

Ciało kobiety w pełni odzyskuje od ciąży od prawie dwóch lat.