666 Shares 5909 views

Jak napisać niezwykły esej w "Jesienny dzień"?

W każdym eseju najważniejsze jest podejście. Jeśli nie uwzględnisz błędów gramatycznych, to jak pokazuje praktyka, nie ma złych lub dobrych esejów. Są zwykłe prace, które nie różnią się od tysięcy innych. I jest niestandardowe podejście, takie, które są na zawsze pamiętane. Nawet esej na temat "Dzień Jesienny" może być unikalny w swoim rodzaju, jeśli podejdziesz do problemu kreatywnie.

Pierwszy krok

Jak rozpocząć esej w "Dzień Jesieni"? Najpierw musisz zdecydować o kilku elementach. Jesienią jest tylko pora roku, a jesienny dzień to nie więcej niż jeden dzień z właściwą obecnie pogodą. Nietypowa taka kompozycja nie opisuje natury, ale jest małą historią. Aby zrealizować takie kreatywne zadanie, konieczne jest opracowanie planu. Ludzie, zwierzęta, domy, rośliny są głównymi bohaterami każdej historii. Z udziałem takich postaci można pisać dowolną historię.

Rozpocząć niezwykłe prace nad tematem "Dzień Jesienny" powinny być niestandardowe. Na przykład możesz użyć elementów skojarzonych z upadkiem. Może to być zarówno charakterystyka sezonu, jak i dni świątecznych, które świętują w tym czasie, procedury lub manipulacje przeprowadzane przez ludzi. Na przykład można powiedzieć: "W tym roku okna musiały zostać utknięte (rozgrzane) kilka tygodni wcześniej niż w przeszłości". Czytelnik natychmiast zrozumie – chodzi o środek jesieni. Faktycznie w tym roku złote piękno nie spodoba się z ciepłymi dniami.

Wymagane elementy

Po wypracowaniu opowieści, na której opiera się kompozycja na temat "Jesienny dzień", możesz zacząć ją pisać. Warto pamiętać, że tekst powinien zawierać obowiązkowe elementy, które są związane z tym porze roku:

  • Żółte liście;
  • Żuraw "klucz";
  • Zmiana temperatury i wiatru.

Najbardziej dziwaczni wykonawcy potrafią napisać mini-kompozycję "Autumn Day", wspomnieć tylko o jednym obowiązkowym elemencie. Ich kompozycja jest tylko opowieścią, pod koniec której jeden ze szczegółów wskazuje, że wydarzenia historii nie występują latem, a nie zimą, a nie wiosną. Działania takie powodują niejednoznaczną reakcję. Niektórzy uważają, że w tej pracy nie ma słowa na dany temat. Inni są przekonani, że w tej pracy jesienny dzień nabiera nowego znaczenia. Dlatego w praktyce spróbujemy kilka wskazówek.

Przykład małej kompozycji

"Żółty liść wpadł do małej kałuży, powodując upadek kilku okrążeń, która szybko zniknęła. Ten dzień był taki sam jak tysiące innych, że były przed nim i tysiące, które będą po. Było tylko coś, co przyciągnęło uwagę – czas minął już po południu, a ulice miasta były puste. Na drogach nie było samochodów, nikt na ulicach, żadnych zwierząt w alejach. Jak gdyby czas zamarzł, a więc nie przywrócił jego biegu. Wydaje się, że w tym mieście nawet pory roku są podobne. I tylko padający liść, zielona trawa lub biały śnieg, mówią, że Ziemia nadal kręci się, a jesienią nie będzie trwał wiecznie w tym cichym mieście … ".

Na pierwszy rzut oka nie można nawet wyobrazić sobie, że ten mały esej opisuje dzień jesienny. Jeśli jednak analizujesz każde zdanie, staje się oczywiste, że wszystko w miniaturze mówi o złotym sezonie roku. To właśnie ta praca jest zwyczajna.