823 Shares 6374 views

Old-Golutvin Monastery: opis, historia i zdjęcia

Ten cichy siedziba znajduje się na obrzeżach miejscowości Kołomna, w pięknym miejscu, gdzie łączy się z rzeką Oka Moskwy. W miejscu, gdzie znajduje się stary klasztor-Golutvin naprawdę święty, został wybrany przez mnichów do założenia klasztoru w początku XIV wieku. Postanowieniem Dymitr Doński jego pierwszy kamień został położony, jednak historycy spierają się o dacie. Niektórzy nazywają 1374-ty, a druga – w 1385 roku, ale istotą tej małej zmiany.


Historia świętego miejsca

Old-Golutvin monastery – nie jest tylko ciche mnisi klasztoru. W przeszłości – strategicznie ważny obiekt, który ma na celu ochronę nie tylko drogi, i najpopularniejszy szlak handlowy. Dlatego klasztor szybko rosła i rozwinięte, a okres największego rozkwitu osiągnął na początku XVII wieku. W tym czasie staje się on bogaty w swoim rodzaju, co oczywiście prowadzi do roszczeń na swojej ziemi. W związku z tym, pod koniec XVIII wieku, klasztor został pozbawiony swego mienia i popadł w ruinę. Tylko z początku XIX wieku, zaczął się odradzać, ale po rewolucji, budynek został oddany do internatu, a dopiero w 1994 roku powrócił do diecezji moskiewskiej. Jednak weźmy bliżej przyjrzeć się ostatniej siedziby.

Pochodzenie nazwy

Dlaczego jest siedzibą nazwą – klasztor Stary Golutvin? Historycy nie zostały jeszcze uzgodnione ale istnieje wspólna wersja, według której przedrostek „stare-” pojawił się stosunkowo niedawno, gdy bracia Golutvinsky klasztor został przeniesiony i tworzą nową siedzibę. Który jest automatycznie przywrócone klasztor stał stary. Dziś, opierając się na jego terytorium jest całkowicie odnowiony, odbudowa trwa mury i wieże.

Fundatorem klasztoru

To Sergiy Radonezhsky stał się jego założycielem. Pod jego kierownictwem, pierwsza świątynia została zbudowana, które dotarły do nas tylko fragmenty fundamentów. Według legendy, to miejsce wybrał Sergiy Radonezhsky bo tu nagle trafia źródła. Cokolwiek to było, o jego roli w tworzeniu klasztoru jest zapomniane. Dowodem na to jest pomnikiem, a także największą cześć tej niewielkiej części pierwszej świątyni, który został zachowany do tej pory.

Zespół architektoniczny

Każdy turysta jego zainteresowanie starożytnego klasztoru. Ktoś chce wejść w kontakt ze szczególnym światem mnichów, dla innych jest to wycieczka tylko informacyjny i inspekcja pomnikiem dawnej architektury. Cokolwiek to było, aby zobaczyć tam jest naprawdę do niego. Stary klasztor Golutvin (Kolomna) oszałamiająco piękne, a ponadto jest to największa w całym regionie. Największa budowla jest główną świątynią, pochodzący z początku XVIII wieku. Znajduje się na terenie starej kamiennej katedry, która nie podlega rekonstrukcji. To samo odnosi się do czasu budowy piękną ścianę lub ogrodzenie z skomplikowanych wież. Wszystko starsze budynki są dziś całkowicie stracone.

Stary klasztor Golutvin (Kolomna) przebudowany w przeważającej części w XIX wieku. Sergiusz kościół został zbudowany w pierwszej połowie. Nieco później, został wzniesiony Wschód (braterskiego) korpus i dzwonnica, a także wbudowaną bramę świątyni. Stopniowo rosła i obejściach, które są konieczne dla braci żyjących w klasztorze.

Większość budynków późniejszy budynek zachodni, który służył jako zajazd dla pielgrzymów, a także prawosławnego Theological Seminary.

Zwiedzanie klasztoru dzisiaj

Epiphany Monastery Staro Golutvin (Kolomna) zaprasza zarówno prawdziwych wierzących, którzy pragną jedności z Bogiem i zwykłych obywateli. W każdą niedzielę o 17:00 błogosławieństwem modlitwę wody odbywa. Można wybrać dzień i godzinę wizyty na tej podstawie, że jest to interesujące dla ciebie. Szczególnie odwiedzane są usługi wieczorem, a rano są najczęściej tylko braci i nowicjuszy. Nie wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają tutaj z zamiarem przyłączenia się do pokojowego życia mnichów, częściej ludzie są zainteresowani tego obiektu jako zabytku kultury i historycznego. wizyta nie jest regulowany, jesteś wolny, aby po prostu spacer po okolicy, aby przejść do świątyni, aby uczestniczyć w służbie lub dokonać wpłaty.

Krajobrazy i zabytki

Nie zapomnij zabrać ze sobą aparat fotograficzny, jeśli zdecydujesz się iść do klasztoru Epiphany Staro Golutvin; Kolomna samo w sobie jest bardzo piękne, zielone i ciche, ale jego poziom jest szczególnie malowniczy. I jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc zajmuje klasztoru. Szczególnie lubiany przez turystów głównej świątyni klasztoru. Nie są wykonywane wszystkie masowe uwielbienie dla mnichów z klasztoru istnieje możliwość modlić się w bardziej odosobnione miejsca. Co jeszcze, oprócz naturalnego piękna i wspaniałości tego starożytnego klasztoru słynie Kolomna? Epiphany Monastery Staro Golutvin bardzo interesująca turystycznie dla swoich świątyniach, które możemy teraz dyskutować.

