884 Shares 7362 views

Lubisz jeździć – Dowiedz się, jak prawidłowo naostrzyć łyżwy

W celu uzyskania dobrego i komfortowo jeździć, a nawet jedno pragnienie nie wystarczy umiejętność. Jest to nie tylko sport, ale również jednym ze sposobów rozrywki dla wielu ludzi. Dlatego należy wiedzieć, niektóre niuanse, które sprawiają, że zabawa jak najbardziej komfortowy. W szczególności skupimy się na tym aspekcie, jako poprawnych łyżwy ostrzenia. Dobrą wiadomością jest to, że można przeprowadzić ten proces i w domu.

Zanim nauczysz naostrzyć łyżwy, należy nauczyć się rozpoznawać objawy problemu – czują, że są nudne. Jak to zrobić? Jeśli jeździć, a oni poślizgu podczas przyspieszania, jest to jeden z „Symptomy” i to jest czas ostrzenie. Innym objawem jest „oderwanie” ostrze na bok, starając się, aby obroty. To znaczy, że te czynniki wpływają niekorzystnie na komfort jazdy na łyżwach?

W związku z tym, odpowiednie do ostrzenia łyżew domu zapewnić łyżwach jakościowe, które obejmuje i manewrów ślizgania się lodu, hamowania i stabilności. Usługi te są świadczone, a na każdym lodowisko, ale nawet jeśli ich używamy, weryfikacja wykonanej pracy nie boli. Najpierw trochę teorii na temat naostrzyć łyżwy. Jaka jest zasada tego procesu? to polega na tym, że ostrze powinny mieć odpowiedni kształt.

Powinno to być rowkiem na bokach, które są rozmieszczone na wewnętrznej i zewnętrznej krawędzi. Jeżeli rowki na ostrza łyżew szlifować głębiej, jazda jest bardziej zwrotny i lepsza odporność uzyskuje się podczas pokonywania zakrętów. I odwrotnie, im mniejsza głębokość współczynnika poślizgu poprawia. Ponieważ potrzeby każdego indywidualnego wiarze zgodnie z nimi i głębokości rowka powinien być wybrany.

Ważne jest, aby czuć się w czasie jazdy, że konie są posłuszni i wsunąć komfortowo i wygodnie. Zastanawiasz się, jak prawidłowo naostrzyć łyżwy, należy również wziąć pod uwagę takich czynników jak poziom żebra. Powinny one być jednolite w całej ostrzu łyżwy. W przeciwnym razie trzeba ostrzenia.

Niektórzy miłośnicy jazdy na łyżwach preferują płaskie mielenia, w którym rowki i żebra są nieobecne. W tym przykładzie wykonania uzyskuje się dużą prędkością przesuwne, ale nieco trudniejszą zwrotność podczas pokonywania zakrętów. Gładka ostrzenie odbywa się po prostu. Mocowanie łyżwy powinny wykonywać pasaże osełki. Przechowywać powinno być ściśle prostopadle do ostrza łyżwy.

Następnie oczyszczone mała chropowatość, chipsy, chropowatość papierem ściernym. W odniesieniu do wytrzymałości noży można powiedzieć, że to zależy od materiału, z którego wykonane łyżwy na ich jakość. Droższy model, tym trudniej, mocniejsze źdźbła, a rzadziej powinny one być wykonane ostrzenia. Nadal istnieją pewne niuanse – to błędne działanie na ostrzenia.

Jak naostrzyć łyżwy, unikając błędów? Co należy zwrócić uwagę:

  • pierwszym – nierównomierne ostrzenie zewnętrznych i wewnętrznych stronach ostrza. Doprowadzi to do tego, że kiedy przesuwnych problem z równowagi.
  • Błąd drugi – inny ostrzałkę w niektórych obszarach ostrze łyżwy. Na przykład, część przednia (wkładek) zeszlifowana silniejsze niż tyłu (piętą).
  • Błąd trzecie – proces wyostrzania prowadzi do przegrzania tarczy. Ten błąd może spowodować zmniejszenie wytrzymałości materiału, z którego łyżwy.
  • Błąd czwarty – różny promień podcięty rowek, a kontur ostrza. Takie ostrzenie będzie prowadzić do problemów z manewrowania przesuwnych.

Wiedząc, jak prawidłowo naostrzyć łyżwy, powyższe błędy powinny być brane pod uwagę, gdy odnosi się do mistrzów lodowiska. Nie trzeba być nieśmiały lub leniwy, sprawdzając ich pracę. Między innymi, łyżwy potrzebują podstawowej opieki. Jako minimum, należy je wytrzeć do sucha po nartach. Istnieją również przypadki specjalne przeznaczone do powierzchni ostrza. Ciesz się ślizgać!