137 Shares 5506 views

Podstawowe ruchy hip-hopowe i cechy tego kierunku

W każdym tańcu znajduje się lista głównych ruchów, które ją tworzą. Podstawowe ruchy hip-hopu są zróżnicowane. Ten styl powstał jako taniec uliczny, w którym wszyscy pokazali wszystko, czego tylko mógł. Ważne jest, aby wszystkie ruchy były doskonale połączone z muzyką, na którą są wykonywane. Muzyka w hip-hopu nazywa się bit. Ten rytm może być ukryty pod słowami i innymi dźwiękami. Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebuje tancerz to usłyszeć go i robić ruchy w czasie.


Podstawy hip hopu

Ten taniec ma ponad osiemdziesiąt podstawowych ruchów. Są podzielone na trzy "szkoły":

  1. Old School – popularna w latach 1979-1990. Obejmuje najbardziej proste i popularne ruchy. W tym czasie najbardziej popularny był "top" break-dance, czyli to, co taniec hip-hopu jest często nazywane.
  2. Ruchy gimnazjum szkolnego pojawiły się w dekadzie od 1990 do 2000 roku. Ich założycielami byli animatorzy: Bart Simpson, Janet Jackson i Bobby Brown. Wszystkie te kroki należą do tej szkoły.
  3. Jeśli chcesz wykonać nowoczesny taniec hip-hopowy, nowa szkoła jest dla tego idealna. Obejmuje ruchy, które pojawiły się po roku 2000. Szkoła ta należy do słynnego Harlem Shake, który kilka miesięcy temu był najpopularniejszym ruchem na parkietach.
  4. Zacznijcie opanować ten taniec jest konieczny ze stosem i krokami. Będziemy dalej mówić o nich.

Groove

Ten termin ukrywa jakość ruchów ciała w rytmie odtwarzania muzyki. Te proste ruchy hip-hopu podzielone są na trzy grupy:

  1. Bounce – dla każdego konta musisz płynnie zginać kolana i przesuwać ciało w dół. Aby wypracować to ćwiczenie, musisz postawić stopy na szerokość ramion i liczyć. Na pierwszym konturze ugina kolana, a drugi prostuje.
  2. Odwrotny "kach" – w górę. W tym przypadku konieczne jest wyprostowanie kolanek w czasie z muzyką, dzięki czemu ciało przesuwa się do góry.
  3. Szybka pulsacja – ruchy ciała są wykonywane szybciej, na każdej połowie konta.

Pamiętaj, że te podstawowe ruchy hip-hopu nie są elementami niezależnymi, ale grupą między nimi. Kach pozwala tworzyć taniec z tworzywa sztucznego, a inne jego elementy są rytmiczne i piękniejsze. Dlatego rowek musi najpierw pracować. Możesz to zrobić w ramach kompozycji Fort Minor feat. Styles Of Beyond – Poczuj się jak dom.

Kroki

Jednym z podstawowych ruchów hip-hopu są kroki. Są używane do zmiany kierunku ruchu w tańcu i odwróceniach. Bez nich nie można uczestniczyć w bitwach i tworzyć pełnego tańca.

  1. Dwie kroki od środka – wyobraź sobie sobie na dywaniku ze strzałkami (w wyobraźni powinieneś stać w środku), skierowany w różne kierunki. W przypadku wiązki użyj skoku i ruszaj, najpierw cofnij się i wróć do środka, a następnie wykonaj to samo, do przodu, do lewej, do prawej i po przekątnej.
  2. W drugim kroku musisz stawić się przed trójkąta. Te podstawowe ruchy hip-hopu są wykonywane naprzemiennie prawymi i lewymi nogami przez krok kross (krok krzyżowy dla zmiany nogi). Po pierwsze, a potem lewa stopa, musisz kroczyć wzdłuż wyimaginowanych wierzchołków trójkąta.
  3. Sham rock – poruszający się po przekątnej w jednym kierunku iz powrotem. Ruch zaczyna się od lewej stopy. Trwa krok po przekątnej. Następnie skarpetki skręcają w prawo, nogi stają się blisko, tancerz stoi na palcach i schodzi do pełnej stopy.

Wszystkie te ruchy są powtarzane z prawej nogi w przeciwnym kierunku. Podczas wykonywania kroków kolana powinny być nieco wygięte. Do kroków trzeba dodać jakość, a wszystkie elementy muszą być bardziej obszerne – aby szersze kroki.