Siedziba oczach wierzącego

Oczywiście, człowiek religijny jest zainteresowany przede wszystkim w świątyni jako domu Bożego. Starożytny największy klasztor posiada znaczne bogactwa w duchowym sensie tego słowa. Tutaj gromadzone ogromną bibliotekę, można dowiedzieć się wszystkich nowicjuszy i mentorów. Ponadto Epiphany Stary Golutvin klasztor utrzymuje relikwie, które są bardzo ważne dla każdego wierzącego. Ta cudowna reliquary z częściami koronie ciernie i krzyża Zbawiciela. Tu spoczywają relikwie i wielu świętych.

To jest w porządku, aby nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć tego wielkiego kapliczki, tu dużą liczbę pielgrzymów. Nie każdy klasztor ma bogatą historię, nawet sama ziemia jest inna – święty namolennaya, gojenie.

Abode oczy prosty laik

Old-Golutvin klasztor żyje własnym, ciche i bardzo szczególną życie. Dla zwykłej informacji turystycznej o życiu w klasztorze jest to trudne do uzyskania. Jedyną rzeczą, którą można nauczyć – to harmonogram usług przy drzwiach. Zwykle jest ona zamknięta, choć nie na zamek, co powoduje pewne zamieszanie turystów. Przy wejściu, znajdziesz się na terenie klasztoru. Oto schludny uliczka, która prowadzi do głównego placu. Przed w całej okazałości – Old-Golutvin Epiphany Monastery. Prawo majestatyczne świątynie Objawienia Pańskiego i św Sergiusza. W rzeczywistości są one nic specjalnego. Prosty prostokątny budynek z wieżami i kopułami. Jednak trzeba spojrzeć głębiej w historię, która odsłania prawdziwą wielkość klasztoru. Lewy są braterskie ciało, prosty biały budynek z delikatnymi ganki. Adjoining Wwiedeński świątynia. Jego dzwonnica została wybudowana na początku XIX wieku. Wysokość wieży – około 50 metrów. Jeśli masz czas, należy poświęcić swój czas tutaj, kontemplując wysokiej wieży na tle jasnego nieba. Spektakl niesamowite i fascynujące. Możecie być zaskoczeni, że na terenie klasztoru wiele kwiatów i zieleni, klombów i wazony. Tymczasem sami bracia, którzy mieszkają w klasztorze, prawie nigdy nie widział. Między świątyń znajdujących się pomnik założyciela klasztoru Sergiusza. Tuż za piękny pomnik kilka klombów, a nieco dalej – doskonale zachowany mur z gotycką wieżą. Mur z czerwonej cegły wieżami i skomplikowane stworzyć kontrast z białymi ścianami z najprostszych kościołów.

To, co widzimy dzisiaj jest stworzenie rękach mistrzów XVIII wieku. Wszystkie starsze budynki są całkowicie stracone, zachowały się jedynie fragmenty piwnic i części piwnicy pierwotnej wersji. Obok katedry Epifanii jest kościół Sergiya Radonezhskogo, który sąsiaduje z opatem.

W oddali jest prywatny klasztor pasieka, ale zbliżają się do ula nie jest wskazane dla własnego bezpieczeństwa. I zupełnie osobno, na wysoką starożytnego muru, znajduje Kolomna seminarium.

Jak dostać się do klasztoru

Najczęściej jest to wizyta to program wycieczki do Złotego Pierścienia Rosji. Jest to stary-Golutvin klasztor, którego zdjęcia nie dają szczególną atmosferę, która panuje tu w starożytnym przedmieściach miasta o nazwie Kołomna. Odległość od Moskwy – tylko 100 km. Jeśli wybierzesz ścieżkę w pociągu, biegnie od stacji do stacji Golutvin Kazań. Ponieważ jest to jeden z samą nazwą klasztoru, łatwe do zapamiętania. Czas podróży – około 2 godzin. Po przybyciu na stację będzie chodzić o 2 km, a jeśli chcecie się tam chodzić, można przejść dwa przystanki w autobusie. Po zatrzymaniu „Bochmanovo”, gdzie trzeba iść, skręcić w lewo i po kilkuset metrów, można dostać się do bramy klasztoru.

opinie

W przeciwieństwie do wielu starożytnych świątyń, które są doceniane przez turystów ozdobne wykończenia lub obfitości starych ikon, wszystko jest zupełnie inna. Świątynie ciche mieszkanie nie obfitują w złotem, freski i ikony, tutaj ludzie wierzą inaczej, szczerze, bez zewnętrznego blasku. Aby zrozumieć atmosferę, która króluje tutaj, trzeba przeżyć samemu, aby zrozumieć, pojąć, aby żyć. Niektórzy mówią, że wizyta w klasztorze pomogły rozwiązać problemy osobiste, inni do odzyskania od poważnych chorób, podczas gdy inni po prostu dobrze się bawić, i zanurzył się w historii starożytnego klasztoru. Na taką wycieczkę należy przygotować z wyprzedzeniem, ponieważ nie ma tu przypomnienie, tak, powiedzieć i pokazać, nie będzie nikogo. Dziś w trwające prace konserwatorskie, rekonstrukcji murów, wież, a niektóre elementy budynków. Oznacza to, że w miarę upływu czasu, klasztor będą jeszcze piękniejsze. Bez względu na to, czy jesteś wierzący, to warto odwiedzić przynajmniej raz.