317 Shares 5933 views

„Białe ukrzyżowanie”: szczegółowy opis malarstwa Marca Chagalla

Dziś mówimy o filmie „White Ukrzyżowanie”. Mark Shagal – autorem tego malarstwa. Obraz został stworzony przez artystę w roku 1938. Stało się to dwa tygodnie po Nocy Kryształowej. W tym czasie artysta odwiedził Europę. Można zobaczyć obraz w murach Instytutu Sztuki w Chicago. Praca ta została sprzedana architekta agencyjnej Alfred Alshulerom.


historia

„Białe ukrzyżowanie” – obraz, który został stworzony przez artystę zainspirowaną prześladowań Żydów, które miały miejsce w Europie Środkowej i Wschodniej. Tkanina nie odzwierciedla rzeczywistej scenerii, ale przedstawia alegorię do wydarzeń. Zatrudnia wielu znaków specjalnych i grafiki. Bycie Żydem z urodzenia, artysta stworzył dużą galerię prac, przedstawiających ukrzyżowanie. Obraz Jezusa na krzyżu jest symbolem nowego Chagalla. W nim, włożył zawartość całego żydostwa, który przeżywa śmierć mąki. Ukrzyżowanie w obrazach artysty rozpoczął swoją odpowiedź na brutalne działania nazistów. Z nich poniósł osobiście w roku 1933. Wtedy prawie wszystkie jego obrazy zostały zniszczone. Praca „Białe ukrzyżowanie” to przeczucie samych Holokaustu. Podobnie nastrój przesiąknięty obraz „Guernica” Pabla Picassa autorstwa, który był współczesny naszego bohatera.

opis

„Białe ukrzyżowanie” – obraz, który kładzie nacisk nie tylko cierpienie Jezusa, ale Żydzi. Po bokach widoczne są liczne akty przemocy. Wśród nich jest palenie domów i synagog, a także zajęcie Żydów. Ukrzyżowanie Jezusa jest pokazany w środku. Jest ubrany w całun i Thales, który zastępuje koronę cierniową. Wszystko to jest znakiem, że jest Żydem. Postać Jezusa na krzyż jest pokazany w tle, która jest koloru kości słoniowej. Obraz rozprzestrzenia się na cały świat, który jest stale poddawana destrukcji. U jego stóp pali semisvechny specjalną lampę.

Górna część płótna „White Ukrzyżowanie” pokazuje widza do bohaterów Starego Testamentu, płacz, obserwując, że w tej chwili odbywa się na dole. Na pierwszym planie pokazuje zielony kształt mający za torbę. Pierwiastek ten występuje w wielu dzieł Chagalla. Jest to interpretowane jako proroka Eliasza lub każdego podróżnika żydowskiego. W centrum łodzi jest widoczny. Jest to związane z nadzieją, że naziści udaje się uciec. W górnej prawej części obrazu pokazuje Litwa flagę. W tym czasie, było to niezależne państwo. Górna lewa część rysunku przedstawia flagi komunizmu. Element ten może być traktowany jako symbol prześladowań Żydów – to nie tylko zjawisko nazistą. Autor twierdzi, że w krajach komunistycznych również widział antysemityzmu.

ewaluacja

„Białe ukrzyżowanie” jest uważana za jedną z najlepszych kreacji artysty. W tej pracy w pełni uosabia ciągłej medytacji Chagall o wydarzeniach, które dzieją się w świecie wokół niego. Myśli artysty jest niezwykle tragiczne. Odcienie Objawienia tutaj staje się poważny. Obraz nie jest odzwierciedleniem historii Ewangelii, to pokazuje niniejszy autor.