328 Shares 3967 views

Krym, Novofedorivka: Życie opinii

Pyszne Krym … Jadąc tu, jesteś skazany na wieczną miłością. Dopóki sił, które decydują się na jego mapie politycznej, zwykli śmiertelnicy czeka na urlop, aby przejść do półwyspu. Ałuszta, Evpatoria, Koktebel, Novy Svet … Każde z miast jest zaskakująco dobry i niepowtarzalny. Każdego roku odbywa się wiele osób. Ale tam na wybrzeżu to miejsca, które nie są jeszcze w pełni opanowali turystów. Cechują się ciszy i spokoju. Na tym polega jego urok cicho. Jednym z takich miejsc na półwyspie Krym – Novofedorivka. Ta niewielka wieś położona jest na terenie regionu Saki, 18 km od Jałty.


Historia miejscowości

Sądząc po wykopaliskach archeologicznych na terenie nowoczesnego osiedla miejskich jeszcze pięć wieków przed naszą erą, starożytny grecki rozstrzygania tam. Przed Rewolucją Październikową wsi Livadia przyniósł błoto uzdrawiania na hemofilię carewicza przeznaczony Aleksego. Aż do 1922 roku nie było nawet miejsce zaznaczone na mapie, ale już w 1926 roku oficjalnie stał się częścią wsi rady Tuzlynskogo. Z 30-tych. ubiegłego wieku opierają się lądowisko Kaczyński szkoła pilotów wojskowych. W 1945 roku na konferencji w Jałcie był Franklin Roosevelt i Winston Churchill, ich samoloty wziął lotnisko. Również po wojnie powstała tu „Saki-4” – garnizonu lotniczego. obóz wojskowy był zamknięty i nie pojawi się na żadnej mapie. Tylko w 1992 roku terytorium odtajnione garnizonu powstała osady miejskiej Novofedorivka. Aw 1995 roku pojawił Novofodorovsky rady wsi.

Położenie i klimat

Tak, Krym. Novofedorivka, jak zostało powiedziane, to jest w regionie Saki. Ten zachodnim wybrzeżu półwyspu. Z trzech stron otoczone wsi wody. Znajduje się nad brzegiem Zatoki Kalamitsky, który tnie się na wybrzeżu 16 km. Całkowita powierzchnia to – nieco ponad 3 km kwadratowych. I w tym obszarze jest domem dla około 7000. Man.

Wybrzeże chronione przed wiatrem, a temperatura wody w zatoce wygodne, t. K. To nie podlega zimnych prądów morskich. Średnia temperatura w miesiącach letnich, to w zasięgu 23 stopni, a w zimie utrzymywana na poziomie -1 ° C. Miłośnicy powitalny w łagodnym morzu może otworzyć sezon kąpielowy w maju i komfortowo przedłużenia do września lub nawet później. Krym, region Saki, przyciągają turystów Novofedorivka tylko łagodny klimat i dużo słonecznych dni.

Morze i plaże

Morze jest zdumiewająco piękne, to ogarnia wszystkich, którym można dotrzeć wygląd. Plaże są liczne, ale rozciągają się wzdłuż wybrzeża. Są dzikie i uszlachetniony plaże, zarówno darmowe jak i płatne. Zasadniczo, powłoka składa się z drobnego piasku i wapienia, ale również, kamyczki. W tym przypadku, na wybrzeżu zawsze czyste. Istnieje duża liczba przejażdżek wodnych i możliwości do zabawy pod słońcem. Dno morza jest piaszczysta, łagodnie opadający wpis, bez dziur, więc nie ma obawy o dzieci. Tak, że każdy turysta będzie odpowiadał Krymie. Novofedorivka odpocząć zapewnić dla wszystkich smaków.

Rozrywka i infrastruktura

Półwysep Krym Novofedorivka – nie największy rozliczenia. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ tutaj można łatwo znaleźć spokojne i zaciszne miejsce. Oczywiście, życie nie jest tak szaleje, jak na przykład w Koktebel. Jednak w tym rogu można znaleźć coś dla siebie. Dla aktywnych i mobilnych, dla których sport – jest integralną częścią życia, miasto sportu, gdzie można grać w siatkówkę, piłkę nożną lub koszykówkę, aby uruchomić rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem. Małe podróżujący będą mieli park rozrywki na plaży i ekscytujących atrakcji wodnych. I można przejść do okolicy Saki jeśli pożądany – park wodny „Banana Republic”. Cóż, jeśli chcesz „pozazhigat” do usług wczasowiczów – godzinnym kawiarni i barów, które często przez całą noc gra muzyka. Fani ekstremalnej rozrywki można porównać do ptaków i zstąpi z nieba na spadochronie, aby odkryć tajemnice podwodnych stworzeń i nurkować na dnie morza, jeździć na kartach i poczuć prawdziwą prędkość. A kiedy lokalny rozrywki nieco znudzony, zawsze możesz udać się na wycieczkę do innych miast półwyspu, zwiedzania naturalnych i historycznych atrakcji. Ogólnie rzecz biorąc, infrastruktura wsi jest dość dobre. Ma wszystko, które mogą być potrzebne do turystów: przytulne restauracje z kuchni rosyjskiej, ukraińskiej, europejskiej i orientalnej; sklepy i rynki, gdzie można kupić wszelkiego rodzaju gadżety podobne, a niektóre rzeczy, jeżeli zostały one zapomniane w domu. Istnieją również sklepy z pamiątkami, aby przynieść przyjaciół i rodziny z darem Sunny Beach.

