703 Shares 7754 views

Boxer Andre Ward: krótka biografia i ciekawostki

Amerykańskie bokserskie zawody to specjalny świat pełen jasnych gwiazd i prawdziwych talentów. Ich walka jest jasna i zabawna, publiczność kocha ich dosłownie i zawsze chce walczyć z ich udziałem. Jednym z takich genialnych bojowników jest André Ward – bokser, którego biografia będzie brana pod uwagę w tym artykule.

Wygląd światła

"Syn Boży" (to jest nazwa sportowca w ringu) urodził się 23 lutego 1984 roku w rodzinie emigranta z Irlandii Frank i Amerykanin pochodzenia afrykańskiego Madlney. Niestety, przyszły bokser Andre Ward w dzieciństwie widział, że jego rodzice są dalekie od najlepszego przykładu życia rodzinnego: para używała narkotyków, a zatem miała problemy z prawem. Pod wieloma względami, ze swoim trudnym dzieciństwem, obecny mistrz wyjaśnia obecność jego silnych dobrych właściwości.

Kariera w amatorach

Boxer Andre Ward rozpoczął karierę sportową dzięki ojcu chrzestnemu, który, nawiasem mówiąc, regularnie trenuje z nim i trwa zawsze w rogu myśliwca podczas walk w ringu.

Za swoją karierę amatorską Ward 119 razy walczył z przeciwnikami i tylko cztery razy dowiedział się, że gorycz porażki. Szczyt amatorskich przemówień można uznać za igrzyska olimpijskie w 2004 r., Kiedy monoterapeuta wygrał wszystkie mecze i zdobył złotą nagrodę najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Wcześniej boksers Andre Ward został trzykrotnie mistrzem swojego kraju w różnych kategoriach wiekowych.

Debiut w Pro

Po raz pierwszy zawodnik wkroczył do ringu jako zawodowiec w grudniu 2004 roku przeciwko Chrisowi Molina. Pierwszy pojedynek Amerykanina okazał się sukcesem – Molina została wyeliminowana w drugiej trójce. Po tym, po pięciu kolejnych walkach, w których Ward bez żadnych problemów powtórzył rywali.

Jednak w swojej siódmej walce bokser Andre Ward po raz pierwszy w życiu został znokautowany po nieudanym strajku z Darnell Boon. Ale w końcu Andre zdołał zebrać siły i wygrać walkę o punkty.

Udane serie

Szereg zwycięstw doprowadziło do faktu, że Ward latem 2008 r. Wszedł do ringu, aby walczyć z Gersonem Ravelo na pasku NABO WBO. Pojedynek zakończył się tym, że w ósmym rundy Ravello rzucił ręcznik, a Andre stał się nowym mistrzem.

Pierwszy poważny tytuł – WBA – Amerykanin wygrał w pojedynku z Dane Mikkel Kessler. Bitwa odbyła się w Oakland pod auspicjami turnieju Super Six middleweights. Dalej Ward pokonał Allana Greena, Sakio Bika, Arthura Abrahama, a następnie po raz kolejny udał się do walki o mistrzostwo.

17 grudnia 2011 r. W walce z brytyjskim Carlem Frochem, Amerykanin wygrał decyzję sędziego na pasie WBC i wolnym tytule Pierścienia, a tym samym stał się najlepszy w Super Six World Boxing Classic.

Co więcej, udało się obronić pasy w pojedynku z Czadem Dawsonem, który został pokonany trzy razy w walce.

Przejście do lekkiego ciężaru

Pierwsza walka w nowej oddziale wagi Ward odbyła się przeciwko mistrzowi międzykontynentalnemu WBO Sullivanowi Barrerze. Bitwa zaczęła się aktywnie, aw trzeciej rundzie Kubańczyk odwiedził płótno po lewej stronie z Ameryki. Ponadto André miał również przewagę, aw rezultacie wygrał z punktami, choć nie okazał się dobrym bokserskim, ponieważ miało to wpływ na długą prostotę walki.

Walka roku

19 listopada 2016 r. Andre Ward (biografia, bokserska badana w artykule) walczyła z niepokonanym wówczas rosyjskim mistrzem Siergiejem Kowalewem. Walka była bardzo spektakularna, a Amerykanin po raz drugi w życiu zeszli, nie dostał silnego ciosu "Niszczyciel" w drugiej rundzie. Kolejne rundy miały miejsce w typowym stylu Warda: znajdował się w odległych odległościach i przeważnie pracował z jabłkami, a Siergiej wyruszył naprzód i pracował w sposób silny. Po zakończeniu wszystkich 12 rund sędziowie dali pierwszeństwo Amerykaninowi z takim samym punktem 114: 113. Decyzja była bardzo kontrowersyjna, wielu ekspertów i fanów boksu były niezmiernie niezadowoleni z nich.

Za walkę Kowaliew otrzymał dwa miliony dolarów, a Andre – pięć milionów. Na podstawie kontraktu podpisanego przed walką, Ward ma dać Siergiejowi rewanż, który będzie jednym z najbardziej oczekiwanych walk w przyszłym roku.

Na zakończenie zauważamy, że Andre Ward – światowej sławy bokser i wspaniały człowiek rodziny. Z żoną jest zaznajomiony ze szkołą i rodzi ze sobą cztery dzieci.