543 Shares 8282 views

Kariera i biografia Feta Afanasiya, rosyjski poeta

Afanasiy Fet, biografia i kreatywność, które zostaną omówione poniżej, – bardzo interesująca osoba. Jego los, o pozornej beztroski i proste, w rzeczywistości jest pełen trudnych odcinkach. Nawet urodzin poety, jego pochodzenie i synostwo było długo owiana tajemnicą.


prehistoria

Bio Feta, jak dziwnie by to brzmiało, rozpoczęły się na długo przed narodzeniem poety. W 1818 roku, już w Darmstadt, młoda Niemka Charlotte Elizabeth Becker łączy małżeństwo prawny z 29-letni miejscowy sąd oceniających Johann Fotom (Foeth). Rok później, para miała córkę, Karolina. Ale mąż dostał się do długu, zachorował traktować żonę. Jak tam w Darmstadt Charlotte Neofitovichem Shenshin Atanazego, który w tym czasie miał czterdzieści pięć lat, dokumenty milczą. Jasne jest, że 18 września 1820 para przekroczył granicę z Rosją. Dwa miesiące później, w dniu 21 listopada (trzeci od grudnia w kalendarzu gregoriańskim), w przyjętym prawosławie Elizavety Petrovny Fet urodził się syn Atanazego.

dzieciństwo

Co stało się potem? Poeta Fet, Biografia który rozpoczął się tak skandaliczna, został nagrany w kościele metrycznym książki wsi Novoselki (ten Mtsensk prowincja Orzeł) jako syn Athanasios Neofitovicha Shenshin. 14 lat chłopiec nosił to imię. Sądząc z listów do matki, która napisała do brata Ernsta w Darmstadt, ojczym zależało Athanasia jak o syna krwi. Para urodziły się trzy więcej dzieci, dwóch z nich zmarło w dzieciństwie. tylko dwa Atanazy siostry lewej: starszego i młodszego Caroline FET Lubow Shenshina. W 1824 roku ojciec krew Atanazy żonaty najstarsza córka pedagoga i całkowicie uderzył syna z jego woli.

„Spot” bezprawne

Kiedy miał 14 lat, tajemnica jego pochodzenia została ujawniona, i to od obywateli rosyjskich stała się „obywatel gessendarmshtadtskogo” Afanasiya Feta. Jest zatem bardzo trudne przeżył całe swoje życie starał się powrócić nazwę Shenshin. Udało mu się dopiero w 1873 roku. Twórcze biografia Feta rozpoczęła się w prywatnej szkole z internatem dla chłopców niemieckich „Kryummer” w Võru (nowoczesny Estonia). Tam był uzależniony od poezji i napisał swoje pierwsze wiersze.

talent przebudzenie

Jednak twórczy ścieżka Afanasiy Fet nie wybrał natychmiast. W 1838 roku, za radą rodziców, udaje się na Uniwersytet w Moskwie, żeby zostać prawnikiem. Ale wkuwania przepisy ustawowe, wykonawcze i różne regulacje Atanazy nie było zbyt trudne, a on został przeniesiony do działu historii i filologii. Pierwszy zbiór wierszy został wydany po Fet nadal siedzi na ławce uczelni, w 1840 r. Publikował w wielu czasopismach (w tym „Moskvityanin” i „nuty Ojczyzny”, itd.) Po krótkiej służby wojskowej przyznano mu rangę oficera. Po śmierci ukochanej Maria Lazic biografii Fet AA zmieniło. Zdecydował się na karierę wojskową.

chwała przyjścia

Już pierwsze zbiory wierszy były postrzegane krytykę Rosji pozytywnie. Staje się on bardzo dobrze przyjęty w kręgach literackich czcigodnych pisarzy, spotkał się z Goncharov, Niekrasowa, Turgieniewa i innych. W 1850, stał się przyjazny z redaktorów czasopisma „Współczesnej”. W 1857 roku poeta poślubił Mary Botkin, siostra sławnego lekarza, przeszedł na emeryturę i osiadł w Moskwie. Następny biografia Feta   A. wykonany ostry zakręt w kierunku podporządkowania do cesarza. Atanazy złamał z magazynu „Współczesnej”, pokaż mu zbyt upolityczniony, i poświęcił się do śpiewania przyrodzie, pogodzie i kobiecej urody. Dla których był traktowany życzliwie przez władze. Zmarł weteran tekściarz i członkiem korespondentem Akademii Petersburskiej w Moskwie w listopadzie 1892, 21 numerów.