Novofedorivka (Krym) informacje zwrotne od wczasowiczów ogólnie robi bardzo dobre. Goście wieś docenić ciepło i urok tego zakątka Ziemi.

miejsc

Najbardziej orientacyjny w miejscowości Novofedorivka (Krym) opinie, o których mowa NITC – Aviation kompleks treningowy Test gruntowych. Jest to od czasów przeszłości wojskowej miasta, „Saki-4”. To był jedyny taki kompleks w ZSRR. Nie badano powietrzne środki techniczne, takie jak katapulty barier awaryjnych, optycznego i radiowego systemu lądowania. W swej istocie, jest to lotnisko w postaci pokładu statku z pola stalowej. Nawiasem mówiąc, szkolenie pilotów istnieją w naszych czasach. W przedstawieniach sierpnia przez profesjonalistów.

Również we wsi warto aleja wizycie Bohaterów. memorializes to pilotów – Bohater Związku Radzieckiego. Ich popiersia z brązu i umieszczone tam. Ponadto, pojawi się zainteresowanie, zwłaszcza chłopców, pomnik załogi samolotu Tu-22, który zginął podczas misji bojowej. On tworzył na oczach bombowca.

Gdzie na wycieczkę?

Ponieważ bardzo blisko do miasta Saki, warto odwiedzić wykopalisk Evpatorion twierdzy. Wspiąć się na ruiny i interesujące dla dzieci i dorosłych. Działa to skansen z Kara-Tobe. Na podstawie archeologicznego został odrestaurowany dwór z pierwszego wieku pne, Scythian wioska zostanie zbudowany. Tam ekspozycja starożytności północno-zachodniej części Krymu. Oto starożytne monety, przedmioty gospodarstwa domowego, znaleziska z cmentarzy, ceramika, broń.

leczenie

Jak wspomniano powyżej, Novofedorivka zasadniczo otoczona przez wodę. Free to tylko część wschodnia. A jeśli Zachód są woda Kalamitsky Bay, w północno – Saki Lake, a na południu – Kyzył-Yar. Oba te zbiorniki są słone jeziora. Istnieje również szereg słodkowodnych. Wysokie zasolenie wody sprawia, że powietrze we wsi jest prawie uzdrowienie. Na półwyspie znajdują się liczne złoża borowiny, ale Saki, chyba najbardziej znany. Ponieważ Saki (Krym), Novofedorivka i pobliskich wioskach więc przyciągnąć turystów, którzy chcą leczyć swoje ciało trochę.

obudowa

Ze względu na fakt, że od dawna wieś została zamknięta miasto wojskowy, turystyka tutaj zaczęła się rozwijać dopiero niedawno. Ale mimo to, obozowicze mogą popriverednichat. Najczęstszą w rozliczeniu Novofedorivka (Krym) sektor prywatny. Warunki korzystania z usług i kosztów różnią, choć cena nie gryzie. Sektor prywatny, oczywiście tańsze. Kłopoty ze znalezieniem domu, mieszkania lub pokoju nie będzie. Dobre w każdej części wsi na ulicy można znaleźć ogłoszenie, że powinien schronienie. Jednak to wystarczy tu i internaty, domy, hotele, ośrodki wypoczynkowe. W walce o klientów zapewniają szeroki zakres usług. Należą do nich bezpłatny bezprzewodowy internet, siłownia, basen, sauny, placów zabaw i trampoliny dla dorosłych.

Jak się tam dostać?

Zadziwiająco piękny Krym. Osada Novofedorivka ma dobrą lokalizację na półwyspie, a to może dotrzeć zarówno od Sac i od Yevpatoriya lub Symferopolu. Najbliższa rzecz, oczywiście, Saki. Komunikacja miejska kursuje co 15 minut, a taksówki nie są zbyt drogie. Co pół godziny autobus jedzie do miasta Symferopolu, również dość często idzie transportowej i droga Eupatoria – Novofedorivka.

Posłowie

Istnieje wiele ośrodków w piękny półwysep Krym. Novofedorivka – jest to jeden z tych małych i kącików. Perła morza. Jest to wspaniały urlop w urokliwym zakątku przyrody, z dala od zgiełku i zgiełku, ale z łatwym dostępem do najbardziej niezwykłych i unikalnych miejscach Półwyspu Krymskiego. Ten młody ośrodek jest jeszcze przed nami. Każdego roku, stanie się bardziej atrakcyjna dla turystów, a kto wie, może pewnego dnia stać się ważnym miejscem turystycznym.